CZERWIEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

CZERWIEC

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 
Zakończył się kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy 99 absolwentów, którzy zakończyli edukację w naszej szkole. Czas na małe podsumowanie ich 3-letniej nauki. Nagrody Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki otrzymali (wynik procentowy ucznia):
PIERWSZA LOKATA IZABELA WIELGUCKA  97,68 
DRUGA LOKATA ANITA SMOLEŃ  90,46 
TRZECIA LOKATA ŻANETA SAMBOR   89,9 
CZWARTA LOKATA ANNA WASYLKOWSKA   88,48
PIATA LOKATA NATALIA MAŁECKA   88,34  
Warto dodać, że Izabela Wielgucka ustanowiła nowy rekord wpisując się na pierwsze miejsce 9-letnich zestawień Nagród Dyrektora Szkoły. Najlepszym pierwszoklasistą okazał się w tym roku Jakub Wengrzyn a tytuł najlepszego drugoklasisty zdobyła Jagoda Bielecka. Jeżeli chodzi o wyniki w sporcie to zaszczytne tytuły Najlepszego Sportowca otrzymali Joanna Mróz i Jacek Darmoros a Osobowością Roku został Marcel Chlebosz.

WAKACYJNY TELEDYSK DŻUNGLA - ZAPRASZAMY 
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Duzo słońca, przejrzystej wody i bajecznie kolorowych wakacyjnych przygód zyczy społeczność Gimnazjum nr 2. A już teraz zapraszamy do obejrzenia kolejnego wakacyjnego klipu przygotowanego z udziałem zespołu BROOKLYN oraz uczniów klas szóstych.
DŻUNGLA - MAKING OF 
Przedostatniego dnia szkoły samo w południe ruszyły zdjęcia do wakacyjnego teledysku "Dżungla" zespołu Brooklyn. Straszny upał panujacy na dworze świetnie wprowadził w klimat pokazu. Dziewczęta z Brooklynu oraz statyści ze szkoły podstawowej dzielnie znieśli panujące warunki. A musieli kilkukrotnie powtórzyc cały układ co przy upalnej pogodzie z pewnością było bardzo wyczerpujące. Teledysk pokażemy wkrótce a na razie krótki making of z realizacji przygotowany przez Adama Swatka.
MAŻORETKI Z BROOKLYNU W LEGNICKIM MCK
W legnickim Miejskim Centrum Kultury 22 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uroczystości uświetnił występ zespołu mażoretek z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie prowadzonych przez Panią Marzenę Anton. Dziewczęta występowały trzykrotnie a na powitanie i rozpoczęcie całej uroczystości wybrzmiał hymn naszej szkoły. Zespół zaprosił Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy Pan Kazimierz Pleśniak, któremu występ Brooklynu na Festynie Rodzinnym w Krzywej bardzo się spodobał. Dziewczęta odebrały także, w dowód uznania, z rąk Prezesa - Statuetkę Złotej Violinki.
Szanowni Państwo,
W tym roku chojnowskie Liceum Ogólnokształcące obchodzić będzie siedemdziesiątą rocznicę założenia. Pragniemy uczcić ten jubileusz, dlatego zwracamy się do Szanownych Absolwentów szkoły, pracujących tu Nauczycieli, członków ich rodzin oraz przyjaciół z prośbą o udostępnienie, wypożyczenie pamiątek związanych z życiem naszego liceum.
Dzięki Państwa uprzejmości wykorzystamy te materiały z prywatnych archiwów w przygotowaniu rocznicowej wystawy, którą uhonorujemy nadchodzące święto.
Prosimy o kontakt osobisty z sekretariatem szkoły (w jej siedzibie przy ul. Poźniaków 2) lub telefonicznie (pod numerem 76 8196515) do końca czerwca.
Wdzięczni będziemy również za przesłanie skanowanych fotografii i innych dokumentów, ilustrujących pracę szkolnej wspólnoty.
Kontakt mailowy: szkola@pzs-chojnow.pl
Serdecznie zapraszamy do współpracy w organizacji obchodów jubileuszu naszej szkoły – jednego z najstarszych liceów ogólnokształcących na Dolnym Śląsku.
Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016 - WYNIKI
17 czerwca gimnazja w całej Polsce otrzymały zbiorcze wyniki egzaminów. Jak to wyglądało na naszym terenie prezentuje ta informacja.
Egzamin gimnazjalny składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego (w dwóch odrębnych arkuszach), a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika osiągnęło średni wynik 53,40 ze wszystkich części egzaminu (w obliczeniach uwzględniono także język angielski i niemiecki na poziomie podstawowym). Najlepszym wynikiem może się poszczycić klasa 3B ze średnim wynikiem 57,8 w tym z języka polskiego 69,3 oraz rekordowym wynikiem z języka angielskiego na poziomie 72,3!
Poniżej szczegółowe dane w odniesieniu do miasta Chojnowa oraz powiatu legnickiego.

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ
Kolejny rocznik gimnazjalistów szykuje się do odlotu na nowe miejsca. Jeszcze tylko wybrzmią dźwięki muzyki i za kilka dni ze świadectwem ze starej szkoły w dłoni ruszą dalej. Ale dziś jeszcze są z nami i bawią się na Balu Gimnazjalisty - tradycyjnej imprezie, która 15 czerwca odbywała się w Ceglanym Dworku. Początek balu rozpoczął tradycyjnie polonez, w rytm którego wspaniale zaprezentowali się trzecioklasiści. Życzymy im spełnienia marzeń i sukcesow w nowych szkołach, gdzie zagoszczą już za kilka miesięcy. No i wspaniałych wakacji, które już tuż, tuż;)
FILMOWA NOC W "DWÓJCE"
W czasie piątkowej nocy w naszej szkole królowało kino. Miłośnicy filmu w liczbie 65 osób, wśród których byli gimnazjaliści jak i uczniowie szkół podstawowych ogladali filmy na wielkim ekranie. Aula szkolna została przekształcona w salę kinową a materace sportowe pełniły role w miarę wygodnych miejsc, tak do spania jak i do ogladania. W roli kinowego projektora doskonale sprawdził się nowy, szerokokątny rzutnik multimedialny, który został kilka dni temu wcześniej wygrany w konkursie "Klasa ze snów" a do nagłośnienia wykorzystany został system audio zainstalowany w auli. Najwytrwalsi oglądali filmy aż do 4 godziny rano! Na szczęście mozna było odespać tę noc w sobotę. Całonocne przebywanie w szkole od lat cieszy się w Gimnazjum nr 2 dużą popularnością i jest to kolejna tego typu impreza po Maratonie Pisania Listów czy Nocy z Literaturą. Do zobaczenia na kolejnych nocnych eskapadach "Dwójki";)

"KLASA ZE SNÓW" W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE!
Nauczycielka języka polskiego w chojnowskiej „DWÓJCE” – Lucyna Spes przystąpiła do części merytorycznej Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego pn. „Klasa ze snów” zorganizowanego przez wrocławską Firmę „Vidis S.A.” – właściciela portalu pn. Multimedia w szkole. Z jego pierwszej części – testu wiedzy otrzymała wymaganą ilość punktów pozwalającą na przesłanie pracy konkursowej nt.: „Jak wykorzystałabym monitor interaktywny do pracy z uczniami”. Na ponad 500 konkursowych zgłoszeń praca pt. „W Krainie MI – IM” przedstawiająca możliwości wyzwalania kreatywności gimnazjalistów nie tylko przy wykorzystaniu informacji zamieszczonych na portalach edukacyjnych, ale też np. w Google Art Project; łącząca sferę literatury i sztuki zajęła II miejsce w Polsce!!! Szkoła wzbogaciła się w najnowocześniejszy zestaw interaktywny: tablicę, projektor krótkoogniskowy z uchwytem – zestaw o wartości 6.699 zł.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zostało uhonorowane godłem SZKOŁY ZORIENTOWANEJ TECHNOLOGICZNIE. To nie pierwszy sukces DWÓJKI na arenie ogólnopolskiej i nie pierwszy zestaw interaktywny wygrany dla szkoły. Wspomnieć wystarczy trzy zestawy interaktywne wygrane przez Uczniów w Projekcie „Żyj smacznie i zdrowo” pozwalające na obcowanie z najnowszymi technologiami w szkole. Podczas lekcji uczniowie mogą niejako na żywo przenieść się do Kaplicy Sykstyńskiej, wkroczyć w obrazy wielkich impresjonistów, badać świat przyrody i fizyki, a przede wszystkim wykorzystywać nieograniczony potencjał technologii do wzbogacania swojej wiedzy o świecie. Bo jak napisał w liście gratulacyjnym przesłanym do szkoły Przewodniczący Komisji Konkursowej Marcin Stefanow: „Bez względu na nowoczesność urządzeń najważniejszy jest Człowiek, który chce i potrafi”.

CHOJNOWSKA „CZWÓRKA” ZGARNIA MATEMATYCZNE LAURY PODCZAS TURNIEJU
W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE!
W tym tygodniu w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie ma miejsce IV Szkolne Święto Matematyki, a w ramach niego w czwartek odbył się II Międzyszkolny Turniej Matematyczny pod hasłem „Arytmetyka, logika i kawałek patyka”. Brały w nim udział trzyosobowe drużyny z klas 6 Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz klas pierwszych Gimnazjum nr 2, które było organizatorem i gospodarzem konkursu. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim sprytem, spostrzegawczością, refleksem i logicznym myśleniem. W turnieju wykorzystano gry firmy GRANNA oraz łamigłówki wydawnictwa GWO, które to były głównymi sponsorami nagród w konkursie! Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe gry i zestawy drobnych upominków! Poziom całego turnieju był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka! Na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie z klasy VI C ze SP nr4 (I miejsce), tuż za nimi VI A także ze SP nr4 (II miejsce) i I B z Gimnazjum nr 2 (III miejsce)! Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia!

DZIEŃ OTWARTY W "DWÓJCE"

Środa, 8 czerwca była Dniem Otwartym dla szóstoklasistów. Mury naszej szkoły odwiedzili uczniowie, z których wielu od 1 września 2016 roku Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika będzie nazywało "swoją szkołą". Uczniowie uczestniczyli w przykładowych zajęciach z matematyki, chemii, plastyki, informatyki, geografii, sportowych, językowych a także - po raz pierwszy - w zajęciach z MECHATRONIKI. Mechatronika to cykliczne zajęcia, które będą prowadzone od przyszłego roku w naszej szkole przez nauczycieli z Zespołu Szkół w Chocianowie - cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów - i nie tylko chłopców. Serdecznie zapraszamy do nauki w naszej szkole - wszelkie potrzebne informacje łącznie z kartą zapisu znajdziecie na stronie www.gimcho.pl.
Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i zumbą w sali gimnastycznej. Pozdrawiamy wakacyjnie;)


GIMNAZJUM NR 2 - WIZYTA U PANI PREZYDENTOWEJ AGATY KORNHAUSER-DUDY!
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć 7 czerwca b.r. w spotkaniu z żona prezydenta RP Andrzeja Dudy - Panią Agatą Kornhauser-Dudą. To miła uroczystość odbyła się w Belwederze i związane było z uzyskaniem przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie tytułu Mistrza Edukacji dla Bezpieczeństwa, który to tytuł zdobyła dla nas uczennica klasy III Weronika Bielecka znakomicie przygotowana przez nauczycielkę EDB Panią Katarzynę Ferenc. Pierwsza Dama przyjęła laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja)wraz z delegacją z Euroregionu Nysa w pięknej „Malinowej Sali”. Po ciepłym powitaniu Pani Prezydentowa pogratulowała wszystkim laureatom ogromnej wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki bezpieczeństwa oraz podziękowała nauczycielom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie uczniów. Dopytywała zarówno uczniów, jak i nauczycieli o formę przeprowadzenia oraz tematykę konkursu. Pani Katarzyna Ferenc przekazała Pierwszej Damie pamiątkowy upominek od Burmistrza naszego miasta Pana Jana Serkiesa - miniaturkę Chojnowa - informując jednocześnie, że tydzień wcześniej jej mąż, Prezydent Andrzej Duda odznaczył naszego Burmistrza Złotym Krzyżem Zasługi.Po spotkaniu z Panią Prezydentową wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz na zwiedzanie Belwederu a później Sejmu.
"Wyjazd do Warszawy na spotkanie w Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą był bardzo ekscytującym przeżyciem. Miałam okazję zamienić kilka słów z Pierwszą Damą PR w Belwederze, która okazała się być bardzo miłą i ciepłą kobietą. Po spotkaniu czekała na nas jeszcze jedna atrakcja - zwiedzenie Sejmu i Senatu RP. Miałam okazję przebywać na posiedzeniu Senatu. Cały wyjazd będę bardzo długo wspominać."
Weronika Bielecka

MIĘDZYPOKOLENIOWY KONKURS PLASTYCZNY
25 maja 2016 r. ogłoszono wyniki międzypokoleniowego konkursu plastycznego i literackiego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej pn. "Widziałam/em, poznałam/em, pamiętam". Jego celem było upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych historii Polski i regionu oraz osób zasłużonych dla kraju od początków państwowości i chrztu Polski w 966 r. do czasów obecnych, rozbudzanie wrażliwości artystycznej i miłości do ojczyzny. Na konkurs wpłynęły prace z powiatów: bolesławieckiego, legnickiego, zgorzeleckiego oraz z Legnicy. Z naszej szkoły za pracę literacką nagrodę otrzymała Sylwia Gibas z kl. IB za szkic o św. Adamie Chmielowskim. Za prace plastyczne w kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono:
- I miejsce - Roksana Akielewicz z kl. IB
- II miejsce - Kamila Kasprzak z kl. IA
- III miejsce - Angelika Kwiatkowska i Daniel Sochacki z klasy specjalnej.
Nagrodą dla wyżej wymienionych osób jest wyjazd do Częstochowy w dn. 28.07.2016 r. na wspólne świętowanie 1050 rocznicy chrztu Polski z papieżem Franciszkiem.
Gratulujemy!
BAJECZNY KOROWÓD ROZPOCZYNAJĄCY DNI CHOJNOWA
Pogoda dopisała i Dni Chojnowa zostały rozpoczęcte w pełnym  słońcu. Jak co roku bierzemy udział w kolorowym korowodzie - tym razem motywem przewodnim dla przebierańców były postacie filmowe.  Cały przemarsz prowadziły nasze mażoretki a utwoerm otwierającym był hymn Gimnazjum nr 2. W tym roku też po raz pierwszy prowadził naszych uczniów Mikołaj Kopernik w specjalnie uszytym przez Teatr Dramatyczny w Legnicy stroju. Zresztą zobaczcie sami jak to wyglądało.
REKORD POLSKI W TAŃCZENIU BELGIJKI NALEŻY DO CHOJNOWA!!!
Piękna pogoda i Dzień Dziecka oraz wielkie zaangażowanie wszystkich szkół, Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Władz Miasta i wielu chojnowian przyczyniły się do faktu, że właśnie dziś w Chojnowie pobity został Rekord polski w tańczeniu belgijki. Inicjatywę bicia rekordu zgłosiło do Urzędu Miasta Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika i pomysł został podchwycony oraz włączony w szereg imprez towarzyszących zbliżającym się Dniom Chojnowa. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wspaniały pokaz. Nowy rekord to 950 tańczących!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego