GRUDZIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUDZIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
SEN - ŚPIEWA NATALKA KRUK
Studio Filmowe GIMCHO specjalnie dla naszych czeskich przyjaciół z Mnichovo Hradiště przygotowało teledysk SE. Słowa i muzykę skomponowała Barbara Haščáková. W naszej wersji śpiewa uczennica "Dwójki" Natalka Kruk. 
ŚWIĄTECZNY CZAS !
Jak co roku Koncert Kolęd i Stroików Światecznych jest sygnałem, że już wkrótce rozpocznie się wesoły i rodzinny czas. Rozbłyśnie choinka i w jej blasku spotkaja się przy wigilijnym stole rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, ciocie i wujkowie. Niech niczego nie zabraknie na światecznych stołach .. ale i nikogo nie zabraknie na tym rodzinnym spotkaniu najbliższych. Życzymy najweselszych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla nas wszystkich. Do zobaczenia w szkole  2 stycznia 2017:)
REGIONALNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Miło nam poinformować, że Michał Janusz z kl.I a otrzymał wyróżnienie w Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2016. Konkurs organizowało TPD Legnica. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 16.12.2016r. na Zamku Piastowskim w Legnicy, gdzie również do końca stycznia będzie można oglądnąć wykonane prace przez dzieci i młodzież
MARATON PISANIA LISTÓW 2016
Kolejny w naszej szkole odbyły raz maratonowe zmagania w obronie praw człowieka.  Jak co roku uczniowie i absolwenci naszej szkołypisali listy walcząc z ogarniającą sennością i zmęczeniem. W tym roku maratończyków było 71 i udało się im napisać prawie 3900 listów co ustanowiło nowy rekord naszej szkoły. 
RAZEM MAMY SIŁĘ! RAZEM MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT!
Ta idea przyświecająca akcji zainicjowanej przez Amnesty International w Polsce – Maratonowi Pisania Listów - po raz dziewiąty została wcielona w życie przez Uczniów, Absolwentów, Nauczycieli Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie w dniach 10-11 grudnia 2016. Właśnie w tych dniach grupa 73. Maratończyków pisała listy w obronie ludzi, w przypadku których złamano prawa człowieka. Odręcznie pisane listy, adresowane w tym roku do: prezydentów państw, ministrów sprawiedliwości, decydentów politycznych Kamerunu, Peru, Kanady, Egiptu, Azerbejdżanu, Turcji, Indonezji, Malawi, USA mają na celu wsparcie bohaterów MPL. Co roku przekonujemy się, że listy są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Uczestnicy ubiegłorocznego MPL mogą mieć satysfakcję z tego, że ich listy pomogły m. in.: Yeceni Armenta z Meksyku, która przebywała w więzieniu 4 lata, skazano ją na podstawie zeznań wymuszonych torturami, w tym gwałtem i biciem. W marcu 2016 roku została uniewinniona i uwolniona z więzienia.
Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele i Goście MPL 2016 napisali łącznie 3977 listów!!! Po raz kolejny pobito rekord ilości wysłanych apeli. Ale najważniejsza staje się tutaj idea solidarności ze słabszymi, pokrzywdzonymi, uciemiężonymi.
Koordynator MPL – Lucyna Spes – składa gorące podziękowania Wszystkim Uczniom, Absolwentom, Nauczycielom i Pracownikom Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznej akcji. DZIĘKUJE za: aktywność, poświecenie, samodyscyplinę, umiejętność walki ze swoimi słabościami.
Szczególne wyrazy wdzięczności kieruje do Pań: Katarzyny Ferenc, Hanki Dąbrowskiej - Król, Krystyny Czapskiej, Małgorzaty Miłuch, Małgorzaty Górnickiej. Moc słowa pisanego zwiększyła się jeszcze dodatkowo dzięki wielkiemu darowi serca Państwa Iwony i Stanisława Rokus, którzy jak co roku ufundowali dla Maratończyków pamiatkowe długopisy!
DO ZOBACZENIA NA JUBILEUSZOWYM MPL W PRZYSZŁYM ROKU!!!

WYTAŃCZONE SUKCESY BROOKLYNU:)
3 grudnia w Świdnicy odbył się XXIV ŚWIDNICKI FESTIWAL TAŃCA organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Nasze miasto reprezentowały zespoły taneczne działające przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie: Mały Brooklyn, Brooklyn Junior i Brooklyn, prowadzone przez Marzenę Anton. Nasi tancerze jak zawsze nie zawiedli zdobywając:
Nagrodę Główną – Mały Brooklyn w kat. formacje disco do lat 11
Nagrodę Głowną – Mały Brooklyn w kat. formacje street dance do lat 11
Nagrodę Główną – Brooklyn w kat. formacje disco pow. 15 lat
Wyróżnienie – Brooklyn Junior w kat. formacje street dance 12-15 lat
Tydzień później, 10 grudnia, we Wrześni odbyło się GRAND PRIX POLSKI DANCE 2016. Na tej jednej z największych imprez tanecznych w Polsce, reprezentowały nas zespoły Mały Brooklyn i Brooklyn Junior, przywożąc:
II miejsce w kat. formacje disco do lat 11- Mały Brooklyn
III miejsce w kat. formacje inne formy tańca nowoczesnego 12-15 lat – Brooklyn Junior

LUBELLA EDUKUJE I INSPIRUJE
W piątek 2 grudnia klasa I a udała się do Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, gdzie w ramach programu „LUBELLA EDUKUJE I INSPIRUJE”, przyrządzili trzy smakowite dania. Młodzi kucharze stanęli na wysokości zadania, ostatecznie przygotowali pierogi ruskie, zapiekankę makaronową oraz pierniczki świąteczne.
MIKOŁAJKI W KLASIE 1A
6 grudnia do klasy I a zawitał Mikołaj. Uśmiechy na twarzach świadczą o tym, że przyniósł wymarzone prezenty. Mikołaju dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy za rok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego