GRUDZIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUDZIEŃ

== GIMCHO 2 ==
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
WIELKI SUKCES GIMNAZJUM NR 2 
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHOJNOWIE

Wczoraj, 19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Finałowa Plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel na Medal 2018". Uroczystość rozpoczął Arkadiusz Franas, Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, który powitał finalistów Plebiscytu - szkoły i nauczycieli. Były występy zespołu muzycznego i wykład akademicki dotyczący roli edukacji. Następnie odbyła się ceremonia wręczania nagród. Miło nam poinformować, że nasze Gimnazjum zdobyło I miejsce w powiecie i uplasowało się III miejscu w województwie dolnośląskim jako "Szkoła Przyjazna Uczniom" natomiast pedagog z naszej szkoły, Pani Hanka Dąbrowska-Król została Laureatką II miejsca w kategorii Nauczyciel na Medal Klas 4-8 i Gimnazjum. Nagrodę pieniężną i certyfikaty w imieniu naszej szkoły odebrali: Dyrektor Gimnazjum Andrzej Urban, Pani Hanka Dąbrowska-Król oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Radwańska. Cieszymy się bardzo z tak dużego wyróżnienia, które jest jednocześnie podsumowaniem działalności szkoły i efektem dwudziestoletniej pracy całej naszej społeczności szkolnej - nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy oddali na nas głosy. Prosimy przyjąć te podziękowania wraz z najszczerszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku 2019.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika
"Szkoła Przyjazna Uczniom 2018"

KONKURS KOLĘD I STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

Jak co roku, tradycyjnie w grudniu, tuż przed przerwą  świąteczną odbył się w gimnazjum Świąteczny Konkurs Kolęd i Stroików. Poniżej fotorelacja
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE

Dziś, 14 grudnia 2018 r. Rada Rodziców wraz z gimnazjalistami zorganizowała w naszej szkole świąteczny kiermasz, podczas którego można było degustować nie tylko domowe przepyszne ciasta, ale także kupić przepiękne świąteczne ozdoby i świąteczne kartki.
Warto podkreślić, że bożonarodzeniowe ozdoby i kartki zostały wykonane ręcznie przez rodziców w sposób bardzo profesjonalny i oryginalny, co na pewno wymagało czasu i poświęcenia. Dziękujemy więc wszystkim za zaangażowanie, kreatywne pomysły i chęć działania na rzecz społeczności Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

TURNIEJ SIATKÓWKI ROZEGRANY
Rozegraliśmy Turniej siatkówki klas gimnazjalnych. Było dużo dobrej zabawy i jeszcze więcej emocji. Turniej przeprowadził i sędziował pan Bartek Gębala. Mecze były grane na czas. Wyniki:
I miejsce 3A
II mieejsce 3B
III miejsce 3C
IV miejsce 3D
Gratulujemy wszystkim zawodnikom 
i dziękujemy kibicom za doping.

 
 
XIX MARATON PISANIA LISTÓW W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE

Kolejny raz, ale szkoda, że ostatni, nasza szkoła wzięła udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. W tym roku pisaliśmy listy w obronie  odważnych kobiet z: Polski, Ukrainy, Chin, Maroka, Wenezueli, RPA, Brazylii, Kirgistanu, Iranu i Indii, których prawa zostały złamane. Kobiety te są prześladowane tylko za to, że miały odwagę występować w obronie praw człowieka. Teraz one potrzebują wsparcia i naszej pomocy. Mimo że została nas garstka, uczniów i nauczycieli, w ciągu sześciu godzin napisaliśmy 426 listów w obronie praw kobiet z 10 krajów.
Serdecznie więc dziękujemy trzecioklasistom, że pisząc listy, z powagą i determinacją przeciwstawiali się łamaniu praw człowieka i domagali się sprawiedliwości wobec prześladowanych kobiet.
Organizatorki szkolnego MPL:
Ewa Kantor i Dorota Kamińska
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego