GRUDZIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

GRUDZIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
KONKURS KOLĘD I STROIKÓW
Jak co roku, w grudniu tuż przed przerwą świąteczną organizowany jest w naszej szkole Konkurs Kolęd i Stroików. Także i w tym roku nie zabrakło tej nastrojowej imprezy. Klasy przygotowały występy zarówno od strony wokalnej jak i wizualnej. Nad całością czuwali: Pani Basia Karasek i Pan Piotr Koziar. Ostatni dzień nauki w szkole przed przerwą świąteczną to czas na klasowe wigilie. Uczniowie wspólnie  z wychowawcami przygotowują sale, przynoszą wigilijne potrawy i ciasto i składają sobie życzenia - spotykamy się następny raz już w Nowym Roku 2016:) Na zakończenie uczniowie przygotowani pod opieką Pani Izy Putery przedstawili Jasełka, w których oprócz świątecznych tematów nie brakło odniesień do współczesnej rzeczywistości. Wszystkim życzymy moc uśmiechu, wspaniałych prezentów pod choinką, cudownej i magicznej atmosfery Świąt i wszystkiego, wszystkiego najlepszego:) I do zobaczenia za rok;)
 
E-PODRĘCZNIKI
Wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy jeszcze tego nie uczynili zachęcamy do skorzystania z darmowej, elektronicznej wersji podręczników i odwiedzenia strony www.epodreczniki.pl
Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych materiałów, zdjęć i filmów zaprezentowanych w formie podręcznika do każdego przedmiotu. Jak znalazł do powtórzeń materiału. Zachęcam szczególnie klasy III z uwagi na zbliżający się egzamin próbny. A wszyscy mogą wygrać tablety w konkursie ogłoszonym na stronie.
PIERWSI POLSCY OSADNICY
W dniu dzisiejszym przy Urzędzie Miasta w Chojnowie odsłonięta została tablica upamiętniająca 70 rocznicę przybycia na Dolny Śląsk Pierwszych Polskich Osadników. Odsłonięcia tablicy dokonali przedstawiciele władz województwa, powiatu, miasta i gminy. W uroczystości uczestniczyli też nasi uczniowie z klas 3A i 2B oraz oczywiście nasz Poczet Sztandarowy.
MARATON PISANIA LISTÓW ROZPOCZĘTY
Punktualnie w południe rozpoczęlismy coroczne maratońskie zmagania z własnym zmęczeniem, sennością i ogólna wytrzymałościa organizmu na 24-godzinny wysiłek jak nas czeka w związku z tym ważnym wyzwaniem. Juz po raz VIII w naszym gimnazjum trwa Maraton Pisania Listów pod auspicjami Amnesty International. W tym roku młodzież Gimnazjum nr 2 reprezentuje 61 uczniów z klas I-III oraz 24 absolwentów naszej szkoły. Uczestnictwo w Maratonie jest wyróżnieniem i zawsze mamy dużo więcej chętnych niż jesteśmy w stanie "ogarnąć" organizacyjnie w związku z czym wychowawcy wybierali 5-osobowe reprezentacje ze swoich klas. Oprócz tego zapewnione miejsce mają członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz kapituły Zielonej Flagi. To pierwsza relacja dzisiaj. Zachęcamy do zagladania na naszą stronę, gdzie bedą się pojawiać aktualizowane na bieżąco przez całą dobę zdjęcia i filmy. 
DOCHODZI 6 GODZINA MARATONU
Już 6 godzin pisania za nami, pojawiło sie lekkie zmęczenie ale dajemy rade - przecież przed nami jeszcze cała noc. Na starcie otrzymalismy pyszny tort ufundowany przez Burmistrza Jana Serkiesa a niedawno jedliśmy pyszne pierogi, więc sił powinno wystarczyć. Do tej pory napisaliśmy ponad 1500 listówe i zbliżamy się wolno do drugiego tysiąca. Wolnymi krokami zbliżają sie także nocne, ciężkie godziny. Zobaczymy kto okaże się najwytrwalszy:)
RELACJA FILMOWA
Pierwsza relacja filmowa - rozpoczynamy pisanie listów. jeszcze pełni sił i energii.
GODZINA 21.00 - RELACJA FILMOWA
A teraz chwila na rozprostowanie kości, taka gimnastyka śródlekcyjna dla maratończyków. Taniec kochaja u nas wszyscy:)
GODZINA 22.30 - RELACJA FILMOWA
Zmęczenie daje się wszystkim we znaki, ale wszystko przetrwamy. Dla tych co mają więcej energii zajęcia na sali gimnastycznej jako odpoczynek po wyczerpującym pisaniu listów. Pojawiły się już pierwsze pęcherze na dłoniach. Jestesmy na półmetku i przekroczyliśmy 2000 listów. Pozdrawiamy wszystkich:)

ZBLIŻA SIĘ PÓŁNOC - RELACJA FILMOWA
Czas na warsztaty bębniarskie - tym razem dla rozruszania i poprawienia ukrwienia dłoni. A także po to aby przebudzić tych co zaczęli przysypiać. Jesli nie udało się nam tego osiągnąć w przypadku maratończyków, to mogło zadziałać w przypadku sąsiadów szkoły:) Jeśli kogoś obudziliśmy, to gorąco przepraszamy:)
MINĘŁA PIERWSZA GODZINA - RELACJA FILMOWA
Kolejny taneczny przerywnik, jak widać złapalismy drugi oddech i jakoś trwamy choć przed nami najgorsze godziny.
BLUES O 4 NAD RANEM - RELACJA FILMOWA
Z ukrycia podglądamy maratończyków. Jak na dłoni widać wytrwałość...ale i zmęczenie. To najgorszy moment dla uczestników, ostatnie godziny przed wschodem słońca. Ale zobaczymy jak bedzie. A listów już mamy 3071:) Nasz rekord z ubiegłego roku to 3705. Zobaczymy czy się uda go pobić.
MINĘŁA PIĄTA... - RELACJA FILMOWA
Z Kto miał zasnąć, to zasnął, ale większość się trzyma na nogach, choć z trudem. Animuszu do pisania jakby mniej, może wróci po śniadaniu:)
REKORD POBITY!!!
Dane przekazane z komisji Poczty Maratonowej z godz. 7:30 - napisaliśmy 3873 listów!!! I już w tym momencie pobiliśmy rekord, który został ustanowiony w minionym roku, a który, przypominamy wynosił: 3705 listów!
ŚWIĄTECZNY CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY W CHOCIANOWIE
11 grudnia 50-cio osobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wzięła udział w Charytatywnym Maratonie Zumby organizowanym przez Zespół Szkół w Chocianowie. Środki pozyskane z akcji zostaną przeznaczone na przedświąteczną pomoc dla dzieci w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Ponad dwugodzinną zabawę poprowadziły instruktorki :Magdalena Kwiatkowska-Korczowska, Magdalena Izdebska i Marzena Anton. Uczestnikami Maratonu byli uczniowie: Zespołu Szkół w Chocianowie, Gimnazjum w Chocianowie oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie- w sumie 130 wspaniałych, młodych osób, którzy dali z siebie wszystko..- aby te święta były wyjątkowe dla wszystkich!!! Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, było mnóstwo zabawy,pozytywnej energii i uśmiechu:-)
WIZYTA W MONARZE
Odwiedziliśmy terapeutów , leczących z wszelkich uzależnień, w ich miejscu pracy. Przytulne, dobrze zagospodarowane pomieszczenia, żadnych zbędnych sprzętów a na ścianach plansze z wypisanymi zasadami. Te ostatnie wypracowali i spisali podopieczni placówki. Czytamy raz, i drugi i stwierdzamy, że pasują do nas. Pasują do nas i odpowiadają na nasze zapotrzebowanie na porządkowanie świata wokół nas. Zbieg okoliczności? Przypadek? NIE. Po prostu pewne zasady i wartości są tak uniwersalne, że przyswaja je każdy młody człowiek , któremu bliski jest mądry pomysł na życie.
Wykład lekarza medycyny rodzinnej uporządkował nasza wiedzę z zakresu:
-konsekwencji braku dbałości o zdrowie,
-skutków akceptowania złych nawyków,
-szkodliwości nadużywania farmaceutyków.
Hasło naszej sobotniej wyprawy to
 ZDROWY POMYSŁ NA NASZE ŻYCIE.

MAMY III MIEJSCE 
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "JESTEM SMART"!!!

Konkurs "Jestem SMART" cieszył się w tym roku bardzo wielka popularnością wśród szkół i zgromadził prace z ponad 650 placówek na terenie całej Polski. Tym większy mamy powód do dumy, ze uczeń z naszej szkoły - Jakub Wengrzyn zdobył na nim trzecią nagrodę w kategorii gimnazjów. Gratulacje :)   
http://www.smart.itwedukacji.pl/aktualnosci/art,1177,jestem-smart-wyniki.html

ZŁOTO x 3 
DLA ZESPOŁU BROOKLYN!!!

Tegoroczny Świdnicki Festiwal Tańca należał do Brooklynu! Wśród wielu formacji tanecznych mogliśmy znaleźć zawodniczki z Wrocławia, Kalisza, Wałbrzycha, Łodzi a nawet Ukrainy nasze dziewczyny i chłopak przygotowani przez Panią Marzenę Anton trzykrotnie wywalczyli "złoto"!!! Jest to wspaniały triumf zespołu BROOKLYN, który do obszernej galerii swoich sukcesów dołączył to potrójne zwycięstwo. Gratulujemy:) Poniżej wyniki:
KATEGORIA SHOW DANCE FORMACJE
8 – 11 lat
Nagrody dla „Mały Brooklyn” (Chojnów) oraz Sofija (Trzebnica)
Wyróżnienie dla Koraliki (MDK Świdnica) oraz Power Danse (Strzegom)
12 – 15 lat
Nagroda dla Sofija (Milicz) oraz „Brooklyn Junior” (Chojnów) oraz Łódzkie Mażoretki
Wyróżnienie dla Schoko Bans (Strzegom) oraz Sofija (Oborniki Śląskie)
Pow. 15 lat
Nagroda dla „Brooklyn” (Chojnów) oraz Zespół Tańca Towarzyskiego „Flick” (Kalisz)

GOŚĆ ZE SZKOCJI

W ostatni piątek 04.12.2015, klasa 1C znów miała możliwość skonfrontowania swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim :) W Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie odbyła się nietypowa lekcja angielskiego w towarzystwie native speakera prosto ze Szkocji :) Eddiego Millar'a

MARATON PISANIA LISTÓW PO RAZ VIII W NASZEJ SZKOLE!

 Wielkimi krokami zbliża sie termin Maratonu Pisania Listów pod auspicjami Amnesty International organizowanego po raz ósmy w naszej szkole. Dwunastego grudnia blisko 100-osobowa grupa uczniów i nauczycieli zasiądzie w sobotę przy stolikach i ławkach aby się zmierzyć z własnym zmęczeniem w imię niesienia pomocy potrzebującym. Jest to bardzo wymagająca próba dla własnej wytrzymałości i przekonają się o tym zwłaszcza ci, którzy w Maratonie będą uczestniczyli po raz pierwszy. Jak co roku naszą szkołę wspiera w tym przedsięwzięciu liczna grupa naszych absolwentów, którzy są z nami przy każdej edycji, niektórzy od samego początku akcji. Życzymy pobicia ubiegłorocznego rekordu!
Lista Absolwentów naszego gimnazjum, którzy dołączą do maratończyków w tej edycji akcji: Przemysław Nowakowski, Marek Czyszczoń, Amelia Kamińska, Gabriela Kur, Marta Piaskowy, Natlia Stupak, Grzegorz Bobik, Julia Józefów, Daniel Szpatowski, Marcin Zazulczak, Beata Przyłucka, Karolina Gawron, Martyna Kalinowska, Miłosz Kałas, Kacper Szczepanowski, Karolina Gawron, Kinga Mazur, Sebastian Iwaniak, Małgorzata Klatka, Kacper Wyrwał, Natalia Lewandowska, Kinga Zakrzewska, Mateusz Butryn, Kacper Socha, Natalia Maciej
TANECZNY TURNIEJ W OŁAWIE "KOGUCI PAZUR" ROZSTRZYGNIĘTY!

 Właśnie zakończyły się ogłoszenia wyników turnieju w Oławie, w którym udział brał zespół BROOKLYN. Nasza reprezentacyjna formacja wywalczyła trzy drugie miejsca w kategoriach do lat 11, w kategorii 12-15 lat oraz w kategorii powyżej 15 lat. Gratulujemy zepołowi BROOKLYN  i Pani Marzenie Anton:)


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego