KWIECIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

KWIECIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
MISTRZOSTWO POWIATU LEGNICKIEGO W TURNIEJU BRD DLA "DWÓJKI"
25 kwietnia br. w hali sportowej przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się -zorganizowany przez Komendę Miejską Policji - powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała przygotowywana przez p. Katarzynę Ferenc trzyosobowa drużyna chłopców z kl. II c : Kacper Rubik, Jakub Wengrzyn i Paweł Zazulczak. Uczniowie okazali się najlepsi wśród reprezentantów gimnazjum w konkurencji sprawnościowej : jazda na rowerze po torze przeszkód, w sytuacji symulowanej w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podczas rozwiązywania testów dotyczących przepisów w ruchu drogowym. Zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej , a Kacper Rubik także pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Wielkie gratulacje dla chłopców , którzy powtórzyli swój ubiegłoroczny wynik ! FOTORELACJA
MAJÓWKA JUŻ NIEDŁUGO
Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem dni wolnych do dyspozycji szkoły za kilka dni rozpoczynamy "majówkę". Uczniowie idą do szkoły ostatni raz 28 kwietnia a wracają do szkoły 8 maja (poniedziałek). Życzymy wszystkim wspaniałej, majowej pogody przez cały tydzień:)

 
KONTYNUUJEMY WSPÓŁPRACĘ Z AKADEMIĄ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 
WE WROCŁAWIU
„Z Ursusem po Wrocławiu” to tytuł gry miejskiej, w której 7.04.2017 r. brali udział uczniowie klas I Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.
Już po raz drugi studenci na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu pod opieką doktora Tomasza Seweryniaka przygotowali plan fantastycznej zabawy dla naszych gimnazjalistów.
W tym roku zadaniem było poznanie atrakcji Wrocławia przez pryzmat fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza. Uczniowie, przygotowani wstępnie przez nauczycielki polonistki i wychowawczynie, zmagali się z przeróżnymi zadaniami na wyznaczonej trasie. A trasa nie była łatwa – wszak do finału nie można dojść ot tak sobie!
Uczestnicy Sienkiewiczowskiej Gry Miejskiej musieli wykazać się sprytem, logicznym myśleniem, wdziękiem osobistym, sprawnością i przede wszystkim umiejętnością współpracy. Niczym legendarny Jurand fechtowali z Krzyżakiem, szukali tajemniczych lekarstw w Hali Targowej, gasili pożar w Rzymie i strzelali z łuku, by pokonać niezrównanego łucznika i przyjaciela Michała Wołodyjowskiego - pana Muszalskiego.
Skoro impreza nosiła miano „Z Ursusem po Wrocławiu”, to jak mogłaby się zakończyć bez spotkania z owym Ursusem? Na wysokości zadania stanęli organizatorzy, którzy zaprosili dla nas doktora Rafała Kubackiego – wybitnego sportowca, dwukrotnego Mistrza Świata w judo, olimpijczyka i odtwórcę roli Ursusa z powieści „Quo vadis”na finisz gry. Pan Rafał Kubacki, człowiek niezwykle charyzmatyczny i ciepły, mówił o swoich 100 dniach na planie filmowym. Pokazywał zdjęcia z prywatnej kolekcji, zdradzał szczegóły oraz anegdoty dotyczące znanych aktorów: Magdaleny Mielcarz, Pawła Deląga, Jerzego Treli, Bogusława Lindy. Z uwagą słuchaliśmy opowieści o próbach obłaskawienia i zaprzyjaźnienia się z wielkim turem Toro.
Ten wyjazd był niezwykły i młodzież komentowała go entuzjastycznie. „Było bardzo ciekawie i zabawnie. Na zawsze zapamiętam spotkanie z Rafałem Kubackim, który opowiedział wiele ciekawostek o filmie pt. „Quo vadis” (Karol G.); „Wycieczka zostanie w mojej pamięci dzięki swojej oryginalności – zadania były zróżnicowane i testowały nasze umiejętności z różnych dziedzin. Każdy mógł się wykazać. To wyjątkowa forma zabawy połączona z nauką.” (Ola C.); „Choć pogoda nie dopisała, nie było czasu na nudę!” (Wiktoria R.); „Mogło być więcej zadań związanych z dziełami H.Sienkiewicza, ale i tak było super!” (Oliwia K.); „Z przyjemnością pojechałabym na taką wycieczkę jeszcze raz!” (Zuzanna H. i Alicja T.)
Jestem pewna, że gimnazjaliści, którzy pod opieką pań: Katarzyny Ferenc, Doroty Martki i Gabrieli Seweryniak wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, długo jej nie zapomną.
Dziękujemy studentom I. roku na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego oraz ich opiekunowi dr Tomaszowi Seweryniakowi za przygotowanie już drugi raz tak fantastycznej zabawy. Do zobaczenia za rok!
Gabriela Seweryniak
Link do zdjęć z wycieczki TUTAJ

WAŻNE!!! EGZAMINY GIMNAZJALNE
18,19,20 KWIETNIA
TRZYMAMY KCIUKI!

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI, JUŻ ZA TYDZIEŃ WAŻNY EGZAMIN. ŚRODA, CZWARTEK, PIATEK SĄ DNIAMI WOLNYMI DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH - SWÓJ NAJWAŻNIEJSZY TEST PISZĄ TRZECIOKLASIŚCI. ZAPOZNAJCIE SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI ORGANIZACJI EGZAMINU. ZNAJDZIECIE JE TUTAJ

KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ
ZAKOŃCZONY WIELKIM SUKCESEM "DWÓJKI"!
• Jakub Wengrzyn – uczeń klasy 2 c - Laureatem KWOiE
• Wiktor Ziembowicz - uczeń klasy 3 a - Laureatem KWOiE
Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (KWOiE) to ponadwojewódzki konkurs przedmiotowy dla gimnazjalistów z wiedzy o społeczeństwie. Konkurs organizowany był w roku szkolnym 2016/2017 przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie Kuratorów Oświaty w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim oraz wielkopolskim. Województwo dolnośląskie po raz pierwszy brało udział w KWOiE. 
KWOiE składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Na każdym etapie uczniowie rozwiązywali test. Dodatkowo w etapie rejonowym opracowywali projekt . W etapie wojewódzkim rozwiązywali test, a następnie w 4 osobowych, losowo wybranych zespołach, rozwiązywali rozbudowane zadanie otwarte, oparte na znajomości szablonu modelu biznesowego. 1 marca 2017 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu spotkało się jedynie 16 gimnazjalistów z całego województwa, z czego tytuł laureata uzyskało jedynie 7 osób, a w śród nich nasi uczniowie: Jakub Wengrzyn i Wiktor Ziembowicz. 
Laureaci Konkursu są zwolnieni z zakresu historia-WOS części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, otrzymują ocenę celującą z WOS-u oraz są przyjmowani do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od obowiązujących w niej zasad rekrutacji.
Serdecznie gratuluję Jakubowi i Wiktorowi uzyskania tytułu laureata KWOiE ! Niezmiernie się cieszę, że wzięliście udział w konkursie mimo, iż jeden z was 1 marca we Wrocławiu powiedział: „Proszę Pani gdybym wiedział, że ten konkurs jest taki trudny na pewno nie namówiłaby mnie Pani na udział w nim”. 
 Cieszę się, że was zachęciłam … Gratuluję sukcesu - Anna Świdurska
 
OBEJRZYJ, ZANIM  NIE BĘDZIE ZA PÓŹNO  "CIEMNA STRONA FACEBOOKA"
Wszyscy w mniejszym lub wiekszym stopniu korzystamy z Internetu i portali społecznościowych. Nie wszyscy jednak i dotyczy to nie tylko dzieci ale również dorosłych wiemy jakie konsekwencje może mieć z pozoru błahe zachowanie czy wpis. Czym moze się zakończyć bezmyślne lub nieświadoma aktywność. Internet niczego nie zapomina. Pamiętajmy o tym. Zachęcam do obejrzenia filmu wszystkich.

 
 
II CHARYTATYWNA ZUMBA Z "DWÓJKĄ"
Impreza cieszyła się niezwyłą popularnościa i frekwencją. Roztańczonych pań było prawie dwa razy więcej niż rok temu. Zresztą zobaczcie sami:)

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego