KWIECIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

KWIECIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2017/2018
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI!

27 kwietnia 2018 roku na chojnowskim Rynku miał miejsce flash mob, w którym wzięli udział ucznipowie wszystkich chojnowskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy Chojnowa. Zdarzenie uświetniła kompania honorowa 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Zobaczcie jak nam wyszłlo.

 
 
 
 
 
ERGOWIOSŁA W GIMNAZJUM NR 1
25 kwietnia w Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie zostały przeprowadzone Międzydzkolne Zawody Wioślarskie na ergonometrach wioślarskich.W Kategorii gimnazjum wzięły udział trzy reprezentacje : Gimnazjum nr 1 i 2 w Chojnowie oraz Gimnazjum z Miłkowic. W kategorii drużynowej dziewcząt nasza ekipa okazała się najlepsza, natomiast drużyna męska zajęła miejsce drugie. W startach indywidualnych także nasze dziewczęta okazały się niepokonane i zajęły trzy pierwsze miejsca. Pierwsze miejsce przypadło nam również w kategorii męskiej.Skład naszej reprezentacji : Kamila Gwóźdź, Aleksandra Chmielewska, Agnieszka Wawroniak, Julia Kałwak, Michał Janusz, Patryk Kamień, Marcel Mej oraz Paweł Zazulczak. Gratulujemy!
Wyniki drużynowe :
Gimnazja - dziewczęta
1. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
2. Gimnazjum nr 1 w Chojnowie
3. Gimnazjum w Miłkowicach
Gimnazja - chłopcy
1. Gimnazjum w Miłkowicach
2. Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
3. Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

Wyniki indywidualne :
Gimnazja - dziewczęta
1. Kamila Gwóźdź
2. Aleksandra Chmielewska
3. Agnieszka Wawroniak
Gimnazja - chłopcy
1. Michał Janusz
2. Marcin Sokołowski
3. Oskar Wyrwał 
"DWÓJKA" NAJLEPSZA W TURNIEJU BRD!

27 kwietnia w hali sportowej przy ul. Lotniczej w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.W kategorii szkół gimnazjalnych Chojnów reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie : Jakub Wengrzyn, Kacper Rubik i Paweł
Zazulczak.Wspaniale przygotowani przez nauczycielkę edb - p. Katarzynę Ferenc - chłopcy stanęli na najwyższym miejscu na podium. Powtórzyli swój wynik z 2016 i 2017 roku- sš trzykrotnymi Mistrzami Powiatu Legnickiego w Turnieju BRD !!! Tak jak i w ubiegłych latach drużyna musiała wykazać się doskonałymi umiejętnoœciami jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz wiedzš z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Ekipa z "Dwójki" zdobyła wszystkie przewidziane dla najlepszych nagrody - zwyciężyli w konkurencji drużynowej, a indywidualnie najlepszy okazał się Jakub Wengrzyn. Otrzymali także wyróżnienie jako najlepiej przygotowana grupa w konkurencji medycznej dotyczšcej udzielania pierwszej pomocy.Drugie miejsce w turnieju zajęło Gimnazjum nr 9 w Legnicy, a trzecie Gimnazjum w Miłkowicach. GRATULUJEMY !!!
 
 
EGZAMINY CZAS ZACZĄĆ!

18 kwietnia o godz. 9.00 jak co roku nasi trzecioklasiści zasiedli do egzaminów gimnazjalnych. Pisać je będą przez 3 kolejne dni. Środa to część humanistyczna, która składa się z dwóch zakresów - historii z wiedzą o społeczeństwie oraz języka polskiego. W czwartek przedmioty ścisłe czyli część matematyczno-przyrodnicza a piatek to języki obce. Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów i życzymy im aby jak najlepiej wykorzystali swoją wiedzę w czasie rozwiązywania testów. Powodzenia!!!

 
 
WAŻNE!!! EGZAMINY GIMNAZJALNE
18,19,20 KWIETNIA
TRZYMAMY KCIUKI!

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI, JUŻ ZA TYDZIEŃ WAŻNY EGZAMIN. ŚRODA, CZWARTEK, PIATEK SĄ DNIAMI WOLNYMI DLA KLAS  DRUGICH - SWÓJ NAJWAŻNIEJSZY TEST PISZĄ TRZECIOKLASIŚCI. ZAPOZNAJCIE SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI ORGANIZACJI EGZAMINU. ZNAJDZIECIE JE TUTAJ
 
NAUKOWY SUKCES GIMNAZJUM NR 2

5 kwietnia 2018 roku w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Zdolnego Ślązaka. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń klasy III c Gimnazjum nr 2 – MICHAŁ GRABAN, który został laureatem olimpiady z geografii. Nagrodę otrzymał z rąk Kuratora Oświaty we Wrocławiu – Pana Romana Kowalczyka. Finalistą olimpiady z fizyki został JAKUB WENGRZYN – uczeń klasy III c naszego gimnazjum. Gratulujemy serdecznie uczniom i nauczycielom.

UCZENNICA „DWÓJKI” NAJLEPSZA W KONKURSIE „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ” !

W subregionalnym etapie dolnośląskiego konkursu „ Uczę się bezpiecznie żyć”, który już tradycyjnie został zorganizowany w Legnicy na hali przy ul. Lotniczej, uczestniczyli uczniowie podstawówek, gimnazjów i klas przedszkolnych. W kategori uczniów klas siódmych i gimnazjum wzięło udział 18 zawodników z terenu powiatu legnickiego. Nasze gimnazjum reprezentowała przygotowywana przez p. Katarzynę Ferenc uczennica kl. II d – Katarzyna Kliszcz.
Rywalizacja odbywała się na kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych stacjach. Zakres tematyczny tegorocznej edycji konkursu był bardzo szeroki. Uczestnicy musieli sobie poradzić z zagadnieniami związanym z udzielaniem pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obchodzenia się z prądem, ochrona przeciwpożarowa, ekologia, turystyka i rekreacja, ochrona przeciwpowodziowa, turystyka i rekreacja.
Po zakończeniu trwającej kilka godzin imprezy jury ogłosiło wyniki. W kategorii klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjalnych :
I miejsce - Gimnazjum nr 2 Chojnów
II miejsce - Szkoła podstawowa Przedmoście
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 Lubin
W/w szkoły zakwalifikowały się do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 15 maja we Wrocławiu.

MATEMATYCZNY SUKCES!
W sobotę 24 marca w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał II Memoriału Urszuli Marciniak - konkursu, który skupia najwiekszych miłośników łamigłowek logicznych. Zakwalifikowało się do niego dwóch naszych uczniów Jakub Wengrzyn z kl.3 i Michał Janusz z kl.2. Stanęli oni w szranki z ponad setką innych uczestników. Po czterech rundach wyłoniono zwycięzców. JAKUB WENGRZYN zajął IV miejsce! Wspaniały wynik! Wielkie gratulacje!
Dorota Martka
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego