KWIECIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

KWIECIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
REKRUTACJA DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Już wkrótce wiosna i wakacje też coraz bliżej. Za kilka miesięcy rozpocznie się rekrutacja do gimnazjów. Absolwenci klas szóstych i ich Rodzice mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły co daje możliwości lepszego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek, które już za niedługi czas będą kolejnym miejscem przygody z nauką, sportem i rozwijaniem zainteresowań.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zaprasza do spędzenia tych najbliższych trzech lat w murach naszej szkoły. Aby zapewnić Rodzicom i Uczniom jak najlepszą informację o ofercie prezentujemy  pełny pakiet materiałów informacyjnych wraz z kartą zapisu. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas;) 

MISTRZOSTWO POWIATU LEGNICKIEGO W TURNIEJU BRD DLA CHOJNOWSKIEJ „DWÓJKI”!

26.04 br. w Legnickiej hali sportowej przy ulicy Lotniczej odbyły się eliminacje powiatowe szkół podstawowych i gimnazjalnych ogólnopolskiego konkursu: Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Naszą szkołę reprezentowała - pod opieką p. Katarzyny Ferenc - trzyosobowa reprezentacja, w skład której wchodzą uczniowie kl. Ic: Paweł Zazulczak, Jakub Wengrzyn i Kacper Rubik. Na stacjach konkursowych chłopcy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego – pisząc test wiedzy, sprawnością fizyczną- jeżdżąc po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – działając w symulowanych sytuacjach.
Drużyna Gimnazjum nr2 w Chojnowie zajęła pierwsze miejsce na podium i tym samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Strefy Legnickiej.
Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej również nasz uczeń: Kacper Rubik- okazał się najlepszy i został nagrodzony.
Gratulacje należą się również dla reprezentacji chojnowskiej „jedynki”, która na turnieju równieźż stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. 
V OTWARTE TANECZNE GRAND PRIX POLSKI KOTWICE 2016

23 kwietnia zespoły Mały Brooklyn i Brooklyn wzięły udział w turnieju tańca w Brzegu.
Obie grupy wróciły z nagrodami:-)
W kategorii disco 15 + - Brooklyn otrzymał Wyróżnienie!
W kategorii disco do lat 12 – Mały Brooklyn zajął I miejsce!
Gratulujemy
TARGI EDUKACYJNE JUŻ PO RAZ III W NASZEJ SZKOLE!

Po raz trzeci, tym razem 22 kwietnia 2016 roku do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przybyło ponad dwadzieścia szkół ponadgimnazjalnych z: Chojnowa, Legnicy, Lubina, Chocianowa, Złotoryi i Bolesławca, by zaprezentować gimnazjalistom swoje oferty edukacyjne. Podczas tego spotkania uczniowie naszej szkoły mogli bezpośrednio porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych i zdobyć cenne informacje o: innowacjach w systemie kształcenia, profilach klas, zawodach i praktykach zawodowych, a także o możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły oraz możliwościach dalszego kształcenia. Rozmowy dotyczyły też: zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania i predyspozycje zawodowe uczniów, podkreślano również rolę warsztatów i kursów organizowanych w szkołach, które poszerzają kwalifikacje uczniów.
Dzięki III Szkolnym Spotkaniom Edukacyjnym uczniowie naszego gimnazjum świadomie będą mogli zaplanować swoją karierę zawodową i wybrać właściwą szkołę ponadgimnazjalną.
Zaproszeni przez nas goście mieli do dyspozycji kawiarenkę, w której przygotowaliśmy dla nich: kawę, herbatę i przepyszne ciasta. Organizacją i przebiegiem tego spotkania zajęły się panie: Ewa Kantor, Agnieszka Perchaluk, Krystyna Brejan i Dorota Kamińska.

 
UWAGA
26 KWIETNIA(WTOREK) BĘDZIE WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W RAMACH OŚMIU DNI DO DYSPOZYCJI DYREKTORA.
DLA PRZYPOMNIENIA DODATKOWE DNI WOLNE TO: 4,5 STYCZNIA 2016, 18,19,20 KWIETNIA (EGZAMINY) 2 MAJA, 27 MAJA (BOŻE CIAŁO) ORAZ 26 KWIETNIA JAKO ÓSMY - WYCZERPUJĄCY LIMIT.
WTOREK, 26 KWIETNIA JEST DNIEM W KTÓRYM WIELU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI JEST NIEOBECNYCH W SZKOLE Z POWODÓW WYCIECZEK I WYJAZDÓW W ZWIĄZKU Z TYM ZAISTNIAŁA POTRZEBA WYKORZYSTANIA TEGO DODATKOWEGO DNIA WOLNEGO.

OGŁASZAMY KONKURS!!!

Na pewno nie raz chciałeś/chciałaś upiększyć swój dom lub pokój o niewielki drobiazg, który jest pożądany w tym sezonie ze względu na swój kolor, wzór lub znaczenie, ale cena zniechęciła Cię do zakupu. Koszyczki, pudełeczka, miseczki. Niby nic, ale stanowią ważną część przy zdobieniu stołu lub biurka. Chciałbyś/chciałabyś mieć coś oryginalnego, modnego, a co najważniejsze praktycznego czego nie ma nikt z twoich znajomych? Tak? Zatem to jest konkurs dla Ciebie! ZASADY

 
ODWIEDZINY DELEGACJI Z CZECH

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła bardzo sympatyczna delegacja z Czech. Mieliśmy okazję spotkać się z z mieszkańcami miasteczka Mnichowo Hradiśte, którzy przyjechali do nas wraz ze Starostą Ondrejem Lochmanen. To czeskie miasto leży ok. 150 km. od Chojnowa, więc mamy nadzieję na dobrą współpracę, której skutkiem zostanie kolejne Partnerstwo Miast.
WAŻNE!!! 
EGZAMINY GIMNAZJALNE 
18,19,20 KWIETNIA
TRZYMAMY KCIUKI!

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI, JUŻ ZA TYDZIEŃ WAŻNY EGZAMIN. PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA SĄ DNIAMI WOLNYMI DLA KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH - SWÓJ NAJWAŻNIEJSZY TEST PISZĄ TRZECIOKLASIŚCI. ZAPOZNAJCIE SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI ORGANIZACJI EGZAMINU. ZNAJDZIECIE JE TUTAJ

CHARYTATYWNA "ZUMBA Z DWÓJKA" W MAJU! 
ZAPRASZAMY JUŻ DZIŚ!!!
7 maja w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół odbędzie się wielka impeza "Charytatywna Zumba z Dwójką". Nie zabraknie muzyki, dobrej zabawy i duzo tańca
Zapraszamy tych wszystkich, którzy ten rodzaj zdrowej aktywności ruchowej ale także i widzów, którzy być może dzięki temu sami nabiorą ochoty na tę formę rekreacji. Dodatkowo wśród tańczących zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe - zachowajcie bilety z numerkami! 
Dla zmęczonych tańcem - zastrzyk energii w postaci pysznego domowego ciasta:)
Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wyposażenie szkoły, wzbogacenie bazy dydaktycznej oraz pomoc uczniom w trudnej sytuacji materialnej. 
 
NASZA SZKOŁA ZAJMUJE I MIEJSCE 
W TURNIEJU "ŻYĆ, TO ZNACZY POMAGAĆ"!!!
W dniu dzisiejszym reprezentacja Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie w składzie: Weronika Bielecka, Justyna Jaruszewska i Marcel Chlebosz pod opieką Pani Katarzyny Ferenc zajęła I miejsce w Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej - "Żyć, to znaczy pomagać". Turniej miał charakter drużynowy i wzięło w nim udział 10 trzyosobowych reprezentacji gimnazjów z Legnicy oraz powiatu legnickiego. Część konkursowa składała się z części teoretycznej oraz praktycznej. Najpierw wszyscy uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy. W drugiej części konkursu musieli wykazać się umiejętnościami w symulowanych sytuacjach.
Nasi uczniowie od ponad pięciu lat mają możliwość uczestniczenia w pozalekcyjnym Kole Pierwszej Pomocy prowadzonym przez p. K. Ferenc. Systematyczna praca i wielokrotne ćwiczenia zachowań w nagłych wypadkach i zatrzymaniu krążenia owocują wysokimi wynikami na konkursach o tej tematyce. I tym razem nasi reprezentanci okazali się najlepsi i zajęli najwyższe miejsce na podium :)
Wyniki turnieju :
I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
II miejsce – Gimnazjum im. Św. Franciszka w Legnicy
III miejsce – Gimnazjum w Miłkowicach.

 
SPOTKANIA EDUKACYJNE W NASZEJ SZKOLE
Zapraszamy uczniów i rodziców na III szkolne spotkania edukacyjne w naszyn gimnazjum, podczas których będziecie mogli poznać ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Chojnowa, Legnicy, Lubina, Bolesławca i innych miast.

22 kwietnia 2016 roku - sala gimnastyczna
Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
w godz. 11.30 - 13.30

ZESPÓŁ "THE STARS" Z "DWÓJKI" ZAŚPIEWA W OPOLU 
W FINALE "I KNOW I CAN"!!!
Zespół wokalny "THE STARS", którego opiekunką jest Pani Agnieszka Perchaluk przeszedł eliminacje i został wybrany do dziesiątki najlepszych, którzy 15 kwietnia wystapią w finale i zaśpiewają w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Zespoły do Finału wyłoniło jury, w którego składzie znaleźli się Pani Anna Panas oraz Pan Eoin McHugh.

"I KNOW I CAN 2016" - PEŁNA FINAŁOWA DZIESIĄTKA
Cheerful Vibes – Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
Positive Vibrations - Zespół Szkół Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu
Shy Quartet - PG im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie
Sound Hunters - Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach
Friends - Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie
The Greatest - PG nr 1 w Brzegu
The Teen Idles - Zespół Szkół w Chróścinie
The Royals - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich
The Stars - Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie (Dominika Pawłowska, Aleksandra Gawron, Natalia Kruk, Karolina Brylak)
Unicorns - PG w Walcach

AKTUALIZACJA
W Finale nasze "Gwiazdeczki":) zajęły 4 miejsce. Gratulujemy zespołowi i Pani Agnieszce Perchaluk:) Więcej zdjęć TUTAJ
DZIEŃ TOLKIENA
31 marca w Miejskiej Bibliotece odbyła się impreza czytelnicza połączona ze wspołzawodnictwem z okazji Dnia Tolkiena.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego