KWIECIEN - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

KWIECIEN

== GIMCHO 2 == > 2014/2015
< GIMCH0-NEWS >

PONAWIAMY NASZ GORĄCY APEL O PRZEKAZANIE 1% PODATKU

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami przypominamy o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W AEROBICU SPORTOWYM
BRĄZOWY MEDAL DLA GIMNAZJUM NR 2 !!!
24 kwietnia w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Aerobiku Sportowym. Nie mogło na tej imprezie zabraknąć oczywiście reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, która broniła tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku. 
Nasza drużyna przygotowana przez p. Marzenę Anton w składzie: Alicja Malik, Katarzyna Brzozowa, Natalia Mamczarek, Natalia Kruk, Kinga Chochołowicz oraz Adriana Kapral wywalczyła III miejsce i brązowe medale ulegając jedynie Gimnazjum w Ścinawie oraz Gimnazjum z Leśnej.W finale dolnośląskim udział wzięły szkoły gimnazjalne z terenu Dolnego Śląska. Poziom zawodów zwłaszcza jeśli chodzi o pierwszą trójkę był bardzo wyrównany. Różnica punktowa między I a III miejscem wynosiła zaledwie 0,3 pkt. Nasze dziewczęta po raz kolejny udowodniły,że jeśli chodzi o tę dyscyplinę jesteśmy cały czas w czołówce Dolnego Śląska!

OGÓLNOPOLSKIE LAURY: AKTYWNE-KOLOROWE WSPÓLNOTOWE 
GIMNAZJUM NAGRODZONE!!!

Nagroda w krajowym konkursie  Winiary - tablica interaktywna a także wizyta w szkole tancerza z You Can Dance oraz kucharza i dietetyka, połączone  z pokazami - wędrują do naszej szkoły!!!

To efekt wielotorowych i długofalowych działania edukacyjno–wychowawczych promujące idee zdrowego stylu życia, zainicjowanych przez Uczniów klasy II b i ich wychowawcę – panią Małgorzatę Graban – adresowanych do całej społeczności szkoły i przeprowadzonych dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich Uczniów, Wychowawców, Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków Szkoły, które w ten sposób zostały docenione przez Jury ogólnopolskiego Programu Marki Winiary pn. „Żyj smacznie i zdrowo”!!! Ta nagroda to  bardzo duży sukces, zważywszy, że konkursie wzięło udział ponad 700 projektów!
Na podjęte w ramach projektu działania złożyły się:
  • poniedziałkowe wspólne śniadania Uczniów i ich Wychowawców;
  • tanecznie zakręcone środowe przerwy organizowane pod przewodnictwem pani Marzeny Anton;
  • środowe „Kramiki Zdrowia”, na których można było zakupić zdrowe przekąski;
  • szkolny konkurs na Foto Album promujący ideę wspólnego spożywania posiłków oraz dla Najbardziej Zaangażowanej Klasy;
  • kolacja dla Rodziców Naszych Uczniów;
  • szkolne obchody Dnia Wiosny, podczas których odbyły się: zawody sportowe, ZUMBA dla WSZYSTKICH, SZKOLNE ŚNIADANIE NA TRAWIE

KOORDYNATORKI TEGOROCZNEJ (5. JUŻ) SZKOLNEJ EDYCJI PROGRAMU – MAŁGORZATA GRABAN, LUCYNA SPES
SKŁADAJĄ GORĄCE PODZIĘKOWANIA UCZNIOM, WYCHOWAWCOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY –
BEZ KTÓRYCH NIEMOŻLIWE BYŁOBY PRZEPROWADZENIE TYCH WSZYSTKICH AKCJI!!!
Szczególne podziękowania kierują do: Starosty Legnickiego – Pani Janiny Mazur, Burmistrza Miasta Chojnowa – Pana Jana Serkiesa;


POSEŁ ROBERT KROPIWNICKI W NASZEJ SZKOLE

Nasze gimnazjum odwiedził dzisiaj poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Robert Kropiwnicki. W czasie wizyty Poseł wręczył Panu Jerzemu Turowskiemu, prezesowi UKS Oriens pamiątkowy ryngraf z podziekowaniem za działalność i kierowanie klubem. Potem były rozmowy, Poseł dopytywał się dyrektora Andrzej Urbana o szkołę, osiągnięcia uczniów. Zwiedził budynek, w tym naszą odremontowaną aulę oraz pomieszczenia dla kolarskiego klubu. Szkoła i to co się w niej dzieje bardzo się spodobała Panu Posłowi, który obiecał wsparcie dla naszych licznych przedsięwzięć i projektów.

BRĄZOWY MEDAL W PIŁCE RĘCZNEJ DLA NASZYCH DZIEWCZĄT!!!

W dniu dzisiejszym na Hali KEN w Lubinie odbyły się finały strefy legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie wywalczyła sobie awans do finału strefy i wygrała w nim po emocjonującym meczu z Chocianowem zdobywając tym samym brązowy medal. W meczu półfinałowm musieliśmy uznać wyższość teamu z Legnicy, który zresztą zwyciężył w całym turnieju. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Lubina. Zdobycie III miejsca przy tak silnych drużynach to duży sukces dla naszych szczypiornistek. Dziewczyny zagrały świetnie a na bramce, zwłaszcza w drugim meczu doskonale zaprezentowała się Weronika. Gratulujemy serdecznie!
Gimnazjum grało w składzie: Natalia Lewandowska, Natalia Szablewska, Paulina Safin, Pola Rokus, Adrianna Kapral, Ola Pyczel, Joanna Mróz, Julia Pachołek, Weronika Bielecka, Hanna Zawada.
EGZAMINY GIMNAZJALNE TUŻ, TUŻ!

Dokładnie za tydzień nasi trzecioklasiści zasiądą w ławkach aby pisać egzaminy gimnazjalne. Dla klas pierwszych i drugich to dni wolne - dobry czas na przemyślenia, ze i dla nich powoli nadchodzą "dni próby". Życzymy powodzenia i łatwego uporania się z egzaminacyjnymi zadaniami. Ale wcześniej zajrzyjcie jeszcze tutaj i tutaj aby upewnić się, że wszystko jeśli chodzi o sprawy organizacyjne jest dla Was jasne. KODOWANIE
NOWY SEZON KOLARSKI ROZPOCZĘTY!

W pierwszy "poświąteczny" dzień w naszej szkole odbyła się prezentacja kolarzy z przyszkolnego klubu sportowego "ORIENS".  Oprócz naszej drużyny, składającej się z obecnych, przyszłych  i byłych gimnazjalistów, absolwentów szkoły na spotkaniu pojawili sie zaproszeni goście - władze samorządowe i działacze oraz władze Dolnośląskiego Związku Kolarskiego a także rodzice zawodników. Po wielu miłych słowach dotyczacych współpracy oraz znakomitych osiągnięć był czas na spotkania i wymianę wrażeń i opinii o działalności klubu i rozwoju kolarstwa na naszym terenie. Więcej tutaj i tutaj.
II SPOTKANIA EDUKACYJNE ZA NAMI

W dniu dzisiejszym nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele blisko 30 szkół ponadgimnazjalnych z naszego terenu aby zaprezentować ofertę edukacyjną swoich placówek. To już drugie takie spotkanie organizowane w Gimnazjum nr 2. Za jego bardzo dobrą organizację odpowiadały: p. Ewa Kantor, p. Gabriela Seweryniak i p. Agnieszka Perchaluk. Takie "bliskie spotkania" z przedstawicielami szkół średnich sprzyja wymianie informacji a także umożliwia naszym uczniom trafny wybór dalszej drogi kształcenia, który najbardziej odpowiada ich zdolnościom i zainteresowaniom. Wiele decyzji co do wyboru szkoły zapada właśnie po takich spotkaniach.
BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE WINIAR

W tym roku już po raz piaty bierzemy udział w konkursie zdrowego odżywiania organizowanego przez markę WINIARY. Od dłuższego czasu szkoła podejmuje szereg działań  mających na celu kształtowanie właściwych nawyków. W tym roku rozszerzyliśmy "dobre praktyki żywieniowe" o coś więcej. Działamy pod hasłem "Żyj aktywnie, kolorowo i wspólnotowo". Wkrótce podsumowanie pierwszego etapu działań. 
HARMONOGRAM REKRUTACJI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Wszystkim rodzicom szóstoklasistów przypominam o zmianach w kalendarzu rekrutacji do gimnazjów, które nastąpiły już w ubiegłym roku. W związku z pytaniami rodziców dotyczącymi nowych terminów informuję, że:
- podania o przyjęcie do klasy pierwszej gimnazjum składamy od 2 do 25 czerwca 2015 r.
- kopie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopie zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej oraz innych dokumentów składamy od 26 do 29 czerwca 2015 r.
- ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do gimnazjum do 2 lipca 2015 r.
- oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu i innych wymaganych dokumentach składamy do 6 lipca 2015 r.
- ogłoszenie ostatecznej listy uczniów do 7 lipca 2015 r.
Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich chętnych szóstoklasistów do podjęcia nauki w naszym gimnazjum. 
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania zainteresowanych osobiście lub telefonicznie - (76) 8188593. 
Karty zapisu w zakładce RODZICE I UCZNIOWIE.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego