LISTOPAD - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
 
 
 
MECZ: POLSKA-SŁOWENIA
14 listopada godzina 20.45, Stadion we Wrocławiu ,mecz Polska - Słowenia. Uczniowie naszej szkoły byli obecni na trybunach wśród kibiców. Taki mecz to wiele pozytywnych emocji, bo zaśpiewac Hymn Polski wśród 40 tysięcy innych kibiców,zobaczyć na żywo takich zawodników jak Błaszczykowski,Krychowiak,Szczęsny,Grosicki na pewno stanowi duże przeżycie. Mimo, że zmarznięci to wszyscy wrócili zadowolenia i już czekają na kolejny wyjazd.
REFORMA EDUKACJI - CO NAS CZEKA


W związku z planowaną reforma edukacji do szkół trafiły pakiety zawierajace informacje o działaniach, które zostaną podjęte przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które dostepnę są pod poniższymmi linkami. 
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie Państwo również TUTAJ.
ZAJĘCIA Z MECHATRONIKI
W dniu 9.11.2016 r. dziewiętnastu uczniów z naszej szkoły pojechało z wizytą do Zespołu Szkół w Chocianowie. Uczniowie zwiedzili szkołę oraz zapoznali się z profilem tej szkoły. Zobaczyli jak przyszli mechatronicy uczą się swojego zawodu w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Nasi uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił, tworząc na bazie klocków Lego wały kardana oraz mechanizm różnicowy. Mogli również zobaczyć jak działa skrzynia biegów. W grudniu kolejne zajęcia tym razem u nas w Chojnowie. Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Chocianowie przyjadą uczyć nas na początek mechaniki a na późniejszych zajęciach również tworzenia i programowania robotów.
SZKOLNY KONKURS: " DROGA POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI"
 11 listopada przypada rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym wydarzeniem ogłaszamy konkurs historyczny pod nazwą: " Droga Polaków do niepodległości". W konkursie biorą udział czteroosobowe reprezentacje klas I, II i III. Konkurs odbędzie się 16 listopada 2016 r. Poniżej znajdują się materiały potrzebne do przygotowania się do testu konkursowego.

NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ  
PAMIĘĆ TYM, KTÓRZY JĄ DLA NAS ZDOBYLI
Listopad to czas refleksji nad przemijaniem. Niedawno sprzątaliśmy groby naszych zmarłych, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy. Zapaliliśmy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy oddali życie za ojczyznę. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon, dzieci. 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski.
Dzień ten wieńczy dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów, niepodległości. Niepodległość wywalczyli sobie sami Polacy wykorzystując zaistniałe sprzyjające okoliczności historyczne. Gdy obchodzimy rocznicę Polski Niepodległej, pamiętamy i o tych, którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego