LISTOPAD - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LISTOPAD

== GIMCHO 2 ==
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W piątek bawiliśmy się na dyskotece zorganizowanej przez Radę Rodziców i wychowawców.
ZAJĘCIA MILITARNO-STRZELECKIE

W minionym roku szkolnym 2017/2018 w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w szkole odbył się konkurs militarno-strzelecki będący połączeniem turnieju wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z historią oręża, zasadami bezpieczeństwa i konkursu strzeleckiego. Turniej poprzedzony był zajęciami dotyczącymi powyższych tematów i część młodzieży wyraziła zainteresowanie tego typu zajęciami w nowym roku szkolnym. W Polsce, pomimo wielkich tradycji w przeszłości władza komunistyczna odebrała Polakom broń czego efektem jest społeczeństwo należące do najmniej uzbrojonych w Europie. Wyprzedzamy tylko Rumunię i Litwę w ilości sztuk broni na 100 mieszkańców. W Czechach ta liczba jest 10-krotnie większa niż u nas a w Szwajcarii blisko 30-krotnie. Dzięki zainteresowaniu uczniów tą dziedziną wiedzy i umiejętności zajęcia, na których poznają budowę, zasady działania i historię broni a przede wszystkim zasady bezpieczeństwa z tym związane  są prowadzone w tym roku szkolnym (oczywiście za zgodą rodziców). Młodzież szkoli także swoje oko i koncentrację strzelając z broni pneumatycznej a na wiosnę planujemy wyjazdy na strzelnicę w Złotoryi i strzelanie z broni ostrej, oczywiście pod opieką instruktora strzelania.

 
 
 
ODWIEDZAMY NASZYCH CZESKICH PRZYJACIÓŁ

We środę, 13 listopada ponownie byliśmy u naszych czeskich przyjaciół z Gimnazjum w Mnichovo Hradiste. Czterdziestoosobowa grupa uczniów wraz opiekunami po raz drugi odwiedziła partnerskie miasteczko w Czechach, z którymi rozpoczęliśmy wymianę młodzieży. Powitali nas nauczyciele: Łukasz i Piotr oraz Lenka, która jest dyrektorem szkoły. Z Łukaszem i Piotrem wybraliśmy się na wycieczkę do ruin zamku Valečov oraz na malownicze Drbske Svetnicky z których rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Po obiedzie nasi uczniowie zwiedzali miasto w towarzystwie swoich czeskich rówieśników. Cieszymy się z tych kontaktów i mamy nadzieję. że dojdzie do skutku planowany kilkudniowy wyjazd. Pozdrawiamy Lenkę, Łukasza i Piotra oraz naszych rówieśników z zaprzyjaźnionej szkoły. A poniżej możecie zobaczyć jak było, choć pogoda nie do końca nam dopisała:)
 
 
 


III KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W III i zarazem ostatnim Konkursie Pieśni Patriotycznej  organizowanym w naszej szkole zwyciężyła klasa IIIb. Kolejne miejsca zajęły klasy IIIa,IIId i IIIc. Przez godzinę mieliśmy okazję wysłuchać wielu pięknych polskich pieśni a także podziwiać plakaty przygotowane przez uczniów specjalnie na tę okazję. 
 

GRAFFITI UIPAMIĘTNIAJĄCE 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Na murze przy naszym gimnazjum powstała grafika upamiętniająca Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. Obraz przedstawiający dziewczynkę podającą kwiaty bezimiennemu żołnierzowi zaprojektowała Alicja Łopuszańska. Wykonany został przez nasze gimnazjalistki, uczennice klas trzecich: Kasię Grudzień, Alę Łopuszyńską, Darię Maćkowiak i Aleksandrę Pellowską. Mural łączy czasy współczesne i odległą przeszłość w geście podziękowania.
 

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego