LUTY - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LUTY

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
REKRUTACJA DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Już wkrótce wiosna i wakacje też coraz bliżej. Za kilka miesięcy rozpocznie się rekrutacja do gimnazjów. Absolwenci klas szóstych i ich Rodzice mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły co daje możliwości lepszego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek, które już za niedługi czas będą kolejnym miejscem przygody z nauką, sportem i rozwijaniem zainteresowań.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zaprasza do spędzenia tych najbliższych trzech lat w murach naszej szkoły. Aby zapewnić Rodzicom i Uczniom jak najlepszą informację o ofercie prezentujemy  pełny pakiet materiałów informacyjnych wraz z kartą zapisu. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas;) MATERIAŁY INFORMACYJNE

SREBRO DLA PIŁKAREK RĘCZNYCH PO WSPANIAŁEJ GRZE - AWANSUJEMY DO FINAŁU STREFY LEGNICKIEJ!!!
3 marca w Legnicy odbyły się finały podstrefy w piłce ręcznej dziewczat. Zakwalifikowaliśmy się do nich wygrywając eliminacje powiatowe z reprezentacją Gimnazjum nr 1 stosunkiem bramek 23:4. Drużyna szczypiornistek pod opieką Pani Katarzyny Ferenc uległa tylko Legnicy pokonując pozostałe zespoły i tym samym awansując do Finału Strefy Legnickiej. Duże podziękowania należą się w tym miejscu Panu Andrzejowi Matuszewskiemu, nauczycielowi ze Szkoły podstawowej nr 4 w Chojnowie bo to dzięki niemu do naszego gimnazjum trafiaja dobrze wyszkolone zawodniczki. Na turnieju zauwazona została nasza gimnazjalistka Kamila Gwóźdź, której trenerka EUCO - UKS 9 zaproponowała grę w legnickim klubie. Gimnazjum Nr 2 w Legnicy oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie będą reprezentować podstrefę legnicką w dalszym etapie współzawodnictwa (Finał strefy legnickiej) 21 marca 2016 roku w Lubinie.
Wyniki podstrefy:
Budziszów - Złotoryja   8:8
Chojnów - Złotoryja     7:4
Chojnów - Budziszów   10:8
Chojnów - Legnica       5:20
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Joanna Mróz, Julia Pachołek, Alicja Malik, Ola Pyczel, Weronika Bielecka, Pola Rokus, Ada Kapral, Nikola Ginda, Kamila Gwóźdź, Ola Kwiatkowska, Nikola Biernacka. Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

MISTRZOSTWA TENISA STOŁOWEGO
 KROTOSZYCE
27 lutego w Krotoszycach odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Legnickiego w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły w kategorii kadetek miejsca w pierwszej szóstce tym samym zakwalifikowały się na Mistrzostwa Strefy Legnickiej ( mistrzostwa między powiatowe) które odbędą się w Gierałtowcu 5 marca.
I miejsce - Pastyrnak Aleksandra kl. 1a
IV miejsce – Korniłowicz Klaudia kl. 2a
V miejsce – Butryn Wiktoria kl. 2aEKOWALENTYNKI NA BIS
27 II 2016 r. Kapituła Zielonej Flagi i koło „ Anioły ze szkoły” spotkali się z przedszkolakami Miejskiego Przedszkola nr 1 i grupą świetlicową ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. J.Korczaka. Wspólna zabawa była pretekstem do edukacji w zakresie postępowania z elektrośmieciami. Gimnazjaliści po raz kolejny przekonali się, że ich młodsi koledzy sporo wiedzą o recyklingu. Spotkanie było także okazją do podsumowania akcji „ EkoWalentynki”. Zarówno młodsi jak i starsi zgodnie stwierdzili, że czas wspólnego spotkania minął jak przysłowiowe mrugnięcie okiem.

KONKURS HISTORYCZNY
"ŚLADAMI NAPOLEONA"

25 lutego 2016 roku w Legnicy odbył sie regionalny konkurs wiedzy o Napoleonie i jego dokonaniach, który przebiegł pod hasłem „Śladami Napoleona”. Wzięły w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Legnicy i okolic. Reprezentacja szkoły w składzie: Żaneta Sambor, Dariusz Francka i Wojciech Niemczyk, nad którymi pieczę merytoryczną sprawowała Pani Elżbieta Sołtysiak zajęła II miejsce wykazując się wspaniałą wiedzą historyczna. Gratulujemy sukcesu:)
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza.
Wybierz dobrze - wybierz nas!
FINAŁ W TENISIE STOŁOWYM 
DLA OLI PASTYRNAK!
"W dniu 20.02.2016r. w Goliszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chojnów w Tenisie Stołowym, w których brałam udział. Moje konkurentki były o zróżnicowanym wieku oraz umiejętnościach. Po kilku stoczonych meczach, zagrałam finał. Zdobyłam 1 miejsce i bardzo się z tego powodu cieszę. Wojt Gminy Chojnów wręczył mi dyplom, złoty medal oraz upominek w postaci rakietki tenisowej. Atmosfera na turnieju była bardzo miła i przyjacielska. Czułam się jakbyśmy tworzyli jedną wielką rodzinę entuzjastów tenisa stołowego."
Aleksandra Pastyrnak

GIMNAZJUM NR 2 MA WYMARZONE SZAFKI UCZNIOWSKIE
Wreszcie je mamy! Wczoraj zakończyła się instalacja pierwszej partii pięknych i funkcjonalnych szafek uczniowskich. Każda szafka jest zamykana na zamek cyfrowy, posiada 2 wieszaki na ubrania i dwie półeczki. Poszczególne moduły składające się z 30 skrytek posiadają specjalnie przez nas zaprojektowane i niepowtarzalne nadruki nawiązujące do Patrona szkoły, postaci i dat z historii Polski, geografii, astronomii. Dzięki temu nowe szafki ozdabiając korytarze szkoły spełniają jednocześnie dodatkową rolę edukacyjną. W przyszłym tygodniu nastąpi przydział skrytek i zacznie się przeprowadzka, której gimnazjaliści nie mogą się już doczekać:) Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły, którzy wpłacali przez dwa lata na Fundację Rosa 1% podatku serdecznie dziękujemy:)
MISTRZOSTWA GMINY CHOJNÓW W TENISIE STOŁOWYM
20 lutego w Goliszowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Chojnów w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły wystąpiły w mistrzostwach pod patronatem zespołu sportowego LZS Jerzmanka Jerzmanowice. Zajęły trzy pierwsze miejsca w kategorii kobiet, tym samym zakwalifikowały się na Mistrzostwa Powiatu Legnickiego które odbędą się w Krotoszycach 5 marca. Czekamy na dalsze sukcesy.
I miejsce - Pastyrnak Aleksandra kl. 1a
II miejsce – Butryn Wiktoria kl. 2a
III miejsce – Korniłowicz Klaudia kl. 2a

EKOWALENTYNKI W GIMNAZJUM NR 2
Już po raz trzeci Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zostało wybrane przez pana Dominika Dobrowolskiego – wrocławskiego ekologa i podróżnika – na koordynatora Ogólnopolskiej Akcji „ EkoWalentynki” w Chojnowie. Celem akcji jest zbiórka zużytych baterii. Cieszy fakt, że aktywny udział w akcji biorą wszystkie chojnowskie przedszkola, szkoły podstawowe, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Pracy, Urząd Miasta. Zbiórka baterii w tych placówkach trwa ustawicznie, a „ EkoWalentynki” stały się okazją do podsumowania jej wyników. W piątek 19 II 2016 r. do szkół i przedszkoli przybyli przedstawiciele Kapituły Zielonej Flagi wspierani przez koło „ Anioły ze szkoły”. Gimnazjaliści przygotowali którą prezentację na temat postępowania z bateriami, po której przyszedł czas na recytację wierszy oraz wspólną zabawę. Nie mogło także zabraknąć walentynkowych lizaków. Ostatecznie zebrano dwa pudła baterii oraz kilkanaście sztuk drobnych elektrośmieci. W trzecią rocznicę „ EkoWalentynek” widać efekty tego działania, mieszkańcy Chojnowa dbają o to, aby elektrośmieci trafiały do recyklingu. 
 
TENIS STOŁOWY - STREFA LEGNICKA
W dniu 18.02 br., odbył się turniej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców strefy legnickej. Chłopcy zajęli IX miejsce na 16 drużyn a dziewczęta po bardzo dobrej grze wywalczyły znakomitą V pozycję w strefieRywalizacja była na wysokim poziomie. Nasz drużyny dały z siebie wszystko :), dlatego tak wyśmienite miejsce naszych dziewcząt w turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Pastyrnak, Wiktoria Butrym, Michał Kucharski i jakub Osiński. Dziękujemy za sportowe zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego