LUTY - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LUTY

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
DRODZY RODZICE
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SPOTKANIE Z POCZĘSTUNKIEM W CZWARTEK, 9 LUTEGO 2017  O GODZINIE 17.00 W AULI GIMNAZJUM. JAK CO ROKU BĘDZIE TO DOBRA OKAZJA DO MNIEJ OFICJALNYCH ROZMÓW I KONSULTACJI W MIŁEJ ATMOSFERZE. POCZĘSTUNEK PRZYGOTOWUJE KLASA ID POD OPIEKĄ PANI KATARZYNY FERENC PRZY NIEOCENIONYM WSPARCIU WARSZTATÓW KULINARNYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ. 
LICZYMY NA WASZĄ OBECNOŚĆ!
JAKUB WENGRZYN I WIKTOR ZIEMBOWICZ – FINALISTAMI KONKURSU WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ
KWOiE - to konkurs przedmiotowy z wiedzy o społeczeństwie organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na zlecenie m.in. Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.
Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Na każdym etapie uczniowie rozwiązują test, w etapie rejonowym opracowywali dodatkowo projekt, a etapie wojewódzkim będą w 3-4 osobowych zespołach rozwiązywać zadanie analityczno-problemowe.
Gratuluję serdecznie Jakubowi i Wiktorowi zakwalifikowania się do trzeciego etapu konkursu.
Ogrom pracy przed nimi, edukacyjne ferie z tematyką gospodarczą i zagadnieniami dotyczącymi UE.
Ale cel warty nauki: laureaci konkursu otrzymują ocenę celującą na koniec roku z wos-u i zwolnieni są z części testu gimnazjalnego tj. historii i wos-u.
Jakubie, Wiktorze - gratuluję i życzę powodzenia 1 marca, Anna Świdurska

WARSZTATY NAUKOWE
W piątek 2 lutego, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Gimnazjaliści, między innymi, poznali zasadę działania studni, a następnie samodzielnie ją wykonali. Dowiedzieli się czym jest zanieczyszczana woda i w jaki sposób może być oczyszczona. Prowadzone eksperymenty zostały poparte obliczeniami matematycznymi. Emocji było co niemiara. Już wkrótce kolejne klasy będą miały okazję uczestniczyć w równie ciekawych i pouczających warsztatach.
POUCZAJACY FILMIK

Internet to wspaniały wynalazek. Pozwala komunikować się w jednej chwili z wowolna częścią świat, to źródło wielu wiadomości, rozrywki i zabawy. Niestety niektórzy młodzi ludzie znajdują tam pole na robienie rzeczy, których sami by nie chcieli aby przytrafiły sie im. W sieci nikt nie jest anonimowy a namierzenie osoby jest bardzo proste. Zobaczcie ten film i poczujcie się przez chwilę w skórze Maksa.
TURNIEJ  MŁODYCH RECENZENTÓW
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w konkursie literacko-historycznym "Historia Polski zaczarowana w walizce". Regulamin
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego