LUTY - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

LUTY

== GIMCHO 2 == > 2014/2015
< GIMCH0-NEWS >
PONAWIAMY NASZ GORĄCY APEL O PRZEKAZANIE 1% PODATKU

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami przypominamy o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
"ŻYJEMY AKTYWNIE, KOLOROWO I WSPÓLNOTOWO"

Przez setki lat najważniejszym meblem w domu był stół. To przy nim spotykała się rodzina, znajomi i przyjaciele. To przy nim jadło się ale także rozmawiało i rozstrzygało ważne sprawy. Stół i wspólny posiłek jednoczył i dawał poczucie więzi. W dzisiejszych czasach w wielu domach rolę stołu przejął telewizor czy komputer z Internetem zmieniając nasze przyzwyczajenia i wartości. Nie wszystko w tym oczywiście jest złe ale sądzimy, że warto czasem wrócić do tradycji stołu i wspólnych posiłków bo przy nich ludzie poznają się lepiej i kontakt staje się łatwiejszy. Dajemy sygnał powrotu do tej tradycji proponując ten pomysł jako jeden z akcentów w ogólnopolskim konkursie zdrowego życia.
Hasło podane w tytule artykułu przyświeca piątej już szkolnej edycji ogólnopolskiego Programu Marki Winiary pn. „Żyj smacznie i zdrowo”. Działania zainicjowane przez Uczniów klasy II b i koordynatorki akcji: Małgorzatę Graban oraz Lucynę Spes 4 lutego br., adresowane dotąd do Gimnazjalistów i Pracowników szkoły poszerzyły grono odbiorców w miniony wtorek – 17 lutego. Tego dnia bowiem po zakończeniu klasowych zebrań rodzicielskich podsumowujących I semestr roku szkolnego 2014/2015 odbyło się nietypowe spotkanie Nauczycieli i Rodziców. Nietypowe ze względu na swoją oprawę i sposób przeprowadzenia. Grono Pedagogiczne zaprosiło bowiem Rodziców do udziału we wspólnej kolacji integrującej jeszcze mocniej Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie. Spotkanie przy wspólnym, suto zastawionym stole stało się pretekstem do poruszenia wielu różnorodnych tematów i okazją do odkrycia siebie na nowo.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM!
DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYCH ZEBRANIACH!
Zapraszamy na profil Facebookowy szkoły: https://www.facebook.com/GimnazjumNr2ImMikolajaKopernikaWChojnowie

WALENTYNKOWE ŻYCZENIA:)

Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Ponieważ w tym roku ten dzień wypada w sobotę  więc w naszej szkole tradycyjnie obchodzimy go już dziś. Oby ten dzisiejszy piatek, choć wypada 13-tego pozostał miłym dniem w naszej pamieci. Pozdrowienia i życzenia szczęścia dla wszystkich zakochanych i nie tylko.
OCULUS RIFT W NASZEJ SZKOLE

W ostatnim czasie część uczniów w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz z młodzież z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych miała okazję zapoznać się z najnowszym technicznym osiągnięciem w zakresie wirtualnej rzeczywistości - goglami OCULUS RIFT. Urządzenie to stanowi milowy krok w dziedzinie tworzenia wirtualnej rzeczywistości i choć jest to dopiero druga wersja testowa, to juz robi wrażenie oferując niespotykaną do tej pory integrację z komputerowo tworzonym światem.
Cóż to takiego jest OCULUS RIFT? Jest to rodzaj okularów a raczej gogli, które wyświetlają oddzielny obraz dla każdego oka. Poszczególne obrazy różnią sie oczywiście kątem widzenia, który to kąt odpowiada rzeczywistej "widzialności" lewego i prawego oka. Do tej pory to nic nowego, podobny mechanizm mamy w kinach 3D ale w Oculusie dochodzi kolejny element a mianowicie rejestracja ruchów głowy, przysuwania i oddalania od obiektu obserwacji co sie przekłada na zmianę widzianego środowiska w taki sposób jakbyśmy się w nim znajdowali. Mówiąc krótko mamy do czynienia z możliwością rozglądania się i poruszania w wirtualnym świecie będąc jednocześnie odizolowanym od realnego środowiska co dane niespotykane wcześniej wrażenie immersji. Okulary są wciąż w fazie prób i uczniowie mają okazję testowania wersji DK2, czyli wersji dla developerów. Premiera wersji komercyjnej przewidywana jest na koniec tego roku a więc jeszcze przyjdzie trochę poczekać na to cudo przeciętnemu użytkownikowi. W naszym gimnazjum już je testujemy!
Od lat staramy się aby nasi uczniowie mieli kontakt z najnowszymi osiągnięciami technicznymi zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie obrazu i filmu. Na wyposażeniu szkoły są dwa drony do filmowania z wysokości, kamery cyfrowe czy też najlepsza w tej chwili kamera do kręcenia dynamicznych ujęć - GoPro Hero. Teraz testujemy na zajęcia klubu filmowego Oculusa a wrażeń z tego jest co niemiara i często są to doznania bardzo gwałtowne ponieważ poczucie przebywania w wykreowanej wirtualnej rzeczywistości jest niezwykle silne. Można sobie tylko wyobrazić, co się będzie działo jak zaczną kręcić pod Oculusa filmy fabularne a zwłaszcza horrory...

KONKURS MARKI WINIARY PO RAZ PIĄTY

V edycja ogólnopolskiego konkursu marki Winiary po raz 5. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie
w lutym i w marcu pod hasłem:„Żyjemy smacznie i zdrowo, a także aktywnie, kolorowo i wspólnotowo”. Klasą projektową jest klasa IIb a opiekunami Panie Małgorzata Graban i Lucyna Spes. Działania adresowane do społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie to:
- zebranie z rodzicami, z niespodzianką…
- lekcje godzin wychowawczych na podstawie: materiałów edukacyjnych programu oraz interesujących stron
w Internecie
- wspólne poniedziałkowe śniadania wychowawców i wychowanków:
długa przerwa, sale przypisane klasom
- tanecznie i aerobikowo nakręcone środowe przerwy:
- kolorowe czwartki oraz inne ciekawe zadania;)
Szczegóły wkrótce!!!


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego