MAJ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MAJ

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
UWAGA - SPOTKANIE INFORMACYJNE 
DLA RODZICÓW SZÓSTOKLASISTÓW!!!


8 CZERWCA (ŚRODA) O GODZINIE 17.00 
W AULI GIMNAZJUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHOJNOWIE 
ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH GIMNAZJALISTÓW. 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!


REKRUTACJA DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Już wkrótce wiosna i wakacje też coraz bliżej. Za kilka miesięcy rozpocznie się rekrutacja do gimnazjów. Absolwenci klas szóstych i ich Rodzice mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły co daje możliwości lepszego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek, które już za niedługi czas będą kolejnym miejscem przygody z nauką, sportem i rozwijaniem zainteresowań.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zaprasza do spędzenia tych najbliższych trzech lat w murach naszej szkoły. Aby zapewnić Rodzicom i Uczniom jak najlepszą informację o ofercie prezentujemy  pełny pakiet materiałów informacyjnych wraz z kartą zapisu. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas;) 

 
 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA DYKTANDO DLA KAŻDEGO!!!
ZWIEDZAMY DANIĘ I SZWECJĘ

W dniach 16-20 maja br. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie pod opieką anglistki Pauliny Rajczakowskiej, która pełniła również rolę przewodnika, wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe do krajów skandynawskich. Wyjątkowym, ponieważ opierającym się wyłącznie na przyjacielskich relacjach z duńską szkołą i nauczycielami w miejscowości Humlebaek trwających już od 2009 roku. Dania jest najmniejszym z nordyckich państw, za to jej mieszkańcy uchodzą za najszczęśliwszych ludzi. Na pewno utwierdzili nas w tym mieszkańcy Zelandii – jednej z wysp Danii, których mieliśmy przyjemność odwiedzić. Naszej młodzieży w ciągu pięciu dni udało się zobaczyć wiele ciekawych miejsc takich jak Kulhuse – piękna miejscowość wypoczynkowa na zachodnim wybrzeżu; Roskilde – była stolica Danii znana między innymi jako miejsce pochówku duńskich monarchów oraz ze słynnego muzeum wikingów; Kopenhaga – obecna stolica Danii przepełniona akcentami królewskimi jak również pamięcią o słynnym również w Polsce pisarzu H. Ch. Andersenie; Helsingør – znane w języku polskim jako Elsynor, czyli miejsce akcji słynnego dramatu Szekspira „Hamlet” oraz Helsingborg – miasto w Szwecji nad cieśniną Sund dzielącą oba kraje. Cały wyjazd miał na celu przede wszystkim poszerzenie horyzontów naszych wspaniałych gimnazjalistów i zapoznanie ich z nową kulturą i zwyczajami panującymi w Danii. Uczniowie byli bardzo ciepło przyjęci przez duńskie rodziny, a rówieśnicy których poznali podczas wyjazdu okazali się być niesamowicie przyjaźni, co zaowocowało licznymi nowymi znajomościami. Była to zatem doskonała okazja do zastosowania w praktyce znajomości języka angielskiego, a na pewno potężna motywacja do dalszej nauki.
FINAŁ FESTIWALU "ŚPIEWAM I TAŃCZĘ" 
EDYCJA 2016

We środę, tuż przed długim weekendem odbył się Finał naszego szkolnego festiwalu artystycznego "Śpiewam i Tańczę". Już po raz 22 uczniowie walczyli o laury w poszczególnych konkurencjach a także o Nagrodę Publiczności. Klasy jak zwykle samodzielnie przygotowywały swoje występy a całą imprezę uświetniły dodatkowo prezentacje taneczne Brooklynu oraz wokalne popisy naszych absolwentek. Zresztą sami zobaczcie skrót filmowy tej artystycznej imprezy.
GIMNAZJUM NR 2 TRIUMFUJE NA GALI FILMOWEJ
OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU FILMU "Z PRZESŁANIEM" W CZERWIEŃSKU

W czwartek, 19 maja w Czerwieńsku odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu "Z przesłaniem". Studio filmowe "Gimcho" z "Dwójki" wzięło udział w konkursie wysyłając film "Gimcho 2 - Nasze Miejsce". Nasz film zdobył uznanie jury, w którego skład wchodzili profesjonaliści zajmujący się produkowaniem programów dla Telewizji Polskiej i został nagrodzony Wyróżnieniem. Ale to nie wszystko, bo zdobyliśmy też najcenniejszą nagrodę Festiwalu a mianowicie Nagrodę Publiczności za najlepszy film:). Po ceremonii wręczenia nagród usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od organizatorów i gości oraz zaproszenie na przyszłoroczną edycję konkursu, którego historia liczy już 8 lat. W gali brała udział reprezentacja gimnazjum w składzie: Ada Kapral, Pola Rokus i Adam Swatek oraz opiekun koła filmowego Andrzej Urban. To już druga znacząca nagroda filmowa dla "Dwójki" - kilka lat temu zajęliśmy pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Firmowym marki Winiary realizując film reklamujący zdrowe żywienie. Nasze studio filmowe "Gimcho" funkcjonuje już kilka lat a owoce jego pracy można zobaczyć tutaj.
MAMY MISTRZA DOLNEGO ŚLĄSKA W EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA!!!

17 maja br. uczennica "Dwójki" - Weronika Bielecka z kl. IIIa walczyła w Finale Wojewódzkiego Konkursu: „Uczę się bezpiecznie żyć”. Była to już XII edycja tego dolnośląskiego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa i ósmy udział reprezentantów naszej szkoły. Tegoroczny konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
Zakres tematyczny konkursu to :
1. Ekologia
2. Bezpiecznie z prądem
3. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
4. Pierwsza pomoc
5. Ochrona przeciwpożarowa
6. Ochrona przeciwpowodziowa
7. Bezpieczeństwo dnia codziennego
8. Turystyka i rekreacja
9. Bezpieczeństwo na kolei
Konkurs przeprowadzany jest w etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym, subregionalnym (półfinał) i wojewódzkim ( finał).
W marcu i kwietniu br. odbyły się półfinały w takich miastach jak : Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra i Wrocław. Łącznie wzięło w nich udział zakwalifikowanych 76 reprezentacji gimnazjów z Dolnego Śląska. Do finału dostało się 12 najlepszych uczniów, w tym uczennica naszego gimnazjum, która wygrała półfinał legnicki.
W Finale Dolnośląskim Weronika również nie miała sobie równych i zajęła najwyższe miejsce na podium, uzyskując tytuł MISTRZA DOLNEGO ŚLĄSKA W EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W KATEGORII - GIMNAZJUM.
Gratulujemy Weronice rozległej i bardzo pożytecznej wiedzy a Pani Katarzynie Ferenc, nauczycielce EDB - doskonałego przygotowania naszej Mistrzyni.

 
PIKNIK POD BOCIANIM GNIAZDEM

11 maja 2016 roku uczniowie klasy specjalnej wraz z opiekunami uczestniczyli w Pikniku "Pod bocianim gniazdem" w Niedźwiedzicach. Atrakcji było bardzo wiele, a wśród nich nauka gry na bębnach, pokazy strażackie i policyjne, słodki poczęstunek, grill oraz liczne zabawy na świeżym powietrzu. W czasie pikniku zostali również nagrodzeni uczestnicy konkursu pt. "BOCIAN - NIEZWYKŁY PTAK I JEGO ŚWIAT". Nasza uczennica Angelika Kwiatkowska otrzymała wyróżnienie w kategorii prac plastycznych. Dziękujemy organizatorom za dostarczenie nam tak wielu miłych wrażeń.
Wychowawczyni i uczniowie klasy specjalnej.BRĄZ DLA BROOKLYNU W AEROBICU!!! 

Nasze wspaniałe roztańczone dziewczyny pod wodzą Pani Marzeny Anton wywalczyły brązowy medal i miejsce na podium w Finale Dolnośląskim Gimnazjady Młodzieży w Aerobicu. 12 maja reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: Alicja Malik, Natalia Mamczarek, Katarzyna Brzozowa, Kinga Chochołowicz, Natalia Kruk oraz Adrianna Kapral wzięła udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Aerobiku. Od 10 lat nasza szkoła niezmiennie plasuje się w czołówce Dolnego Śląska jeśli chodzi o tą dyscyplinę. W sumie w swoim dorobku mamy już trzy brązowe, dwa srebrne i dwa złote medale. Gratulujemy!

CHOJNÓW BIJE REKORD POLSKI W BELGIJCE!

Bijemy Rekord w belgijce:) Już 1 czerwca na chojnowskim rynku w samo południe odbędzie się próba pobicia Rekordu Polski w tańczeniu belgijki. Potrzeba nam do tego ponad 800 tańczących chojnowian. Będzie wspaniała zabawa! Naucz się prostych kroków belgijki już dziś i zaproś do tego znajomych, rodziców krewnych - KAŻDY UDZIAŁ JEST BARDZO WAŻNY.
CHARYTATYWNA ZUMBA Z DWÓJKĄ

Działo się w sobotę:) Już o godzinie 13 rozpoczęła się akcja "ZUMBA" w naszej szkole. Dzięki uprzejmości Powiatowego Zespołu Szkół mogliśmy naszą imprezę ulokować w dużej sali gimnastycznej na Matejki 1. Zadanie zostały rozdzielone i o godzinie 15 rozpoczął się maraton tańca. Zresztą, zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało. :)
 
ZWYCIĘŻAMY W KOLARSKICH MISTRZOSTWACH!!!
Sukcesem zakończył się występ naszej reprezentacji kolarskiej, która zajęła I miejsce w Turnieju zorganizowanym przy okazji wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Gimnazjum reprezentowali:
I klasa:
1.Gwóźdź Kamila
2.Konarzewska Hanna
3.Musiał Szymon
4.Kondziołka Michał
5.Rubik Kacper
6.Czapski Sławomir
7.Zazulczak Paweł
II klasa:
1.Rokus Pola
2.Kapral Adrianna
3.Łagoda Magdalena
4.Izbiński Igor
5.Tworzydło Rafał
6.Wołowacz Bogdan
7.Sikora Wiktor
III klasa:
1.Szuła Weronika
2.Mróz Joanna
3.Kaczybura Krzysztof
4.Niemczyk Wojciech
5.Darmoros Jacek
6.Saja Kamil
Pełne zestawienie wyników możecie znależć tutaj. Gratulujemy sportowcom;)
EKOLODZY W AKCJI
                         W czwartek 4 maja 2016 r. Kapituła Zielonej Flagi przeprowadziła wybory kodeksu ekologicznego, który będzie obowiązywał w naszym gimnazjum. Kodeksy powstały w ramach działań projektowych w których brali udział uczniowie klas I i II. Z tak powstałych prac zorganizowano w szkole wystawę. Kodeks wybrali gimnazjaliści poprzez głosowanie. Wyborom kodeksów towarzyszyła zbiórka pieniędzy w ramach akcji PAH „Studnia dla południa”. Ekolodzy sprzedawali własnoręcznie wykonane bransoletki i breloczki do kluczy. Już wkrótce kolejna zbiórka pieniędzy, które przeznaczymy na wsparcie działań PAH.
Kapituła Zielonej Flagi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego