MARZEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
REKRUTACJA DO GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Już wkrótce wiosna i wakacje też coraz bliżej. Za kilka miesięcy rozpocznie się rekrutacja do gimnazjów. Absolwenci klas szóstych i ich Rodzice mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły co daje możliwości lepszego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek, które już za niedługi czas będą kolejnym miejscem przygody z nauką, sportem i rozwijaniem zainteresowań.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zaprasza do spędzenia tych najbliższych trzech lat w murach naszej szkoły. Aby zapewnić Rodzicom i Uczniom jak najlepszą informację o ofercie prezentujemy  pełny pakiet materiałów informacyjnych wraz z kartą zapisu. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nas;) MATERIAŁY INFORMACYJNE

 
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
W ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkiej Nocy uczniowie  klasy 2B pod opieką Pani Izy Putery wprowadzili nas w wielkanocny nastrój przedstawiając montaż słowno muzyczny poświęcony temu Świętu. Wszystkim życzymy z tej okazji duzo szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Spotykamy się znowu za tydzień we środę. Wesołych Świąt!
KOLOROWO, ZDROWO I WSPÓLNOTOWO - KONTYNUUJEMY PROJEKT:)
22 marca odbyły się w naszej szkole zebrania rodzicielskie wzbogacone o wspólną kolację. Tradycją bowiem naszej szkoły stały się doroczne spotkania Nauczycieli z Rodzicami przy zastawionym zdrowymi, smacznymi potrawami stole. Luźna atmosfera pozwoliła po raz kolejny na poruszenie wielu różnorodnych tematów i umożliwiła odkrywanie siebie na nowo. WSPÓLNOTOWA KOLACJA to element projektu działań rozpisanych w ramach realizacji 6. edycji Programu Marki Winiary pt. "Żyj smacznie i zdrowo" koordynowanych przez Panie: Mariolę Jakusik i Lucynę Spes. Nowatorskim aspektem tegorocznej, pozostającej już w atmosferze świąt, kolacji stało się przygotowanie potraw przez Uczennice klasy I b i ich wychowawczynię - p. Mariolę Jakusik podczas warsztatów kulinarnych przeprowadzonych w Powiatowym Zespole Szkół pod bacznym okiem Pań: Małgorzaty Bury i Agnieszki Kilkus przy wsparciu logistycznym Uczennic PZS.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom PZS za tak owocną współpracę. Szczególne podziękowania kierujemy do Przyjaciela Naszej Szkoły - Pani Prezes Bożeny Pomykały za nieocenione wsparcie rzeczowe!!!

 
 
GIMNAZJUM NR 2 AWANSUJE 
DO DALSZYCH ROZGRYWEK COCA COLA CUP!
Miły przedświąteczny prezent sprawili nam nasi piłkarze. Dzisiaj, 22 marca odbyły się eliminacje gimnazjów w piłce nożnej w ramach rozgrywek Coca Coli. Nasza reprezentacja wspaniale sie popisała zwyciężając w eliminacjach drużyny z Gimnazjum w Gaworzycach, Gimnazjum w Wiadrowie oraz Gimnazjum nr 1 z Chojnowa. Mecze były bardzo zacięte i zawodnicy nie oszczędzali się, na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji. Nie brakowało pięknych strzałów i bramek ale i koronkowych akcji. W finale zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Wiadrowie i po wyrównanym meczu pokonaliśmy ich w rzutach karnych. Zwycięstwo w eliminacjach daje nam prawo startu w kolejnym etapie rozgrywek. Trzymamy kciuki:)
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie reprezentowali: Oskar Ewkowski (bramkarz), Wojciech Niemczyk, Jacek Darmoros, Igor Izbiński, Paweł Zazulczak, Jakub Kudelski, Jakub Wengrzyn, Tomasz Bogacz, Kacper Rubik. Opiekunowie zespołu - Zenon Sudół i Chrystian Serkies.

WITAJ WIOSNO;)
Jak co roku w ten dzień witamy Wiosnę. Co prawda pogoda jest jeszcze niezbyt wiosenna ale nastroje jak najbardziej.  Ten dzień tradycyjnie wyglada inaczej niż inne. zaczynamy od zawodów sportowych gdzie rywalizują ze sobą poszczególne klasy. Jest "Jarmark Cudów" gdzie klasy sprzedają swoje wyroby, są zdrowe posiłki i mnóstwo owocowych i warzywnych dań a wszystko za specjalną walutę, która obowiązuje tylko w ten dzień - "kopernikusy". Zresztą sami zobaczcie, bo obraz zastapi 1000 słów;) pozdrawiamy wiosennie wszystkich:))))
PODSUMOWANIE KONKURENCJI SPORTOWO-GASTRONOMICZNO-ZAROBKOWYCH:
Wśród klas pierwszych zwyciężyła - 1B
Wśród klas drugich zwyciężyła - 2A
Wśród klas trzecich zwyciężyła - 3A
W klasyfikacji ogólnej:
I miejsce - 3A
II miejsce - 3D
III miejsce - 2A
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !
STUDNIA DLA POŁUDNIA
Nasza szkoła przystąpiła do kampanii „Niosę Pomoc” prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną . W ramach kampanii wspieramy akcję „Studnia dla Południa”, która ma na celu zaspokojenie potrzeb dostępu do wody mieszkańcom Somalii. W zeszłym tygodniu, przedstawiciele Kapituły Zielonej Flagi spotkali się z uczniami naszej szkoły, aby przybliżyć im problem dostępu do wody z jakim borykają się ich rówieśnicy z Somalii. Już wkrótce kolejne działania w ramach akcji „ Studnia dla południa”.
SZCZYPIORNISTKI Z „ DWÓJKI” – BRĄZOWYMI MEDALISTKAMI W STREFIE LEGNICKIEJ!
21.03 br. w hali sportowej przy SP nr 14 w Lubinie odbyły się ( w ramach Dolnośląskiej Gimnazjady ) Mistrzostwa Strefy Legnickiej w Piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta z „ Dwójki” zakwalifikowały się do tego etapu po wcześniejszych eliminacjach powiatowych, które wygrały i podstrefowych, gdzie zdobyły drugie miejsce. W Lubinie spotkały się drużyny z Lubina, Legnicy, Gaworzyc i Chojnowa. Dziewczęta z „Dwójki” uległy drużynie z Lubina, po czym walczyły już o trzecie miejsce z Gaworzycami.
Wyniki spotkań:
Półfinał:
Legnica : Gaworzyce 22 : 4
Lubin : Chojnów 23 : 4
Finał:
Chojnów : Gaworzyce 10 : 6
Lubin : Legnica 14 : 13
I miejsce – Gimnazjum nr 2 z Lubina
II miejsce – Gimnazjum nr 9 z Legnicy
III miejsce – Gimnazjum nr 2 z Chojnowa
IV miejsce – Gimnazjum z Gaworzyc
 
 
 
DAWNY I NOWY CHOJNÓW
Wytęż wzrok i znajdź na filmie koleżanki i kolegów z gimnazjum;)
II MIEJSCE W ROZGRYWKACH COCA COLI DLA DZIEWCZĄT Z "DWÓJKI"!
W dniu 17.03.2016 została rozegrana I runda rozgrywek Coca Cola Cup 2016.Jak co roku do rozgrywek przystąpiła nasza drużyna żeńska. Wystąpiliśmy w roli gospodarza tych rozgrywek. Zespoły zaproszone na eliminacje to: Gimnazjum w Gromadce, Gimnazjum w Krotoszycach, Gimnazjum w Lubiatowie, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Miedz Legnica, Gimnazjum nr 1 w Chojnowie oraz my, gospodarz turnieju - Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. Graliśmy systemem każdy z każdym a celem była gra w półfinałach. Nasze dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce w grupie i dostały sie do półfinału. W pierwszym półfinale Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Miedzi Legnica pokonało zespól z Lubiatowa 8:0.W drugim półfinale nasze dziewczyny po dobrym meczu pokonały 3:0 Gimnazjum z Gromadki. Tak wiec finał stal sie faktem. W finale nasze dziewczyny bardzo wałczyły ale niestety nie dały rady bardzo mocnemu zespołowi z Legnicy.
Dziękujemy bardzo zespołom za przyjazd, za grę fair play i dobra zabawę. Mamy nadzieje ze spotkamy sie za rok w tym samym gronie.
Skład naszej żeńskiej drużyny:  Wiktoria Kos(bramkarka), Weronika Szuła, Anita Smoleń, Agnieszka Kaczówka, Klaudia Korniłowicz, Maja Myszograj, Adrianna Kapral, Biernacka Nikola, Kamila Gwóźdż, Aleksandra Kwiatkowska

GIMNAZJUM NR 2:
 SUKCES W KONKURSIE 
 "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"
15 marca br. Gimnazjum nr 2 wzięło udział w konkursie „ Uczę się bezpiecznie żyć”. Jest to już XII edycja tego dolnośląskiego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa i ósmy udział reprezentantów naszej szkoły.Konkurs przeprowadzany jest w etapach: szkolnym, gminnym (nieobowiązkowym), powiatowym (nieobowiązkowym), subregionalnym (półfinał) i wojewódzkim ( finał). Nasze gimnazjum pod opieką p. K. Ferenc – nauczycielki wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa reprezentuje uczennica kl. III a – WERONIKA BIELECKA. Podczas etapu subregionalnego konkursu uczennica zmagała się z takimi zadaniami jak udzielenie pierwszej pomocy: osobie nieprzytomnej z nagłym zatrzymaniem krążenia, przy wytrzewieniu oraz w hipotermii. Ponadto musiała wykazać się wiedzą dotyczącą oszczędzania energii, zagrożenia zatruć czadem, zachowania w przypadku ataku psa. Weronika okazała się najlepsza spośród 12 uczestników reprezentujących gimnazja z byłego województwa legnickiego i zakwalifikowała się do Finału Dolnośląskiego.
Finał konkursu przewidywany jest we Wrocławiu 17.05.2016r.

SZYKUJEMY SIĘ DO WYSTĘPU W OPOLU
Pełną parą trwają przygotowania do występu wokalnego na konkurs piosenki obcojęzycznej w Opolu. Trzymamy kciuki za grupę STARS;)

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
W dniu 11 marca 2016 roku w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej PSP nr 3 w Chojnowie odbyły się eliminacje miejskie i gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” .
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
W OTWP uczestniczy młodzież w trzech grupach:
l grupa - uczniowie szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych,
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica kl. II c - Magdalena Łagoda, która zajęła III miejsce.
Gratulujemy!

WARSZTATY KULINARNE W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ
Mieliśmy miłą okazję gościć na warsztatach kulinarnych, które zorganizował dla nas Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli kucharzy i wyszło im to bardzo dobrze. Radości było przy tym co niemiara, zresztą sami zobaczcie;) Dziękujemy za zaproszenie.
ŚWIĘTO PAŃ:)
W prezencie dla Pań.
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i usmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec...
(J. Tuwim)
Wszyskim Paniom z okazji ich Święta moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności oraz wielu radości każdego dnia a także spełnienia najskrytszych marzeń życzą Panowie.
OLA PASTYRNAK ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO MISTRZOSTW DOLNEGO ŚLĄSKA!

5 marca w Gierałtowcu odbyły się Mistrzostwa LZS Strefy Legnickiej (powiaty: legnicki, złotoryjski, jaworski i średzki) w tenisie stołowym. Uczennice naszej szkoły zajęły w kategorii kadetek bardzo dobre III i V miejsce. Zawodniczki które zajęły miejsca w pierwszej trójce uzyskały prawo startu w Mistrzostwach LZS Dolnego Śląska. Życzymy Oli sukcesów na tych mistrzostwach które odbędą się 13 marca w Sulikowie.
III miejsce - Pastyrnak Aleksandra kl. 1a
V miejsce – Butryn Wiktoria kl. 2a

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego