MARZEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
OBEJRZYJ, ZANIM  NIE BĘDZIE ZA PÓŹNO  "CIEMNA STRONA FACEBOOKA"
Wszyscy w mniejszym lub wiekszym stopniu korzystamy z Internetu i portali społecznościowych. Nie wszyscy jednak i dotyczy to nie tylko dzieci ale również dorosłych wiemy jakie konsekwencje może mieć z pozoru błahe zachowanie czy wpis. Czym moze się zakończyć bezmyślne lub nieświadoma aktywność. Internet niczego nie zapomina. Pamiętajmy o tym. Zachęcam do obejrzenia filmu wszystkich.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Swięto Wiosny upłynęło w naszej szkole pod znakiem sportu i zdrowego odżywiania się. Podzielilismy zadania między uczniów. Drużyny klasowe reprezentowały swoje klasy w turniejach, pokazach a pozostali uczniowie przygotowywali zdrowe posiłki.  Wśród punktowanych konkurencji były: wyścigi rzędów, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy a także konkurs na wiosenny strój oraz na przygotowane zdrowe śniadanie. Każda konkurencja była punktowana. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła klasa 2C! Poniżej pełna lista:

1.  KLASA 2C
2. KLASA 2B
3. KLASA 1D
4-5. KLASA 1A, 1C
6. KLASA 2A
7. KLASA 1B
8. KLASA 3A
9. KLASA 3B
10. KLASA 3C
II CHARYTATYWNA ZUMBA Z "DWÓJKĄ"
Impreza cieszyła się niezwyłą popularnościa i frekwencją. Roztańczonych pań było prawie dwa razy więcej niż rok temu. Zresztą zobaczcie sami:)

BRĄZ DLA "DWÓJKI"
16 marca w Lubinie odbył się Finał Strefy Legnickiej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny z Chojnowa, Lubina, Legnicy i Gaworzyc. Do Finału Dolnośląskiego zakwalifikowało się Gimnazjum nr 9 z Legnicy. Dziewczęta z chojnowskiej „Dwójki” wywalczyły brązowy medal.
Skład naszej drużyny : Pola Rokus, Ada Kapral, Aleksandra Kwiatkowska, Kamila Gwóźdź, Biernacka Nikola, Aleksandra Chmielewska, Zieleń Nikola, Agnieszka Wawroniak , Alicja Taras, Karolina Madura, Zuzanna Guściora, Magdalena Łagoda, Martyna Radwan.

TENIS STOŁOWY
4 marca w Krotoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legnickiego LZS w tenisie stołowym. W kategorii gimnazja :
1 miejsce Aleksandra Pastyrnak kl.IIa
3 miejsce Wiktoria Butryn kl.IIIa
5 miejsce Klaudia Korniłowicz kl. IIIa
Oraz
4 miejsce Radosław Radwański kl. Id
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego w swoich kategoriach wiekowych, wywalczyli sobie prawo startu w eliminacjach strefowych Dolnośląskich Igrzysk LZS Strefy Legnickiej (powiaty: średzki, jaworski, złotoryjski i legnicki) w tenisie stołowym.
http://chojnow.pl/news/news/view/id/7861
http://www.powiat-legnicki.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2017:tenis-stolowy-w-krotoszycach&catid=15&Itemid=174
W Mistrzostwach Strefy Legnickiej w kategorii juniorki:
2 miejsce Wiktoria Butryn
3 miejsce Klaudia Korniłowicz
W kategorii kadetek o podium a tym samym o awans na Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS „otarła się”
Aleksandra Pastyrnak zajmując czwarte miejsce. W mistrzostwach wziął udział również Radosław Radwański zajmując ostatecznie siódme miejsce.
Do dalszego etapu rywalizacji na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się Klaudia Korniłowicz i Wiktoria Butryn. Mistrzostwa LZS Dolnego Śląska odbędą się 19 marca w Żmigrodzie.


UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ
08. 03 br. w Legnicy odbył się etap powiatowy Dolnośląskiego Konkursu: „Uczę się bezpiecznie żyć”. W konkursie tym wzięło udział 17 reprezentacji gimnazjów z byłego województwa legnickiego. Gimnazjum nr 2 reprezentowała przygotowywana przez nauczycielkę edukacji dla bezpieczeństwa p. K. Ferenc -uczennica klasy I d – Katarzyna Kliszcz. Musiała ona wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy w takich sytuacjach jak porażenie piorunem, zatrucie wilczą jagodą, wypadek drogowy oraz pogryzienie przez psa.
Udział w konkursie o tematyce związanej z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą był debiutem naszej uczennicy. Wcześniej nie brała udziału w tego typu konkursach. Dlatego bardzo nas cieszy jej ogromny sukces jakim jest 4 miejsce w powiecie legnickim. Gratulujemy!

AWANS DO STREFY LEGNICKIEJ DLA PIŁKAREK RĘCZNYCH Z GIMNAZJUM NR 2!
6 marca br. odbyły się Mistrzostwa Podstrefy Legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt, w których brały udział 4 drużyny : z Legnicy, Chojnowa, Złotoryi i Budziszowa. Nasz zespół uległ tylko zespołowi z Gimnazjum nr 2 w Legnicy i uzyskał awans do Mistrzostw Strefy.
Chojnów reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Pola Rokus, Ada Kapral, Aleksandra Kwiatkowska, Kamila Gwóźdź, Biernacka Nikola, Aleksandra Chmielewska, Zieleń Nikola, Agnieszka Wawroniak , Alicja Taras, Karolina Madura, Zuzanna Guściora.


WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE
Uczniowie z klas pierwszych i drugich interesujący się fotografią
10 lutego 2017 roku mieli okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych poprowadzonych przez Hannę Kantor - absolwentkę naszej szkoły, a obecnie studentkę wydziału dziennikarstwa i medioznawstwa, specjalność fotografia, Uniwersytetu Warszawskiego.
Hanna Kantor bardzo ciekawie przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawiła historię fotografii oraz zasady fotografowania i rolę podstawowych parametrów istotnych w fotografowaniu, takich jak: przysłona, czas naświetlania i czułość ISO wykorzystywanych w technice malowaniem światłem.
W drugiej części zajęć, które dotyczyły malowania światłem, uczniowie dobrani w grupy w praktyczny sposób eksperymentowali, tworząc swoje zdjęcia malowane światłem. W trakcie przygotowań uczniowie, wykorzystując swoją pomysłowość i kreatywność, nie tylko musieli wymyśleć, co będą malować światłem i fotografować, ale też przygotować sobie stanowiska do fotografowania.
Dzięki zajęciom poprowadzonym przez Hannę Kantor nasi uczniowie zdobyli sporą wiedzę i praktykę z zakresu fotografii, a przy tym świetnie się bawili, czego potwierdzeniem jest fotorelacja z przygotowań do zdjęć i efektów pracy zespołów fotograficznych.
Koordynator zajęć
Ewa Kantor

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego