MARZEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

== GIMCHO 2 ==
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
XX LAT GIMNAZJUM NR 2 
IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHOJNOWIE
Do absolwentów, nauczycieli, pracowników obecnych i byłych

Nasza piękna szkoła po dwudziestu latach działalności znika niestety z mapy edukacyjnej Chojnowa, dlatego pragniemy, aby Wasza i nasza (nasza wspólna) praca w ciągu dwóch ostatnich dekad nie uległa zapomnieniu, by historia tej szkoły przetrwała nie tylko w sercach i pamięci, ale zaistniała w przestrzeni publicznej w postaci nagrań wideo, zdjęć, wywiadów, prezentacji...
Toteż 13 kwietnia, w sobotę, organizujemy w szkole "Maraton Wspomnień", w trakcie którego wraz z uczniami będziemy gromadzili i klasyfikowali materiały do publikacji.


FOTOGRAFIA

Serdecznie zapraszamy wszystkich na pamiątkową fotografię na boisku szkolnym. Liczymy na liczne przybycie! Zwłaszcza te osoby, które dawno opuściły naszą szkołę.
Absolwenci i pracownicy - czekamy na Was 13 kwietnie (sobota).
Ze względów organizacyjnych (liczymy na dużą liczbę osób;)
prosimy o punktualne przyjście na godzinę 15.00 (WAŻNE)
Zdjęcia będą robione ok 15.05, tak żeby to sprawnie przebiegło i nie zajmowało za dużo czasu. Po prostu trzeba być o 15.00 i kilka minut potem będzie po fotografii.

FILMIKI Z POZDROWIENIAMI

Gorąco prosimy wszystkich związanych ze szkołą w ciągu tych dwudziestu lat (absolwentów i pracowników) o przesyłanie krótkich filmików z pozdrowieniami, życzeniami, kilkoma słowami o sobie (do 15 sekund) nakręconych komórką, kamerą, możliwie dobrej jakości (prośba o nagrywanie z jakiejś podpórki). Najciekawsze znajdą się na filmie, który zostanie wyświetlony na zakończenie szkoły a potem będzie go można zobaczyć w serwisie Youtube. W filmie ani w publikacji nie będziemy umieszczali nazwisk.
WAŻNE: wysyłamy na adres gimcho@wp.pl a w temacie koniecznie "FINAŁ GIMNAZJUM".
W treści: imię, nazwisko, rok ukończenia gimnazjum i oddziału A,B,C,D... a także nazwiska wychowawcy. Wielkość pliku do 100 MB.

ZDJĘCIA

Prosimy o przesyłanie zdjęć z okresu szkoły a także aktualnych, podpisanych w nazwie pliku. Np.: 2005_wycieczka szkolna do Krakowa.jpg. W filmie ani w publikacji nie będziemy umieszczali nazwisk.
WAŻNE: wysyłamy na adres gimcho@wp.pl a w temacie koniecznie "FINAŁ GIMNAZJUM".
W treści: imię, nazwisko, rok ukończenia gimnazjum i oddziału A,B,C,D... a także nazwiska wychowawcy. Wielkość pliku do 100 MB.

PROSIMY O ROZSYŁANIE TEJ WIADOMOŚCI DO WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW I PRACOWNIKÓW NASZEJ SZKOŁY, Z KTÓRYMI MACIE KONTAKT !!!!!!!!!!

EGZAMIN GIMNAZJALNY
10,11,12 KWIETNIA
TRZYMAMY KCIUKI!

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI, JUŻ ZA TYDZIEŃ WAŻNY EGZAMIN - SWÓJ NAJWAŻNIEJSZY TEST PISZĄ TRZECIOKLASIŚCI.
ZAPOZNAJCIE SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI ORGANIZACJI EGZAMINU.
ZNAJDZIECIE JE

UCZENNICA GIMNAZJUM NR 2 NAJLEPSZA
W POWIECIE LEGNICKIM


29 maja br. w Komendzie Głównej Straży Pożarnej w Legnicy odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii gimnazjum i kl. VII – VIII nasze miasto reprezentowała uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Nr2 – Alicja Łopuszyńska. W części pisemnej konkursu, uzyskała ona największą liczbę punktów i zakwalifikowała się wraz z piątką uczestników do części ustnej. Tam również poziomem swojej wiedzy zdeklasowała przeciwników i w finałowej dogrywce zajęła najwyższemiejsce na podium. Już wkrótce Ala będzie reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim. Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów
SUKCES KASI KLISZCZ
27.03 br. w hali sportowej przy ulicy Lotniczej w Legnicy odbył się półfinał dolnośląskiego konkursu dla dzieci i młodzieży : „ Uczę się bezpiecznie żyć”. Jest to już XV jego edycja i trzeci udział naszej uczennicy Katarzyny Kliszcz.
W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum wzięło udział 21 uczestników. Musieli oni rozwiązywać praktyczne problemy zainscenizowane na stacjach i zadaniach konkursowych w takich obszarach jak: ochrona przyrody, bezpieczny aktywny wypoczynek, alternatywne środki transportu – bezpiecznie na kolei, energia i energetyka, bezpieczeństwo ekologiczne dnia codziennego, pierwsza pomoc przedmedyczna, ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa.
Uczennica Gimnazjum nr 2 po raz trzeci zakwalifikowała się do finału konkursu zajmując w tym roku III miejsce na podium. Znalazła się pośród dwunastu najlepszych w województwie dolnośląskim. Wielki finał odbędzie się 17 maja br. w Auli Leopoldyna we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Kasi! 
TEATR W SZKOLE
Po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy teatru” inspiracja” z Krakowa. Specjalizują się w profilaktyce zjawisk negatywnych. Ostrzegają, pouczają, zalecają ostrożność i czujność wszędzie tam, gdzie na młodych ludzi czyhają zagrożenia. Spektakl pod tytułem „Blogerka” skupił uwagę uczniów na, doskonale znanym, problemie przemocy w sieci. Opisywał też niewłaściwe postawy rodzicielskie i ich skutki. Trzecioklasistom, podczas dyskusji po spektaklu, nie sprawiło kłopotu dopisanie zakończenia wg własnego pomysłu, choć unikali odpowiedzi na pytanie, czy sami są ofiarami nadużyć w sieci. Spotkanie z aktorami na żywo, w auli szkoły, zawsze budzi zaciekawienie.


 
TENIS STOŁOWY W GIERAŁTOWCU

W dniu 06.03. br., w Gierałtowcu odbyły się strefowe eliminacje w tenisie stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowali Radosław Radwański i Krzysztof Pawłowski z IIID. W zawodach rywalizowało 11 drużyn chłopców i 9 drużyn dziewcząt. Zawodnicy reprezentowali szkoły z Głogowa, Legnicy, Jerzmanowej, Brzegu Dolnego i wielu innych miejscowości. Wszyscy zawodnicy grali na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna nie stanęła na podium ale chłopcy walczyli dzielnie i nie poddali się bez walki.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego