MARZEC - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

MARZEC

== GIMCHO 2 == > 2014/2015
< GIMCH0-NEWS >
PONAWIAMY NASZ GORĄCY APEL O PRZEKAZANIE 1% PODATKU

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami przypominamy o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE WINIAR

W tym roku już po raz piaty bierzemy udział w konkursie zdrowego odżywiania organizowanego przez markę WINIARY. Od dłuższego czasu szkoła podejmuje szereg działań  mających na celu kształtowanie właściwych nawyków. W tym roku rozszerzyliśmy "dobre praktyki żywieniowe" o coś więcej. Działamy pod hasłem "Żyj aktywnie, kolorowo i wspólnotowo". Wkrótce podsumowanie pierwszego etapu działań. 
HARMONOGRAM REKRUTACJI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Wszystkim rodzicom szóstoklasistów przypominam o zmianach w kalendarzu rekrutacji do gimnazjów, które nastąpiły już w ubiegłym roku. W związku z pytaniami rodziców dotyczącymi nowych terminów informuję, że:
- podania o przyjęcie do klasy pierwszej gimnazjum składamy od 2 do 25 czerwca 2015 r.
- kopie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopie zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej oraz innych dokumentów składamy od 26 do 29 czerwca 2015 r.
- ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do gimnazjum do 2 lipca 2015 r.
- oryginały świadectw i zaświadczeń o wynikach sprawdzianu i innych wymaganych dokumentach składamy do 6 lipca 2015 r.
- ogłoszenie ostatecznej listy uczniów do 7 lipca 2015 r.
Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich chętnych szóstoklasistów do podjęcia nauki w naszym gimnazjum. 
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania zainteresowanych osobiście lub telefonicznie - (76) 8188593. 
Karty zapisu w zakładce RODZICE I UCZNIOWIE.

WYNIKI KONKURSU "CZYTAMY TOLKIENA"

Konkurs Wiedzy o Świecie i Bohaterach Tolkienowskich Lsiążek wygrały ex aequo Aneta Marciniszyn z klasy IIIB i Gabriela Kur z klasy IIIA. W konkursie plastycznym na ulubionego bohatera pierwsze miejsce zajęła Aneta Marciniszyn z IIIB, drugie - Julia Sobańska z klasy IIIE, trzecie - Urszula Grządkowska, również z klasy IIIE. Wyróżnienie przypadło Julii Józefów z klasy IIIB. Gratulujemy;)
FINAŁ DOLNOŚLĄSKI KONKURSU "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ" DLA GIMNAZJUM NR 2!

Wiosną br. odbywa się jedenasta edycja dolnośląskiego konkursu dla dzieci i młodzieży: „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Obszary założeń programowych konkursu to: pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologia, zdrowy styl życia, ochrona przeciwpożarowa i przeciwpowodziowa, bezpieczeństwo dnia codziennego i turystyka. Konkurs ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności jej wykorzystywania podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.
Półfinał wojewódzki odbył się 24 marca w Legnicy. W kategorii gimnazjum brało udział 13 uczestników, którzy wygrali eliminacje pierwszego szczebla. 
Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica kl. IIa – Weronika Bielecka, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do Finału Dolnośląskiego.
I miejsce : Kinga Sekuła – Zespół Szkół w Męcince
II miejsce : Martyna Ochocka – Zespół Szkół Gimnazjum Gminne w Przedmościu
III miejsce : Weronika Bielecka – Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
Gratulujemy i trzymamy kciuki na finał, który już w maju we Wrocławiu.

GIMNAZJADA – PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

26.03 w hali sportowej PZS w Chojnowie w ramach Gimnazjady odbyły się zawody piłki ręcznej dziewcząt – podstrefa legnicka. W zawodach wzięły udział trzy drużyny : z Legnicy, Świerzawy i Chojnowa. Nasze miasto reprezentowała grupa dziewcząt z Gimnazjum nr 2, która wygrała chojnowskie eliminacje. Kolejny etap gimnazjady czyli strefa legnicka  również z udziałem naszych szczypiornistek, którym udało się zakwalifikować dalej dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie. Życzymy powodzenia:)

DZIEŃ WIOSNY - WYNIKI KONKURSU (nagroda - wyjście na pizzę dla całej klasy)

Podajemy wyniki konkursu związanego z Jarmarkiem Różności. Komisyjnie przeliczone "kopernikusy" zarobione przez poszczególne klasy dały nastepujące ostateczne wyniki a w efekcie miejsca dla poszczególnych klas:


I miejsce (1215) - klasa IIIb
II miejsce (1140) - klasa Ib
III miejsce (1050) - klasa Ic

IV miejsce (920) - klasa IIa
miejsce (745) - klasa IId
VI miejsce (590) - klasa IIIa
VII miejsce (585) - klasa IIId
VIII miejsce (535) - klasa IIIc
IX miejsce (520) - klasa IIb
X miejsce (510) - klasa IIIc
XI miejsce (500) - klasa IIIe
XII miejsce (385) - klasa Ia
XIII (335) klasa specjalna
GIMNAZJUM NR 2 W FINALE KONKURSU MUZYCZNEGO "POKAŻ JĘZYK: I KNOW I CAN"

W sobotę 16 marca 2015 dziesięć zespołów z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zaśpiewało w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki swoje wersje popularnych utworów w ramach finału konkursu organizowanego przez Panią Europoseł Danutę Jazłowiecką, pod nazwą „Pokaż język: I know I can“.
W gronie finalistów konkursu nie zabrakło zespołu z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernikaw Chojnowie. Zespół The Stars pod opieką Pani Agnieszki Perchaluk zaprezentował w finale swoją wersję utworu „Superheroes“. Skład zespołu przedstawiał się następująco: Karolina Brylak z klasy II c, Natalia Kruk z klasy I a, oraz Jagoda Bielecka z klasy I a. Aby uzyskać przepustkę do finału, zadaniem kilkudziesięciu zespołów było napisanie zwrotek do refrenów popularnych przebojów w języku angielskim oraz przesłanie własnego wykonania napisanego utworu. Jury w składzie Europosłanka Danuta Jazłowiecka, Anna Panas, Roman Hudaszek oraz Eoin McHugh wyłoniło dziesięć zespołów, które wzięły udział w finale. Gala finałowa trwała około trzech godzin, gdyż po każdym występie jury dokonywało oceny pod względem wokalnym i językowym oraz udzielało cennych rad młodym artystom.
Występ naszego zespołu zakończył się wyróżnieniem, a oceny jury oraz ogólna atmosfera koncertu sprawiły naszym uczestniczkom wiele radości i satysfakcji. Społeczność Gimnazjum nr 2 w Chojnowie może być dumna z sukcesu swojego zespołu gdyż dziewczyny dały z siebie wszystko i zaprezentowały się wspaniale podczas występu.


CO GIMNAZJALIŚCI WIEDZĄ O SAMORZĄDACH TERYTORIALNYCH?
,, Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”
(Seneka Młodszy)
 18 marca br. odbył się Regionalny Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany przez VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Legnicy.
Celem tego konkursu było rozwijanie i poszerzanie zainteresowań uczniów tematyką samorządności na terytorium RP i przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w demokratycznych działaniach obywatelskich. Wzięło w nim udział 11 drużyn z gimnazjów grodzkiego i ziemskiego powiatu legnickiego. Nasz zespół w składzie Weronika Kulka, Natalia Smoleń i Natalia Stupak pod opięką p. Elżbiety Sołtysiak i w towarzystwie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Anny Cieśli zajął II miejsce. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz przygotowali przezentację ilustrującą działalność Samorządów Uczniowskich w macierzystych placówkach. Jury oceniało zawartość merytoryczną, oprawę graficzną i sposób prezentacji. Następnie odbyło się spotkanie i dyskusja z zaproszonymi gośćmi m.in. członkiem zarządu sejmiku dolnośląskiego Tadeuszem Samborskim, wiceprezydentem Legnicy Dorotą Purgal i wójtem gminy Miłkowice Dawidem Stachurą. Logistyka i przygotowanie merytoryczne organizatorów stało na bardzo wysokim poziomie.
Dziękujemy za zaproszenie!

NARESZCIE WIOSNA:)))
No i zima się skończyła. I to w jakim stylu - z piękną pogodą i widowiskowym zaćmieniem słońca. Może to rzadkie zjawisko trochę nam umknęło bo działo się u nas oj działo! Powitaliśmy wiosnę jak należy, choć Marzanna nie ucierpiała na tym, chyba nikt oniej nie pamiętał w ten dzień. Najpierw nie pozwoliły na to emocjonujące zawody sportowe na sali gimnastycznej, potem jarmark różności (wypuściliśmy w obieg własną walutę - kopernikusy). Można je było wydawać ale przede wszystkim zarabiać ponieważ najbardziej przedsiębiorcza klasa otrzyma nagrodę - werdykt ustalimy komisyjnie w poniedziałek. Był taniec, zabawa, mnóstwo dobrego jedzenia, muzyki, humoru i innych atrakcji co spowodowało, że młodzież chętnie została w szkole w tym dniu... choć to przecież Pierwszy Dzień Wiosny. Zorganizowaliśmy się wspaniale. Oczywiście nie sami,byli z nami też nasi rodzice: p. Ewa Bazan, p.Iwona Zazulczak, państwo Jolanta i Mariusz Kwiatkowscy, p. Agnieszka Kapral i p. Wioleta Smoleń, którym serdecznie dziekujemy za poświęcony czas i pomoc. Dzięki temu wszyscy moglismy się dobrze bawić.
KONKURS POŻARNICZY
20 marca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie odbyły się miejskie i gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W kategorii gimnazjum uczennica naszej szkoły Małgorzata Mazurkiewicz zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego :=)

GABRYSIA KUR ODEBRAŁA TYTUŁ LAUREATA ZDOLNEGO ŚLĄZAKA
W miniony czwartek, 19 marca we Wrocławiu w pięknej Auli Leopoldina odbyło się wręczenie nagród dla uczniów, którzy zdobyli tytuł Laureata konkursu. Ciekawostką jest fakt, że Gabrysia była jedyną dziewczyną wród nagrodzonych z geografii. Otrzymanie tej nagrody zwalnia jednocześnie z odpowiednigo zakresu egzaminu gimnazjalnego, który już wkrótce. Gratulujemy;)
ADRIAN ŻYTNIEWSKI
MISTRZEM DOLNEGO ŚLĄSKA W BOKSIE

Uczeń pierwszej klasy naszego gimnazjum Adrian Żytniewski w turnieju, który miał miejsce w miniony weekend wywalczył tytuł Mistrza Dolnego Śląska w kategorii kadetów. Gratulacje dla młodego boksera oraz trenera Arkadiusza Lewandowskiego. Życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

ETAP POWIATOWY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW DLA "DWÓJKI"!

W piatek 13 marca odbyły się eliminacje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców do legnickiej podstrefy w ramach corocznej gimnazjady. Gimnazjada to całoroczne zawody sportowe rozgrywane w róznych dyscyplinach na terenie województwa dolnośląskiego, w którym jest aż 405 gimnazjów. W aktualnej klasyfikacji Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zajmuje wysoką 29 pozycję wyprzedzając inne gimnazja z naszego najbliższego terenu (Złotoryja, Jawor, Miłkowice, Chojnów). Z Legnicy lepszy wynik ma jedynie Gimnazjum nr 9. Rozegrane w piatek mecze były bardzo emocjonujące ale potwierdziły wieloletnią powtarzalność rozstrzygnięć tych zmagań jeśli chodzi o rywalizację reprezentacji szczypiornistek i szczypiornistów obu gimnazjów. Najpierw mecz rozegrały dziewczęta i po dość jednostronnej grze, prowadząc w pierwszej połowie 15:0 rozgromiły drużynę z "jedynki" 31:2 i potwierdzając tym samym swoją klasę. Mecz drużyn chłopców był zdecydowanie bardziej emocjonujacy. Początkowo "dwójka" nawet przegrywała kilkoma punktami ale jeszcze w pierwszej połowie zdobyła prowadzenie i nie oddała go juz do końca meczu wygrywając z "jedynką" 15:12. Gratulujemy  umiejetności oraz woli walki zawodniczkom  zawodnikom z "jedynki" i "dwójki". Wyniki klasyfikacji sportowej gimnazjów w ramach gimnazjady tutaj.
LICZBA PI - MATEMATYCZNY KONKURS PAMIECIOWY

Dzisiaj nastapiło rozstrzygniecie konkursu w zapamietywaniu rozwinięcia dziesietnego liczby PI. Oczywiście do obliczeń w gimnazjum wystarczy nam w zupełności dokładność do 2 czy 3 miejsc po przecinku ale z powodu niedawnego święta tej liczby postanowilismy się trochę zabawić i przy okazji sprawdzić swoją umiejętność zapamiętywania cyfr tworzących to rozwinięcie. Jak myślicie, ile cyfr zapamiętała rekordzistka Pola Rokus? Aż 60! Ale inni byli także niedaleko. Spróbujcie sami:) 
Wyniki:
I miejsce Pola Rokus 1b (60 cyfr!)
II miejsce Kamil Saja 2b (46 cyfr!)
III miejsce Patryk Ardeli 1b (42 cyfry!)
Wyróżnienia:
Adrian Chowaniec 2b (36 cyfr)
Dominika Popiacka 2d (36 cyfr)
Izabela Wielgucka 2b (33 cyfry)
Paulina Pomykała 1b (32 cyfry)
Jarosław Socha 3e (32 cyfry)

ZNAM POWIAT LEGNICKI JAK SWÓJ DOM

10 marca br. odbył się w Legnicy konkurs krajoznawczy, którego myślą przewodnią było motto „ZNAM POWIAT LEGNICKI JAK SWÓJ DOM”.
Jego organizatorami byli Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy i Starostwo Powiatowe. Pogłębienie wiedzy o regionie i zachęcenie młodzieży do udziału w ruchu turystyczno – krajoznawczym to główne cele, jakie przyświecały pomysłodawcom konkursu.
Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna pod opieką p. E. Sołtysiak, w skład której weszły: Weronika Kulka, Gabriela Kur i Natalia Stupak. Uczennice wywalczyły 3 miejsce na poziomie szkół gimnazjalnych. Uczestniczki wzięły udział w teście wiedzy i rozpoznawaniu zdjęć 10 obiektów ( indywidualnie) oraz musiały przygotować pracę plastyczną o osobliwościach krajoznawczych gminy Chojnów.
Zwiedzania z przewodnikiem Legnicy, wystawa prac w starostwie i wspólny posiłek to dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Nagrody wręczyła uczestnikom p. Janina Mazur – Starosta Legnicki.

MISTRZOSTWA POWIATU LEGNICKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

W sobotę 7 marca odbyły się w Krotoszycach  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Brali w nich udział oczywiście i nasi uczniowie. W kategorii kadetek  dwa pierwsze miejsca przypadły Wiktorii Butryn (pierwsze miejsce) oraz Klaudii Korniłowicz (drugie miejsce) W kategorii juniorki Małgorzata Stachera zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesów:) Więcej znajdziecie tutaj.

ZAPROSZENIE NA II SZKOLNE SPOTKANIA EDUKACYJNE

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie w dniu 1 kwietnia 2015 roku od godziny 11.00 do godziny 13.30 organizuje w sali gimnastycznej szkoły II Szkolne Spotkania Edukacyjne, których celem jest:
- przybliżenie gimnazjalistom klas trzecich oraz drugich i pierwszych oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z terenu Chojnowa i pobliskich powiatów
- poznanie możliwości dalszego kształcenia i możliwości rozwijania predyspozycji zawodowych;
- planowanie kariery zawodowej.
Chcemy, by bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych umożliwił gimnazjalistom świadome zaplanowanie dalszego kształcenia i wyboru zawodu.
Podczas spotkania szkoły ponadgimnazjalne będą miały do dyspozycji stanowiska w sali gimnastycznej oraz możliwość multimedialnej prezentacji w formacie filmu lub zdjęć (jpg). Serdecznie zapraszamy trzyosobowe delegacje wraz z opiekunem i prosimy o telefoniczne (076 818 85 93) potwierdzenie swojego udziału w II Szkolnych Spotkaniach Edukacyjnych do dnia 27.03.2015r.

Ewa Kantor,
Agnieszka Perchaluk,
Gabriela Seweryniak

LAUREAT ZDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY JUŻ PO RAZ 16

To już 16 tytuł w historii naszej szkoły. Wśród 23 laureatów Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego Zdolny Ślązak Gimnazjalista znalazła się uczennica III klasy - GABRIELA KUR – serdecznie gratulujemy. Finał olimpiady geograficznej odbył się 21 lutego we Wrocławiu. Startowało w niej 55 uczniów z całego województwa, którzy wygrali poszczególne szczeble eliminacji. Gabrysia została jednym z 23 Laureatów wykazując się olbrzymią wiedzą w tej dziedzinie. Jako nauczyciel Gabrysi mogę z całą pewnością stwierdzić, że na obecnym poziomie jej wiedzy z geografii zdałaby maturę rozszerzoną z tego przedmiotu. Wykazała się olbrzymią wiedzą z geografii fizycznej świata, społecznej, z geografii regionalnej różnych kontynentów i z geografii Polski. Gabrysia pojedzie do Wrocławia na uroczystą Galę Laureatów, która odbędzie się 19 marca 2015 r. o godzinie 13.00 w Auli Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzięki uzyskaniu tytułu Laureata będzie zwolniona z zakresu przyrodniczego w części matematyczno przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i wpisana jej zostanie maksymalna liczba punktów. Bardzo miło jest patrzeć jak nasi uczniowie osiągają sukcesy, a ich wiedza wzrasta – to właśnie jest prawdziwym sensem pracy nauczyciela. SERDECZNIE GRATULUJĘ GABRYSI I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW. Pracowało się z TOBĄ z wielką przyjemnością.
nauczyciel geografii Małgorzata Orłowska


TELEDYSK "SZKOŁA" DO PIOSENKI DAWIDA KWIATKOWSKIEGO (aktualizacja - poprawki)

Stacja TVN ogłosiła konkurs na teledysk do piosenki Dawida Kwiatkowskiego. Termin wysyłania propozycji mija w tym tygodniu no i oczywiście nie może tu zabraknąć naszej szkoły. Zdjęcia do klipu ukończone zostały w piątek. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym w nim udział i zachęcamy do głosowania. Kiedy i jak poinformujemy wkrótce. Na youtube można już zobaczyć inne rywalizujące klipy muzyczne i jesteśmy ciekawi jak wypadnie nasz. Zobaczymy niedlugo. Na razie zapraszamy do obejrzenia;)

NAUKOWY SUKCES NASZEJ UCZENNICY - NAJLEPSZA WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Gabrysia Kur z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie znalazła się w elitarnym gronie 49 finalistów XIV Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego, który jest ostatnim etapem konkursu „zDolny Ślązak”. Finał odbył się 28 lutego 2015r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. W murach uczelni przywitał finalistów prodziekan dr hab. Robert Wieczorek. Z rąk prodziekana finaliści otrzymali dyplomy i usłyszeli też słowa uznania dla ich umiejętności i talentu na miarę chemików XXI wieku. Po tak krzepiącym początku rozpoczęły się zmagania konkursowe. Gabrysia jest także finalistką konkursu „zDolny Ślązak” z biologii i geografii.
Z OSTATNIEJ CHWILI!!! - Gabrysia została Laureatka zDolnego Ślązaka z geografii!!! Gratulujemy Gabrysi i Pani Małgosi Orłowskiej, która przygotowywała naszą finalistkę. Więcej informacji wkrótce.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego