PAŹDZIERNIK - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

PAŹDZIERNIK

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

BO SZKOŁA TO NIE TYLKO NAUKA 
Uczniowie klas IA i IIC wybrali się w środę wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do kina i do parku rozrywki Play City. Tematyka filmu animowanego związana była ze zbliżającym się amerykańskim świętem Halloween. Uczniowie z wielką przyjemnością obejrzeli bajkę pt. „Hotel Transylwania 2„. Po dwugodzinnym seansie udali się do krainy zabaw, gdzie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe-wspinając się po ściance wspinaczkowej, ale także poczuć ducha rywalizacji – zdobywając punkty dla swojej drużyny na laserach. Dodatkową atrakcją był minigolf, gdzie z kolei każdy, w ciszy i pełnym skupieniu, mógł sprawdzić swoją celność i precyzję. Między seansem a beztroskim szaleństwem, udało nam się wygospodarować małą chwilkę na drobną przekąskę, tzw. „obowiązkowy punkt programu” każdej szkolnej wycieczki!  Jednym słowem był to dzień pełen atrakcji i przyjemności - zarówno coś dla ducha jak i coś dla ciała. Uczniowie bawili się świetnie - czego najlepszym dowodem są zdjęcia i ich uśmiechnięta zadowolone twarze!!! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii!!!
 
 
EKOSZAFFING - UCZYMY SIE CHARAKTERYZACJI 
Można lubić lub nie lubić różnych zachodnich mód, która od lat goszczą w naszym kraju. Tak jest z często z Halloween, które my traktujemy tylko zabawowo, szlifując umiejetności charakteryzatorskie na zajęciach z ekoszaffingu. Kto wie, co sie może przydać w kolejnych filmowych realizacjach jakich sporo w naszej szkole.
 
 
OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW W GIMHOGWART:)
16 października 2015 roku do Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie zawitali bohaterowie książek o Harrym Potterze. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na gimnazjalistę w scenerii Szkoły Magii i Czarodziejów Hogwartu. Aula naszej szkoły zamieniła się w bajeczny świat przypominający ten z filmu Chrisa Columbusa. Uczniowie klas I, Samorząd Uczniowski, a nawet niektórzy nauczyciele przebrani byli za bohaterów powieści. Pojawili się członkowie czterech domów czarodziejów: Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu i Ravenclawu. Zabawa była wyśmienita. Wszystkich zachęciła do czytania książek J. K. Rowling. Uczniowie byli zachwyceni i ogromnie szczęśliwi, że mogą chodzić do tak wspaniałej szkoły. Tydzień temu wszyscy bawili się na Filmowej Nocy z Literaturą. Ale się dziaaałłoo… Chcemy więcej takich zajęć – mówią uczniowie.Taką szkołę można polubić. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Kółka zainteresowań z każdego przedmiotu, taniec, ekologia, zajęcia sportowe z wielu dyscyplin: piłka nożna, siatkowa, koszykowa, ręczna, tenis stołowy, basen, itd. W szkole działa Dyskusyjny Klub Książek, koło teatralne, koło fotograficzne, koło filmowe, chór. W ciągu roku odbywa się mnóstwo konkursów, imprez i oczywiście wycieczki. Witamy serdecznie uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016. Życzymy WAM odkrycia swoich pasji, odnalezienia takiej dziedziny życia, która da WAM radość i uczyni Wasze życie szczęśliwym. Każdy z WAS jest potrzebny, każdy ma coś ważnego w życiu do spełnienia. Każdemu z WAS dyrekcja, nauczyciele i starsi koledzy mówią dziś - WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE!!
Warto przypomnieć, że w tym roku uczniowie naszej szkoły zwiedzali prawdziwy Hogwart a mianowicie studio filmowe, w którym kręcono Harry Pottera. Na ile nasza aula przypominała salę tę z sagi o czarodzieju mozecie ocenić sami oglądając realcję z pobytu w londyńskim studiu filmowym Warnera. Zajrzyj tutaj.
FILMOWA NOC Z LITERATURĄ
W piątek - 9 października 2015 r., w godz. 17:00 – 24:00, podczas Filmowej Nocy z Literaturą, sale lekcyjne, korytarze i odrestaurowana aula zgromadziła 60. osobową grupę Gimnazjalistów z klas I – III, których zadaniem stało się przygotowanie 10. minutowych prezentacji wybranej lektury. Uczniowie podzieleni na cztery grupy czytali na początku wybrane fragmenty „Małego Księcia”, „Starego człowieka i morze”, „Alicji w Krainie Czarów”, „Romea i Julii”. Potem decydowali o tym, jak będą wyglądać elementy scenografii, kostiumy oraz charakteryzacja. Potem dzielili role do odegrania: aktorów, reżysera, scenarzystów, scenografów, dekoratorów wnętrz. Z kartonów powstała łódź Santiago, z podkładów pod panele olbrzymi marlin, z kawałków tapety ryby; białe i czarne kartki posłużyły do stworzenia szachownicy, na której stanęły ogromne pionki do gry w szachy; na kolorowych tkaninach pojawiły się hasła - niby skrzydlate słowa, o których powinien pamiętać i mały i duży czytelnik Małego Księcia! A w auli .... Atmosfera Romea i Julii - uczestnicy balu u Kapuletów i najsłynniejsza w dziejach teatru scena balkonowa w niczym nie ustępowała tym na scenach wielkich teatrów!!! Dzięki wysiłkom i kreatywności Gimnazjalistów powstały cztery filmy promujące czytanie. Powstał też scenariusz filmu pt. „CZYTANIE TO ŚWIATA KOLOROWANIE”, który został wysłany na konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej i dzięki któremu mamy szansę na wzbogacenie zasobów szkolnej biblioteki! Filmowa Noc z Literaturą oczarowała Nauczycieli Opiekunów: Małgorzatę Graban, Mariolę Jakusik, Barbarę Karasek, Małgorzatę Potaczałę, Gabrielę Seweryniak i Lucynę Spes z tego powodu, że Uczniowie odczarowali lektury! Odczarowali coś, co do tej pory kojarzyło im się jako zło konieczne.
Nad całym projektem pracowała łącznie imponująca pod względem liczebnym – 100. osobowa grupa kreatywnych, rzutkich, energicznych Gimnazjalistów!!!
 
 
NAGRODY BURMISTRZA WRĘCZONE
Miło nam poinformować, że Pani Jolanta Czachor, nauczycielka matematyki z naszego gimnazjum otrzymała z rąk Burmistrza Chojnowa, Jana Serkiesa Nagrodę z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce 13 października br. w Miejskim Osrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Pani Jola jest długoletnim pracownikiem oświaty, uczy w naszej szkole niemal od samego początku jej powstania do tej pory wielu młodych ludzi wyszło spod jej "skrzydeł" wyposazonych w matematyczne umiejetności. Serdecznie gratulujemy nagrody i życzemy dalszych sukcesów!
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! - FILMOWA NOC Z LITERATURĄ ROZPOCZĘTA
Nadajemy bezposrednią relację z przygotowań do nocy z bohaterami naszych lektur i ich ekranizacji filmowych. Po dzisiejszym wieczorze z pewnością niejeden sięgnie w domu po ciekawą książkę. Zapadł już zmrok, ale nasze gimnazjum jest rozświetlone niczym choinka z basni Andersena. Korytarze i sale lekcyjne wygladaja jakoś inaczej niż zwykle.... choć wszędzie panuje twórczy nieład - to jest baśniowo. Nie można przejść korytarzem aby nie natknąć sie na wróżkę, Alicję z Krainy Czarów czy czarodzieja rodem z Hogwarth. Trwają gorączkowe przygotowania, montowanie dekoracji, makijaże i próby. Każdy zespół chce wypaść jak najlepiej. Przed nami jeszcze kilka nocnych godzin i wielki finał. Zobaczcie jak się szykujemy. 
Pełna relacja już w poniedziałek!
SZKOLNE MISTRZOSTWA W KOLARSTWIE MTB
W minioną sobotę w chojnowskim parku odbyły się mistrzostwa w kolarstwie MTB. Udział w nich wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pogoda dopisała a zarówno widzowie jak i zawodnicy mogli na brak emocji. Już na wstępie atmosferę rozgrzał występ mazoretek z naszej szkoły. A potem były juz tylko zaciete wyscigi i walka o każde miejsce. Zajęlismy 7 miejsce w klasyfikacji grupowej dziewcząt i 9 w klasyfikacji chłopców. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom. Szczegółowa klasyfikacja umieszczona jest tutaj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego