PAŹDZIERNIK - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

PAŹDZIERNIK

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ
Ostatni piątek października był w naszej szkole dniem, w którym nasi pierwszoroczni koledzy i koleżanki stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. najpierw było wprowadzenie sztandaru i ślubowanie. Potem Klasy pierwsze: A, B, C i D zaprezerntowały się przygotowując krótkie przedstawienie - były piosenki, taniec, inscenizacje oraz dużo dobrego humoru i pozytywnych wibracji. Potem nastapiła część konkursowa, w której pierwszaki rywalizowały ze sobą w wiedzy, talentach muzycznych i sportowych. Zwyciężyła klasa ID przed IA, IC i IB. Życzymy samych sukcesów naszym nowym koleżankom i kolegom w całej gimnazjalnej edukacji!
UROCZYSKO W PIECHOWICACH
W dniach 17-20 października klasy II B i II C uczestniczyły w wycieczce do ośrodka Uroczysko w Piechowicach. Przez cztery dni uczniowie brali udział w różnych zajęciach integracyjnych i terenowych, a każdy dzień zaczynał się od porannej zaprawy, na którą wszyscy dzielnie się stawiali już o godzinie ósmej :). W programie znalazły się między innymi: zejście pionowe ze ścianki skalnej w terenie przygodnym, gra strategiczna terenowa - odnajdywanie w terenie zaznaczonych na mapce miejsc i budowanie szałasu, paintballowy turniej strzelecki, gry integracyjne przygotowane na bazie zajęć z zakresu Team Building (tangram, yenga) oraz zajęcia rozwijające różne partie mięśni, poprowadzone przez instruktora. Nie zabrakło też ogniska, na którym były pieczone kiełbaski oraz dyskoteki w sali lustrzanej. Było dużo zabawy i emocji ale też dużo wysiłku fizycznego (np. trasa terenowej gry strategicznej wiodła przez leśne ścieżki, czasami mocno strome i kamieniste i wyniosła ponad 8 kilometrów). Dodać trzeba jeszcze, że jedzenie w ośrodku było pyszne a pogoda na wycieczce też dopisała. Karkonosze jesienią są piękne i pełne grzybów, na które często trafialiśmy wędrując po leśnych ścieżkach. Na pewno warto odwiedzić to miejsce.
GIMNAZJUM NR 2: REKORD GUINNESSA W RKO
16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tej akcji jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
W 2013 roku został ustanowiony rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej , w której udział wzięło 83 111 osób z 1132 instytucji! W 2015 roku udało się go pobić - 92 049 osobami z 980 instytucji . W tym roku udział zgłosiło 881 szkół i instytucji.
17.10. 2016r. Gimnazjum nr 2 i. M. Kopernika w Chojnowie również przystąpiło do próby pobicia Rekordu Guinnessa w RKO. W godz. 12:00 – 12:35 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji na temat resuscytacji krążeniowo oddechowej – wysłuchali instruktażu , a potem ćwiczyli masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomach. W całej akcji wzięło udział 48 osób (uczniowie i instruktorzy). Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia tegorocznego rekordu.
Serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w przeprowadzeniu akcji: p. Grażyny Mazur, p. Aleksandry Chrząszcz, p. Bożeny Pawłowskiej, p. Joanny Hoffman, p. Joanny Wacławek i p. Stanisława Horodeckiego.NASZ PIERWSZY FILM SFERYCZNY 
MAŻORETKI Z BROOKLYNU!
Miło nam zaprezentować kolejną nowoczesną technologię, która po filmowaniu z drona i wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zagościła w "Dwójce". Tym razem nasze wspaniałe dziewczęta, mażoretki z zespołu Brooklyn pod wodzą Pani Marzeny Anton będą wdzięcznym tematem do zaprezentowania technologii Samsung Gear 360. Tak, zaczynamy kręcić filmy zgodnie z najnowszym, przyszłościowym trendem - filmy sferyczne, które możemy oglądać w okularach VR ale także i na smartfonach i komputerach. W technologii Gear 360 to widz decyduje co chce oglądać na pierwszym planie. Nie jest ograniczony okiem operatora kamery a sam wybiera punkt widzenia i może się rozglądać po całym planie filmowym. Ta technologia dopiero wkracza na profesjonalny rynek a my już możemy ją zaprezentować jako pierwsi na naszym terenie. Zapraszamy do obejrzenia klipu. Życzymy miłych wrażeń;)
WYRÓŻNIENIE DLA GIMNAZJUM NR 2 NA MIEDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH!
Podczas tegorocznej gali laureatów konkursu o Puchar Recyklingu, Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, jako jedyne w Polsce, zostało nagrodzone w kategorii skutecznej edukacji ekologicznej. Miejscem gali były Międzynarodowe Targ Poznańskie. Organizowany od 2000 roku Konkurs „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów tych, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego