SAMORZĄD UCZNIOWSKI - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przedstawicielem wszystkich uczniów jest Rada Samorządu Uczniowskiego.
Radę Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 w Chojnowie tworzy dziesięciu uczniów wybieranych w wyborach, podczas których kandydaci do Rady SU organizują własne kampanie , promując swe hasła wyborcze na plakatach i podczas audycji przez radiowęzeł . Następnie członkowie rady wybierają spośród siebie przewodniczącego, zastępcę, sekretarza i skarbnika.
Podstawowymi celami samorządu są : rozwijanie samorządności i aktywności uczniów, tworzenie więzi ze szkołą zgodnie z hasłem "Uczeń współgospodarzem szkoły", ochrona praw uczniów, wdrażanie do respektowania obowiązków uczniów oraz kształtowanie umiejętności brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Dla samorządu szkoła to nie tylko miejsc nauki, ale także miejsce w którym można w sposób atrakcyjny spędzać czas wolny. Dlatego organizują liczne imprezy, z których wiele weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Są to m.in.:
"Przegląd kolęd granych i śpiewanych oraz stroików świątecznych"
"Mikołaj"
"Otrzęsiny pierwszoklasistów"
"Walentynki"
"Pierwszy dzień wiosny"
Aby docenić talenty artystyczne oraz osiągnięcia naukowe swoich kolegów przyznają tytuł "Osobowość Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika". Honorują w ten sposób wysiłek jaki wkładają ich koledzy w pracę nad sobą i rozwijaniem zainteresowań.
Samorząd bierze aktywnie udział w tworzeniu prawa szkolnego, opracowując regulaminy i ceremoniały imprez szkolnych. chętnie współpracują z Radą Rodziców. Tak było, np. przy akcji "Witaminy za grosik" promującej zdrowy styl życia.

Akcja charytatywna – sprzedaż bransoletek i obrazków na rzecz Marka Smolenia

Dnia 29 września 2014 roku odbyła się akcja charytatywna na rzecz pana Marka Smolenia. Samorząd uczniowski pilnował w tym dniu sprzedaży bransoletek oraz obrazków(przygotowanych przez p.Monikę Chmielnicką). W tej akcji wzięło udział nasze gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 3 im.MariiKonpnickiej, a także Szkoła Podstawowa nr 4 im.Janusza Korczaka. 
Grill integracyjny klas pierwszych

Dnia 19 września 2014 roku po skróconych lekcjach odbył się grill dla naszych młodszych kolegów. Przy pomocy wychowawców klas pierwszych oraz ich wychowanków SU przygotował grilla. Już koło godziny 13 każdy mógł się włączyć do tańca przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. Po jakże aktywnie spędzonym czasie, przyszedł moment na rozpalenie grilla. Wszyscy, mimo wilczego apetytu, cierpliwie czekali na pieczone kiełbaski. Wszyscy mile wspominamy ten wrześniowy dzień.
Halloween w naszej szkole 

Dnia 31 października 2014 roku w naszym gimnazjum odbyło się halloween oraz sprzedaż słodkości. Każda osoba, która przebrała się za halloweenowego stwora, była zwolniona z odpowiedzi ustnej oraz z niezapowiadanych kartkówek tego dnia, a w dodatku w ciasteczkach znajdowało się 5 glejtów, zwalniających z odpowiedzi, glejty można było wykorzystać w jednym wybranym przez ucznia dniu(glejt był ważny przez tydzień). Samorząd zorganizował wiele ciekawych konkursów, takich jak: najciekawsza dekoracja drzwi klasowych, wyławianie jabłek z miski wody-zębami, konkurs na najstraszniejsze przebranie itp.
Konkurs kolęd i pastorałek oraz stroików

Dnia 18 grudnia 2014 roku SU zorganizował konkurs kolęd i pastorałek. Zgromadzeni widzowie mogli wysłuchać kilkunastu utworów wokalnych i wokalno-instrumentalnych wykonanych przez uczniów. Występy gimnazjalistów zyskały nowe brzmienie dzięki akompaniamentowi "na żywo" w wykonaniu nauczyciela muzyki i zajęć artystycznych - Piotra Koziara.Pomimo, że wszystkie występy zrobiły bardzo dobre wrażenie na jury, a także zasłużyły na wyróżnienie to komisja musiała wyłonić najlepszych. 
Jury w składzie: dyrektor-Andrzej Urban, wicedyrektor-Lucyna Spes, nauczyciel muzyki-Piotr Koziar i przedstawiciel samorządu uczniowskiego-Marcel Chlebosz po naradzie przyznała :
KATEGORIA:
Instrumentalisci:
I miejsce- Duet: Aneta Marciniszyn z kl. III b i Dominika Maj z kl. II b
II miejsce – Duet: Kamil Saja z kl. II b i Aneta Marciniszyn z kl. III b
Instrumentalno – wokalna:
I miejsce – Duet: Weronika Żybura i Karolina Brylak z kl. II c
II miejsce – Agnieszka Kałamajska z kl. II d
III miejsce – Kacper Jaworski z kl. II a
Stroiki:
I miejsce - uczniowie klasy specjalnej
II miejsce- Julia Józefów
III miejsce - Karolina Bojda

 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego