STYCZEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
"ZACZYNAMY FERIE!!"
Tak bawiła się młodzież gimnazjum oraz szkoły Podstawowej nr 3 i 4 na rozpoczęciu Ferii z "DWÓJKĄ". Życzymy wszystkim wspaniałego wypoczynku i dużo relaksu w czasie najbliższych dwóch tygodni;)
"KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W MIŁKOWICACH"
23 stycznia 2016 r. w Miłkowicach odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wśród bardzo wielu uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły Angelika Kwiatkowska. Wykonane przez Angelikę utwory zdobyły uznanie jury i otrzymała Ona nagrodę specjalną. Gratulujemy sukcesu.
"KLASA ZE SNÓW"
Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie filmowym organizowanym przez ViDiS SA - portal www.MultimediawSzkole.pl.  KLASA ZE SNÓW to marzenie o idealnej lekcji – zgranym zespole uczniów pod wodzą świadomego swojej roli nauczyciela, korzystającego z nowoczesnych technologii dla dobra młodych ludzi, którzy poznają i zdobywają świat.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY 
W CHOJNOWIE
Wszystko zaczęło się od dużej liczby gimnazjalistów chcących zostać wolontariuszami WOŚP, a zakończyło się „magiczną kwotą” uzbieraną podczas 24 Finału WOŚP na terenie miasta Chojnowa. W tym roku Orkiestra zbierała na pediatrię i geriatrię (opieka nad ludźmi w podeszłym wieku).10 stycznia 2016 r. o godzinie 8.00 w Naszej Szkole zgromadziło się 48 wolontariuszy chcących pomagać innym. Wśród wolontariuszy byli: student, uczennica PZS, trzy uczennice SP nr 4. Pozostali wolontariusze to grupa 43 uczniów i absolwentów Naszego Gimnazjum.Mimo mrozu, mimo małej liczby spacerujących po rynku ludzi, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, dzięki szczodrym mieszkańcom Chojnowa udało się uzbierać kwotę - 21.276,21 zł (z czego 3 305 zł to kwota pochodząca z licytacji w MOKSiR).Po raz drugi Sztab WOŚP w Chojnowie miał siedzibę w Naszej Szkole. Po raz kolejny pogoda tego dnia nie rozpieszczała kwestujących. Po raz drugi mogliśmy liczyć na pomoc w Sztabie zaprzyjaźnionych ludzi.Szef Sztabu serdecznie dziękuje: Paniom-pracownicom Banku Spółdzielczego za nieocenioną pomoc przy liczeniu uzbieranych pieniędzy, wolontariuszom za poświęcony czas i determinację oraz wszystkim wspierającym prace Sztabu podczas 24 Finału WOŚP.
Anna Świdurska- Szef Sztabu WOŚP w Chojnowie

III DOLNOŚLĄSKA OLIMPIADA BIOLOGICZNA
Organizatorem Jest Gimnazjum nr 21 im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, a patronują jej: Dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Kurator Dolnośląski. Olimpiada adresowana jest do uczniów, których pasją jest biologia i rozważają możliwość podjęcia studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym lub Medycznym oraz na kierunkach biologicznych innych uczelni. Uczestnicy finału będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia pracowni naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego, w których odbędą się również praktyczne zadania finałowe olimpiady. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 marca br, zakwalifikowali się: Weronika Bielecka, Katarzyna Brzozowa, Karolina Brylak, Marcel Chlebosz, Weronika Grudzień, Natalia Małecka, Natalia Mamczarek, Żaneta Sambor i Anna Wasylkowska. GRATULUJEMY!!! ŻYCZYMY OWOCNEJ NAUKI I KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!
MECZ SIATKÓWKI - CHŁOPCY
Wczoraj nasi chłopcy rozegrali mecz piłki siatkowej z reprezentacją Gimnazjum nr 1. Gra była bardzo zacięta i emocjonująca. Pierwszego seta wygraliśmy ale drugiego i trzeciego musieliśmy oddać. Po czwartym secie wyrównalismy wynik na 2:2 by w tiebreaku, który początkowo wygrywaliśmy 8:2 jednak ulec. Przegraliśmy decydujący set 11:15. Druzyna walczyła ambitnie, ale brak jej było zgrania i czasami popełnialismy bardzo proste błędy. W następnych spotkaniach z pewnościa bedzie już inaczej. W drużynie grało tez kilku pierwszoklasistów reprezentując dobry poziom, co dobrze wróży na przyszłość.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego