STYCZEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
PROJEKT: SZAFKI SZKOLNE
PRZEKAŻ W TYM ROKU 1% PODATKU

Prosimy wszystkich Rodziców, ich znajomych oraz przyjaciół szkoły o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
3W tegorocznym już VIII Szkolnym Konkursie Fotograficznym organizowanym w naszej szkole jak zwykle zaskakuje pomysłowość i świeżość fotografowanych obiektów. Konkursowe zdjęcia odznaczają się wysokim poziomem estetycznym i artystycznym. Młodzi fotografowie pokazali swoją wrażliwość, cierpliwość i osobowość. Składamy im gratulacje i zachęcamy do dalszego fotografowania.
WYNIKI
VIII SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Jury w składzie: pp. Dorota Martka, Ewa Kantor, Alicja Łopuszyńska,
Ewa Zatwarnicka przyznało w poszczególnych kategoriach następujące miejsca:
W MALOWNICZYM LESIE
I miejsce:
ex aequo: Bartosz Kozłowski kl. Id i Katarzyna Kliszcz kl. Id
MAKROELEMENTY
I miejsce:
ex aequo: Julia Czyżewska kl. Id i Katarzyna Kliszcz Id
CZAR WAKACYJNYCH CHWIL
I miejsce: Kacper Rubik kl. Ic
CIEKAWOSTKI W MOIM OBIEKTYWIE
I miejsce: Bartosz Kozłowski Id
Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje:
Jury

25 FINAŁ WOŚP W CHOJNOWIE – OCZAMI SZEFA SZTABU 3579 (AKTUALIZACJA)
3579 to numer Sztabu w Chojnowie, którym kieruje od trzech lat. Dla mnie Sztab, to nie nadany numer lecz wolontariusze, którzy decydują się na udział w kweście mimo: śniegu, deszczu lub mrozu. Wolontariusze przyjaciele moi i Gimnazjum nr 2, którzy od trzech lat pomagają z liczeniu zebranych pieniędzy. 25 Finał WOŚP w liczbach: 59 wolontariuszy, którzy od rana kwestowali na ulicach miasta, a wśród nich dwóch pełnoletnich mieszkańców Chojnowa, moja córka uczennica SP nr 4, 5 absolwentów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, oraz 51 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2. Ogólna kwota zbiórki: 28 658,39 zł (z czego wolontariusze zebrali 24 318,39 zł, na licytacji w MOKSiR zebrano 4340 zł). Kwota imponująca! Nie mniej imponująca była postawa uczniów, uśmiechniętych, ciepło ubranych, chętnych do pomagania, z którymi spotkałam się w budynku Gimnazjum nr 2 już … o godz. 7.00. Zmarznięci, cyklicznie pojawiali się w szkole … gorąca herbatę, słodycze i ponowne wyjście na ulice miasta, licząc na ludzi o dobrych sercach zbierali pieniądze: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Kwesta trwała do godz. 19.00. Od godz. 15.00 przez wiele godzin trwało liczenie pieniędzy. Wolontariuszom za poświęcony czas, rodzicom wolontariuszy za zgodę na ich udział w 25 Finale WOŚP, mieszkańcom Chojnowa za szczodrość, Pizzerii Piccolo Mondo – za gorącą herbatę, słodycze i dobre słowo dla wolontariuszy – serdecznie dziękuję. Dziękuje wszystkim pomagającym w liczeniu zebranych pieniędzy: pani Agnieszce Dudek, oraz pani Martynie Matysik – pracownicom Banku Spółdzielczego, Kamili Chochołowicz, Natalii Smoleń, Anicie Smoleń, Kacprowi Dudek oraz Tym których nazwisk nie wymieniłam, ale od 3 lat zawsze liczą z nami :):) Dziękuję Dyrekcji Gimnazjum nr 2: panu Andrzejowi Urbanowi za zgodę na utworzenie Sztabu w naszej szkole, pani Lucynie Spes za pomoc techniczną i troskę.
Wolontariusze, gimnazjaliści – gratuluję zebranej kwoty !
Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska
W miniony piatek na oficjalnym podsumowaniu zbiórki WOŚP nejefektywniejsi wolontariusze zostali wyróżnieni pamiatkowymi gadżetami (FOTO)
 
NASZ NOWY DOM - DLA MARTY I JEJ MAMY
W minionym tygodniu w Chojnowie gościła Pani Katarzyna Dowbor wraz z ekipą programu NASZ NOWY DOM. W niespełna 5 dni kilkudziesięcioosobowa grupa fachowców zmieniła nie do poznania dawne mieszkanie Marty. Na pomysł zaproszenia Pani Katarzyny Dowbor wpadła Pani Wicedyrektor Lucyna Spes. Przyjazd ekipy wzbudził też zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców Chojnowa a zwłaszcza dzieci, które nieustannie "czatowały" na autografy. Mieliśmy okazję przyjrzenia się "zza kulis" jak powstaje taki program czym po części dzielimy się w naszym materiale. Dziękujemy serdecznie ekipie Polsatu a Marcie i jej mamie życzymy wszystkiego najlepszego i wielu szczęśliwych dni w "Nowym Domu".
ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ PIERWSZY W CHOJNOWIE 

W piątek, 6 stycznia 2017 roku braliśmy udział w Orszaku Trzech Króli, który został po raz pierwszy zorganizowany w Chojnowie. Zobaczcie jak to wyglądało

 
 
POMOC DLA MARTY 

W grudniu dar serca przekazali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Uczniowie z klasy II b tworzą koło TPD, działają w nim na zasadzie wolontariatu. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Aleksandry Halikowskiej, przy wsparciu pani Bożeny Szarek, pracowicie tworzyli bożonarodzeniowe ozdoby. Powstały cudeńka, które sprzedawano podczas kiermaszu świątecznego. Połowę kwoty uzyskanej ze sprzedaży wolontariusze przekazali na potrzeby leczenia Marty.
Po raz kolejny przekonaliśmy się, że „ Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”. Bardzo dziękujemy w imieniu Marty.

 
PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM!
 
Adrianna Osiadacz, uczennica klasy drugiej zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym "Zrozumieć Niepełnosprawność". Gratulujemy serdecznie Adzie wspaniałego sukcesu, tym bardziej, że jest to kolejny z wielu jej artystycznych osiągnięć. Ada jest również autorką zwycięskiego projektu graficznego stroju dla maskotki naszej szkoły.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego