STYCZEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

== GIMCHO 2 == > 2017/2018
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY PO RAZ KOLEJNY W CHOJNOWIE
Po raz czwarty podjęłam się prowadzenia Sztabu WOŚP w Chojnowie, po raz czwarty wolontariuszami byli moi uczniowie. Zawsze chętnej młodzieży do bycia wolontariuszem jest więcej niż ilość przyznanych przez Fundację miejsc. W tym roku w gronie wolontariuszy byli uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Najstarszym wolontariuszem był Krzysztof Bałaj, mieszkaniec Chojnowa, aktualnie student. Najmłodszym, ale wytrwałym wolontariuszem, była Maja - moja córka z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie.
Rodzicom wolontariuszy dziękuję bardzo za zaufanie i powierzenie mi 14 stycznia swoich dzieci.
Dzieci .... i tu zatrzymam się na dłużej. Chociaż zachwyca zebrana kwota podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie - 29 521,57 zł to trzeba pamiętać i podkreślić ogromny wysiłek młodych wolontariuszy i szczodrość mieszkańców miasta i gminy Chojnów.
KOCHANI WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĘ WAM BARDZO :)
WOLONTARIUSZE DZIĘKUJĄ DARCZYŃCOM :)
Jak to zwykle w styczniu ... nie można liczyć na słońce i ładna pogodę. Ale od czterech lat zawsze mogę liczyć na moich uczniów, młodych ludzi z wielką chęcią do pomocy innym, mimo zimna i wiatru, uśmiechniętych i wytrwałych.
Temat 26 Finału WOŚP brzmiał: Dla wyrównania szans noworodków.
Po raz kolejny Sztab udało się zorganizować w Gimnazjum nr 2 - Panie Dyrektorze bardzo dziękuję!
Już przed godziną ósmą wolontariusze zjawili się w Sztabie, otrzymali opisane numerami puszki, zgodne z numerem znajdującym sie na identyfikatorze i wyszli na spotkanie z mieszkańcami Chojnowa oraz gminy Chojnów licząc na ich hojność i dobre słowo, miły gest.
Kilkoro dzieci kwestowało w miejscach zamieszkania np. Wojcieszowie, Strupicach, Zamienicach, Niedźwiedzicach, Goliszowie, Grzymalinie, Jaroszówce. Mieszkańcom wymienionych miejscowości dziękujemy za pokaźną sumę pieniędzy wrzuconych do puszek. Dziękuję także księdzu, który własnym samochodem przewoził dzieci z jednego do drugiego gminnego kościoła.
Największą radość wolontariuszom sprawiła Pani, która wręczała kwestującym pięknie przygotowane upominki: torebeczki z kilkoma słodyczami obwiązane, jakże wymowną tego dnia, czerwoną wstążeczką zakończoną serduszkami. Jestem pełna podziwu dla Pani ... Dziękuję w imieniu własnym i wolontariuszy.
Jak co roku na wolontariuszy w Sztabie czekały słodycze i gorąca herbata, którą z radością podawałam zmarzniętym wolontariuszom wraz z panią pedagog Hanka Dąbrowską. Dzieci regenerowały siły, ogrzane wracały na ulice miasta na spotkanie z dobrymi ludzi ... ale tych mniej sympatycznych także spotykali, niestety...
26 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579 - w liczbach:
- przyznana ilość wolontariuszy: 65
- 14 stycznia kwestowało: 62 wolontariuszy (43 dziewczyny i 19 chłopców)
- wolontariusze w 62 puszkach zebrali: 24 591,57 zł
- najwyższe trzy kwoty (każda z jednej puszki ): 1 458,09 zł- Dominika Pawłowska; 1 267,73 zł- Laura Sypniewska ; 1 119,90 zł- Zuzanna Świdurska
- zebrana kwota podczas licytacji w MOKSiR: 4 930,00 zł
- łączna suma zebranych pieniędzy podczas 26 Finału WOŚP w Chojnowie to: 29 521,57 zł
Dziękujemy mieszkańcom Chojnowa oraz mieszkańcom gminy Chojnów za przekazane datki do puszek wolontariuszy.
Dziękuję gorąco wszystkim zaprzyjaźnionym osobom pomagającym w liczeniu pieniędzy w Sztabie, a w szczególności Paniom z Banku Spółdzielczego w Chojnowie.
Dziękuję Wszystkim wspierającym 26 Finał WOŚP w Chojnowie!
Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty!
Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego