STYCZEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

== GIMCHO 2 ==
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
ALEKSANDRA CAWRYCZ UCZENNICA GIMNAZJUM NR 2 FINALISTKĄ KONKURSU
“ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA” Z HISTORII

zDolny Ślązak Gimnazjalista - to Konkurs rangi wojewódzkiej dla gimnazjów Dolnego Śląska, organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Konkurs organizowany jest od 2002 r.
W 2005 roku wprowadzono blokowanie przedmiotów. Blok humanistyczny obejmuje: j. polski, historię ze szczególnym uwzględnieniem historii Dolnego Śląska i elementów wiedzy o społeczeństwie. Konkurs składa sie z trzech części: etatu szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego.
Do etapu powiatowego przeszło jedynie 5 % uczestników etapu szkolnego z całego województwa !
Do etapu wojewódzkiego przeszło jedynie 10 % uczestników etapu powiatowego !
W etapie wojewódzkim znalazło sie jedynie 41 zDolnych gimnazjalistów z województwa dolnośląskiego, a OLA była jedną z nich !
Przygotowanie do konkursu to ogromne wyzwanie, ogrom materiału do powtórzenia - cała podstawa programowa z historii, wiedzy o społeczeństwie, j. polskiego i do tego materiał nie przerabiany w gimnazjum: historia Dolnego Śląska.
Aleksandra Cawrycz - uczennica klasy III c, wyjątkowa postać: empatyczna, uśmiechnięta , inteligentna, podejmująca wyzwania edukacyjne, pomagająca innym słabszym w nauce koleżankom i kolegom. Zasługująca na sukces, za ciężką i systematyczną naukę !
SERDECZNIE GRATULUJĘ OLI CAWRYCZ- tytułu FINALISTY zDolnego Ślązaka z historii !
Olu niezmiernie sie cieszę, że miałam przyjemność pracowania z Tobą ! Życzę abyś w przyszłości rozwijała swoje umiejętności i była ciekawa świata ! Pamiętaj o swoich sukcesach w Konkursie Prawnym, zDolnym Ślązaku ...
Rodzicom Oli gratuluję efektów wychowawczych !

Gratuluję i życzę szczęścia w przyszłości Oli - Anna Świdurska

A teraz odrobinę historii konkursu: zDolny Ślązak Gimnazjalista w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie - część humanistyczna, historia.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie systematycznie brali udział w różnych blokach tego konkursu i bardzo często uzyskiwali tytuł laureata. Tytuł laureata zwalniał ucznia z odpowiedniej części testu gimnazjalnego.
Od początku istnienia Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie tytuł laureata konkursu historycznego uzyskali następujący uczniowie:
1. Joanna Mormul - laureatka 2002 r.
2. Agnieszka Lipińska - finalistka 2003 r.
3. Agnieszka Lipińska - laureatka 2004 r.
4. Dagmara Ozimek - laureatka 2008 r.
5. Michał Smoliński - laureat 2011 r.
6. Kamila Gołąb - laureatka 2013 r.
7. Aleksandra Cawrycz- finalistka 2019 r.
Kochani... laureaci, finaliści zDolnego Ślązaka z historii - w większości już dorośli ludzie, Olu ...
.... wielką przyjemnością dla mnie była praca z Wami, pomaganie Wam i wspieranie, pomoc w przygotowywaniu prezentacji ustnych w części wojewódzkiej. Pamiętam emocje, kiedy widziałam wasze nazwiska na liście nagrodzonych uczniów ...
Olu zamykasz listę moich laureatów i finalistów z numerem 7 - dziękuję Tobie za podjęty trud uczestnictwa w najtrudniejszym konkursie jakim jest zDolny Ślązak !
Dyrektorom Gimnazjum nr 2 panu Mirosławowi Gębali, panu Andrzejowi Urbanowi dziękuję za wspólne lata pracy w Gimnazjum nr 2, za pomoc i wspieranie podczas przygotowywania uczniów do różnych konkursów.

O wielkości szkoły świadczą sukcesy uczniów...
Gimnazjum nr 2 ma ich bardzo wielu i z różnych dziedzin nauki ...

Anna Świdurska

 
27 FINAŁ WOŚP W CHOJNOWIE

...bezpiecznie przeżyć dzień Finału WOŚP. Nam się udała, ale już przed północą 13 stycznia wiedziałam, że nie wszędzie było bezpiecznie, że Finał WOŚP - który miał łączyć Polaków w ważnej kwestii ratowania życia, zakończył się tragicznie w Gdańsku...
Właśnie z powodu wydarzeń w Gdańsku ... i niełatwych emocji związanych ze śmiercią prezydenta Gdańska, korespondencją Fundacji WOŚP z Szefami Sztabów w całej Polsce, musieliście kochani wolontariusze wyjątkowo długo poczekać na maja relację z Finału WOŚP w Chojnowie.
27 Finał WOŚP w Chojnowie:
Mój piąty Finał, zawsze z Gimnazjalistami, zawsze Sztab 3579 w budynku Gimnazjum nr 2,
zawsze z Przyjaciółmi Sztabu: Hanią, Mariolą, Jolą, Moniką, Andrzejem
Każdy udany, co roku zawsze większa kwota w Waszych Puszkach
Zawsze bezpieczny dla mnie, dla Was, sprawnie policzone pieniądze ...
... i oby nadal tak było w Chojnowie podczas kolejnych Finałów WOŚP...
... oby w latach kolejnych, już po zamknięciu Gimnazjum ... nadal było tylu wolontariuszy ...
Wolontariusze - uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, absolwenci Gim 2, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach, najmłodsze dwie wolontariuszki z klasy 4d SP nr 4 w Chojnowie, Pani Basiu ...
13 styczeń Finał WOŚP, niedziela niehandlowa, o czym wiedziałam od listopada 2018 r. kiedy dokonywałam rejestracji Sztabu 3579 w Chojnowie. Moje wątpliwości, obawa czy mimo zamkniętych sklepów ludzie pojawia sie na ulicy, czy zechcą wrzucić datek do puszki młodego wolontariusza ...
12 styczeń - ostatnie prace w Sztabie, w budynku Gimnazjum nr 2 w Chojnowie ... ściana deszczu za oknem i obawy co zrobię w niedziele jeśli deszcz nie przestanie padać, ilu wolontariuszy zobaczę w niedzielę przed godzina ósmą ...
13 styczeń rano, nadal pada deszcz ... w Sztabie pojawiają się wszyscy wolontariusze, ciepło ubrani ale uśmiechnięci, pamiętający kwotę z 26 Finału WOŚP: 29 521 zł. Ambitny plan młodych wolontariuszy ...pobijemy rekord z tamtego roku. Nie wydawało mi się to możliwe, powiedziałam to nawet głośno. Dodałam liczy sie To, że chcecie pomagać, że poświęcacie swój wolny czas, nie zawsze wszystko zależy od nas ale ważne, że się staraliśmy...
Jak co roku w Sztabie czekała gorąca herbata, ciastka i inne przekąski. Jak co roku ja i Hanka Dąbrowska -pani pedagog- czekałyśmy na wolontariuszy, którzy przychodzili ogrzać się i odpocząć w Sztabie.
Wyjątkowo w tym roku z powodu mżawki i wilgotnego powietrza już ok godziny 11.00 kleiłyśmy puszki serduszkami, taśma klejącą aby tylko dotrwały do końca zbiórki ... Rozmokła się tylko jedna puszka :) Wolontariusz komisyjnie przerzucił zebrane pieniądze do nowej puszki opatrzonej numerem z identyfikatora i ponownie wyszedł na ulice Chojnowa z nadzieja, że Chojnowianie są szczodrzy, że pomogą swym datkiem zakupić Fundacji sprzęt specjalistyczny dla najmłodszych pacjentów.
Od godziny 14,00 co pół godziny wyznaczeni wolontariusze rozliczali się zebranych pieniędzy. Od tego momentu Przyjaciele Sztabu 3579 - z uśmiechem witali wolontariusza, wspólnie liczyli zebrane pieniądze, sporządzali protokół. Od pięciu lat ogromnym wsparciem podczas liczenia pieniędzy są pracownice Banku Spółdzielczego i nieoceniony sprzęt do liczenia bilonu. Bardzo dziękuję Paniom za pomoc.
"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE" - takie hasło widniało na identyfikatorach tegorocznego Finału WOŚP...
Warto o tym pamiętać. Warto pomagać ...
27 Finał WOŚP w Chojnowie - Sztab 3579 - w liczbach:
- przyznana ilość wolontariuszy: 70
- 13 stycznia kwestowało: 61 wolontariuszy
- wolontariusze w 61 puszkach zebrali: 31 745,98 zł
- największa kwota zebrana w jednej puszcze: 2 319,24 zł
- zebrana kwota podczas licytacji w MOKSiR: 6 445,00 zł
- łączna suma zebranych pieniędzy podczas 27 Finału WOŚP w Chojnowie to: 38 190,98 zł
Dziękujemy mieszkańcom Chojnowa oraz mieszkańcom gminy Chojnów za przekazane datki do puszek wolontariuszy.
Dziękuję gorąco wszystkim zaprzyjaźnionym osobom pomagającym w liczeniu pieniędzy w Sztabie, a w szczególności Paniom z Banku Spółdzielczego w Chojnowie.
Dziękuję Wszystkim wspierającym 27 Finał WOŚP w Chojnowie!
Wolontariusze – gratuluję zebranej kwoty!
Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska


 
WIELKI SUKCES GIMNAZJUM NR 2 
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W CHOJNOWIE

Wczoraj, 19 grudnia 2018 roku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Finałowa Plebiscytu Gazety Wrocławskiej "Nauczyciel na Medal 2018". Uroczystość rozpoczął Arkadiusz Franas, Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, który powitał finalistów Plebiscytu - szkoły i nauczycieli. Były występy zespołu muzycznego i wykład akademicki dotyczący roli edukacji. Następnie odbyła się ceremonia wręczania nagród. Miło nam poinformować, że nasze Gimnazjum zdobyło I miejsce w powiecie i uplasowało się III miejscu w województwie dolnośląskim jako "Szkoła Przyjazna Uczniom" natomiast pedagog z naszej szkoły, Pani Hanka Dąbrowska-Król została Laureatką II miejsca w kategorii Nauczyciel na Medal Klas 4-8 i Gimnazjum. Nagrodę pieniężną i certyfikaty w imieniu naszej szkoły odebrali: Dyrektor Gimnazjum Andrzej Urban, Pani Hanka Dąbrowska-Król oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Radwańska. Cieszymy się bardzo z tak dużego wyróżnienia, które jest jednocześnie podsumowaniem działalności szkoły i efektem dwudziestoletniej pracy całej naszej społeczności szkolnej - nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy oddali na nas głosy. Prosimy przyjąć te podziękowania wraz z najszczerszymi życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku 2019.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika
"Szkoła Przyjazna Uczniom 2018"

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego