STYCZEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

STYCZEŃ

== GIMCHO 2 == > 2014/2015
< GIMCH0-NEWS >
PONAWIAMY NASZ GORĄCY APEL O PRZEKAZANIE 1% PODATKU

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami przypominamy o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym na Fundację Rosa, w której zarejestrowana jest nasza szkoła. Apelujemy do drogich rodziców a także przyjaciół szkoły i wszystkich osób chętnych aby nas wesprzeć do zapoznania się z instrukcją jak to najłatwiej uczynić. SZCZEGÓŁY
TRWA REMONT NASZEJ AULI

W obecnej chwili rozpoczęły się prace przygotowawcze do położenia nowej podłogi w auli szkolnej. Zmieni się nieco jej wygląd aby bardziej przypominała swój początkowy stan. Już wymienione zostało oswietlenie boczne na bardziej zbliżone do historycznego. Zmieni się także wysokość podestu, który początkowo był duzo niższy, co widać na załączonym przedwojennym zdjęciu. Zlikwidowane zostały także szpecące rury od centralnego ogrzewania, które przy modernizacji ogrzewania wyprowadzono przebijając parkiet - teraz są poprowadzone bezpośrednio pod grzejnikami. Planowane zakończenie prac to koniec ferii zimowych.
PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA

Zachęcamy gorąco do oddawania głosów na Aleksandrę Baranowską zawodniczkę UKK "Oriens MTB" przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Ola bierze udział w Plebiscycie na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego. Żeby oddać głos kliknij poniższy LINK przeczytaj instrukcję, zaloguj  się i głosuj. Trzymamy kciuki:)
GOŚĆ Z ANTYPODÓW W NASZEJ SZKOLE 

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził gość z dalekiej Australii. Pan Rod Ginniff jest z zawodu nauczycielem historii, polityki i filozofii, obecnie na emeryturze. W tej chwili jest w trakcie podróży swojego życia - 7 lat temu przeszedł na emeryturę, sprzedał mieszkanie i zwiedza świat. Był już w 61 państwach na całym świecie. W Indiach poznał Polaków z Wrocławia, z którymi się zaprzyjaźnił i tak trafił do naszego kraju. W Polsce jest juz drugi raz, po raz pierwszy był w roku 2007. Bardzo podoba mu sie Polska, nasza historia i ludzie. Pan Rod Ginniff zna bardzo wiele faktów z naszej historii i pomimo dużej odległości jaka dzieli nasze kraje jest "na bieżąco" w tym co się u nas dzieje. Opowiadał naszym uczniom nie tylko o Australii ale również o najnowszej historii, upadku Muru Berlińskiego i komunizmu w Europie. Na tyle spodobało mu sie u nas, że po powrocie z Hiszpanii do której się właśnie wybiera ponownie odwiedzi naszą szkołę w kwietniu. Po odwiedzinach w Gimnazjum nr 2 Pan Ginniff wraz z Panią Pauliną Rajczakowską, pełniącą rolę tłumacza udali się do chojnowskiego muzeum gdzie dyrektor Pan Jerzy Janus zapoznał gościa z historią naszego miasta.W naszej szkole zawsze chętnie gościmy u siebie przybyszów z innych krajów, mieliśmy u siebie przyjaciół z Francji, Niemiec, Danii, Szkocji a teraz doszedł również przybysz z Australii. Nic tak nie mobilizuje uczniów do nauki języka jak bezpośredni kontakt z rozmówcą, który nie zna języka polskiego dzieki czemu łatwo można w praktyce weryfikować swoje lingwistyczne umiejętności.
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego