WRZESIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

WRZESIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2016/2017
< GIMCH0-NEWS >

GIMNAZJUM
NOWI UCZNIOWIE W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM
Dnia 21.09.2016 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas pierwszych: Maciek Wengrzyn i Martyna Bijak jednogłośnie otrzymali przepustkę do Samorządu. Z drugich klas wybrani zostali: Laura Sypniewska i Jakub Wengrzyn.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy! 
"DZIEŃ KROPKI" I SPRZĄTANIE ŚWIATA W GIMNAZJUM NR 2
Koniec tygodnia upłynął w naszej szkole na zbiórce elektrośmieci oraz na zajęciach edukacyjno-artystycznych w ramach "Święta Kropki". Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowywali bajecznie kolorowe mandale które w całości możecie podziwiać na zamieszczonych zdjęciach. Takiego kolorowego weekendu życzymy wszystkim, zwłaszcza, że letnia pogoda ciągle nam sprzyja.
MAŻORETKI Z NASZEJ SZKOŁY OTWIERAJĄ ŚWIĘTO W LEGNICY
Zespół mażoretek z Gimnajzum nr 2 prowadzony przez panią Marzenę Anton uświetnia kolejną imprezę, tym razem są to Imieniny Ulicy - Najświętszej Marii Panny - najpiękniejszej ulicy w Legnicy.
Święto „Imieniny Ulicy” nawiązują do ustanowionego 12 września przez papieża Innocentego XI święta Najświętszej Marii Panny, jako wotum wdzięczności za pokonanie Turków pod Wiedniem (12 września 1683 roku) przez sprzymierzone oddziały, dowodzone przez polskiego króla Jana III Sobieskiego.
To już drugi występ naszych dziewcząt w Legnicy, ale nie ostatni w tym miesiącu, ponieważ 20 września będzie można nas oglądać na otwarciu legnickiej Paraolimpiady.
 
NARODOWE CZYTANIE NA CHOJNOWSKIM RYNKU 
Na koniec pierwszego tygodnia szkoły, w samo południe na chojnowskim rynku zaroiło sie od historycznych postaci w rzymskich strojach. To bohaterowie powieści "QUO VADIS" Henryka Sienkiewicz, której wersy wkrótce rozbrzmiały w ten upalni, wciąż jeszcze letni dzień. Każdy, kto nie czytał jeszcze tej powieści powinien po nia sięgnąć i taki dzień, jak dzisiaj jest dobrą ku temu okazją. Zapraszamy do biblioteki
ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017!
Jak zwykle, 1 września o godzinie 9.00 rozpoczynamy nowy rok szkolny. Po krótkiej części oficjalnej, która odbędzie sie na boisku szkolnym uczniowie przejdą do klas na spotkania z wychowawcami. To rok szczególny dla pierwszoklasistów, którzy, na co wszystko wskazuje będą ostatnim rocznikiem gimnazjum. Wczoraj, 30 sierpnia w Domu Schrama odbyło się wręczenie Stypendiów Burmistrza Miasta Chojnowa dla najlepszych uczniów za osiągnięcia naukowe oraz artystyczne i sportowe. Uczniowie naszej szkoły najczęściej, bo aż 21 razy przyjmowali gratulacje od Burmistrza Jana Serkiesa. Pełna lista nagrodzonych poniżej.
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Julia Kałwak, Gabriela Spes, Sylwia Gibas, Sławomir Czapski, Michał Graban, Agnieszka Kurczak, Jakub Wengrzyn, Jagoda Bielecka, Pola Rokus, Weronika Bielecka, Marcel Chlebosz, Natalia Małecka, Katarzyna Brzozowa, Żaneta Sambor, Anna Wasylkowska, Izabela Wielgucka, Anita Smoleń.
Stypendia za osiagnięcia naukowe i artystyczne otrzymali: Weronika Bielecka, Jakub Wengrzyn
Stypendia za sukcesy sportowe: Anita Małek, Hanna Konarzewska
TRZYMAJMY KCIUKI ZA MARTĘ
Jedna z naszych gimnazjalistek, Marta Bodniewicz jest poważnie chora. Wszyscy wierzymy, że uda jej się zwalczyć chorobę i z całego serca życzymy powrotu do zdrowia. W niedzielę, 4 września o godz. 10.30 odbędzie się w intencji zdrowia Marty Msza Święta w Duzym Kościele, na która zapraszamy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego