WRZESIEŃ - GIMCHO

Idź do spisu treści

Menu główne:

WRZESIEŃ

== GIMCHO 2 == > 2015/2016
< GIMCH0-NEWS >

REPREZENTACJA CHŁOPCÓW WYGRYWA ZDECYDOWANIE PIŁKARSKIE ELIMINACJE
Bezspornym triumfem Gimnazjum nr 2 zakończył się mecz piłki nożnej pomiędzy męskimi reprezentacjami obu chojnowskich gimnazjów. W ostatnich kilku minutach "dwójka" trzymała wynik 4:1 ale reprezentacja "jedynki" nie dawała za wygraną i dzięki tej ambicji udało jej się strzelić jeszcze jedną bramkę. Chłopcy z "jedynki" zagrali bardzo dobry mecz i walczyli do samego końca, podbudowani niewątpliwie niedawną wygraną reprezentacji dziewcząt 1:0 - też nie chcieli być gorsi. Reprezentacja "dwójki" składająca się z zawodników szkolonych przez Panów: Zenona Sudóła i Chrystiana Serkiesa zagrała po prostu "swoje" i realizując założenia taktyczne meczu poparte dużymi umiejętnościami technicznymi wygrała eliminacyjne spotkanie.
Po obu eliminacyjnych spotkaniach można stwierdzić, że o ile damska piłka nożna króluje w "jedynce", to "dwójka" poszczycić sie może zdecydowanie lepszą drużyną męską.
Obu drużynom życzymy sukcesów i równie pięknej i ambitnej gry na kolejnych etapach turnieju.
BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE "PRZYTOMNI"
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”. 
Nasza szkoła popiera akcję i włącza się w jej popularyzację. Szkolne koło filmowe "GIMCHO" przygotowało spot video pod tytułem "Stać Cię na dopalacze?". Zespół w składzie: Adam Swatek, Wiktor Ziembowicz, Jagoda Bielecka, Piotr Trzeciak, Maciej Saja, Filip Krakowski i Bartłomiej Kargul pod opieką Pana Andrzeja Urbana przygotował pomysł scenariusza, aktorów a także wybór ścieżki dźwiękowej z portalu www.jamendo.com. Efekty tej pracy możecie zobaczyć na załączonym materiale.

XVIII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI 2015
Dnia 24 września klasy 3A i 3B wybrały się na XVIII edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauk. Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach odbywających się w budynku Politechniki Wrocławskiej Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Legnicy oraz w budynku KGHM LETIA Legnickiego Parku Technologicznego SA. Pierwszy z wykładów odbywających się w budynku PWr ZODL nosił tytuł „Komputery a chemia” prowadził go dr Przemysław Dopieralski i dotyczył on „chemii komputerowej”. Autor wykładu przekazał nam wiele istotnych informacji, mianowicie prezentacja dotyczyła chemii obliczeniowej. Wykładowca wytłumaczył młodzieży, że w dzisiejszych czasach obliczenia chemiczne nie są wykonywane metodą tradycyjną - przez człowieka, lecz przez komputer. Drugi wykład prowadzony był przez dr Katarzynę Zwolińską i nosił tytuł „Koce i biały proszek, czyli broń biologiczna wczoraj i dziś”. Pani prowadząca lekcje pokazała naszym uczniom najpopularniejsze bronie biologiczne. Wśród wymienianych broni biologicznych przedstawione zostały między innymi wąglik, dżuma i wiele innych. Ostatnim wykładem odbywającym się na Politechnice była prezentacja, która nosiła tytuł „Rzeczywistość czy fikcja? Kuglarskie sztuczki światła oka i mózgu”, a prowadzona była przez dr Dorotę Podsiadłą. Po zakończeniu prezentacji nasi uczniowie ruszyli na ostatni wykład prowadzony przez Dawida Ozgę, Adama Mally oraz Zbigniewa Żelaznego. Lekcja, która prowadzili panowie nosiła tytuł „Design szansą dla polskich przedsiębiorców, czyli jak z niczego stworzyć dzieło sztuki”. Panowie przedstawili uczniom nowoczesny model kultowego POLSKIEGO auta WARSZAWA, dla porównania obok stała pierwotna wersja tego auta wykonana w latach 70-siątych dwudziestego wieku. Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni do swoich domów.

NA „ MANEWRACH CZERWONOKRZYSKICH”

Korzystając z zaproszenia PCK z Bolesławca grupa uczennic z naszego gimnazjum w dniu 22 września wyruszyła do Bolesławca, a stamtąd do Żagania, by spróbować swoich sił w Manewrach Czerwonokrzyskich. Celem manewrów jest edukacja młodzieży w zakresie upowszechniania pierwszej pomocy, znajomości prawa i konwencji humanitarnych, oraz ciekawy i aktywny wypoczynek. Impreza odbywała się na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Uczestnicy wzięli udział w wykładach poświęconych prawu konfliktów zbrojnych oraz ochronie zabytków. Później w kilku konkurencjach musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości prawa humanitarnego, historii PCK, ochrony dóbr kultury-wspólnie rozwiązywali testy, szarady, krzyżówki. Oprócz rywalizacji na stacjach konkursowych, uczniowie mogli zwiedzić Muzeum Obozów Jenieckich. A po zakończeniu zawodów w miłej atmosferze wspólnie posilić się przy ognisku i zintegrować z nowo poznaną grupą młodzieży.
Był to pierwszy udział uczniów naszej szkoły w Manewrach Czerwonokrzyskich , dlatego zajęte przez nas VI miejsce uważamy za wysokie szczególnie, iż wśród dziewięciu reprezentacji byliśmy jedyną drużyną z gimnazjum (pozostałe to uczniowie szkół średnich, w większości mundurowych). Bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia mamy nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie nam jeszcze lepiej.
Skład drużyny: Weronika Bielecka kl. IIIa, Justyna Jaruszewska kl. IIIa, Magdalena Łagoda kl. IIc, Julia Zawadzka kl.I c, Julia Majcher kl. Ic. Opiekun : p. K. FerencKONKURS NA NAJPIEKNIEJSZĄ MASKĘ

W chojnowskim konkursie na najpiękniejsza maskę teatralną organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca oraz nagrody. Za drugie miejsce nagrodzeni zostali: Małgorzata Mażuchowska i Kacper Rubik a miejsce pierwsze zdobyła Gabriela Spes. Gratulujemy!
===========================================================================================

INTEGRUJEMY SIĘ

Jak co roku o tej porze wzięliśmy się za Sprzątanie Świata. Ten dzień to także fajny moment na integrację pierwszoklasistów - pierwsze ważne zadanie, początek weekendu i dobra pogoda pomagają dobrze spędzić czas. Po pracy czas na pyszne kiełbaski z grilla, które piekli nauczyciele. Klasy pierwsze pod opieką wychowawców i starszych koleżanek i kolegów z Samorządu Uczniowskiego bawiły się w rytm muzyki. Wspólna zumba na świeżym powietrzu dobrze zrobiła i dla ciała i dla ducha:).. To już chyba ostatnie gorące dni mijającego lata...

ZWIĄZEK STRZELECKI RZECZYPOSPOLITEJ W NASZEJ SZKOLE

Dzisiaj odwiedzili nas przedstawiciele Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej aby przeprowadzić "Żywą lekcję historii". Na zajęciach młodzież z klas pierwszych i drugich mogła posłuchać o mniej znanych bohaterach z historii Polski takich jak Danusia Siedzikówna - Inka czy rotmistrz Witold Pilecki,  bohater nowego filmu, którego premiera odbędzie się za wkrótce.  Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o historii naszego oręża a także zapoznała się z umundurowaniem i wyposażeniem młodych adeptów strzelectwa i wojskowości, wśród których są nasi absolwenci sprzed kilku lat: Patryk Borkowski i Dawid Łukaszczuk. Wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Związku zapraszamy w sobotę 19 września o godz. 10.00 do biura Pani Senator RP Doroty Czudowskiej (ul. Kolejowa, naprzeciwko "Biedronki").
Chcesz wiedzieć więcej o tej organizacji - zajrzyj na stronę www.zsrstrzelec.pl.

NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 ROZPOCZĘTY

Gorące lato nie chce odpuścić i choć dzisiaj był pierwszy dzień szkoły to wokół panuje wciąż wakacyjny upał. Ale jutro powinno być już chłodniej. Powitaliśmy uczniów klas pierwszych ale i pożegnaliśmy długoletnich pracowników Gimnazjum nr 2: Panią Danutę Górską i Panią Jadwigę Kranc, które odeszły na emeryturę. Życzymy im dużo szczęścia i zdrowia. Jubileusz 35-lecia pracy obchodziła nasza Pani Pedagog Hanka Dąbrowska-Król a 20 lat pracy Pan Bartosz Gębala - dla nich również moc życzeń samych sukcesów. Zaczynamy kolejny rok szkolny:)

 
 
NARODOWE CZYTANIE W RYNKU

W tym roku książką, do poznania której zachęcamy jest powieść Bolesława Prusa "Lalka". Jej obszerne fragmenty na chojnowskim rynku prezentowali chojnowianie: uczniowie szkół a także dorośli. Fragmenty "Pamietnika starego subiekta" zaprezentował nam Krzysztof Rogacewicz, aktor Teatru Maska w Jeleniej Górze. Rynek zapełnił się młodzieżą, nie zabrakło również dorosłych. Na koniec czytania odbył sie quiz z książkowymi nagrodami. Nad całością czuwała Pani Barbara Lanzberg, dyrektor biblioteki w Chojnowie oraz Pan Stanisław Horodecki, dyrektor MOKSiR-u.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kursor stworzono na profilki.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego